Redsavond Op vrijdag 25 november organiseerde het bestuur van s.c. "The Reds" een succesvolle avond met als thema "Kunstgras: Verrijking of Verar ming?". Het panel bestond uit de heren Gerrit de Koe van de gemeente Amsterdam, Gijs Peters, directeur van Desso, oud-prof en tegenwoordig televisieanalyticus Youri Mulder en de aanvoerder van AFC 1 Robert Gehring, De avond werd in goede banen geleid door Tom Egbers. Een 80-tal genodigden en de spelersgroep van het eerste elftal en begeleiding waren getuige van een levendige discussie, waarbij de voorstanders en tegenstanders van het spelen op kunstgras hun mening mochten ventile ren. Sinterklaasfeest Dit jaar onder inspiratie van Donald Speelman en Kees Koedood een heuse musical. Het werd op zaterdag 3 december een swingend feest in ons clubhuis. Twee uitvoeringen waren georganiseerd, één 's middags en één in de vooravond, waar enkele honderden toeschouwers ontzet tend veel plezier aan hebben beleefd. Hopelijk het begin van een nieuwe traditie. Thema-avond Jeugdcommissie Op maandagavond 19 december organiseerde de jeugdcommissie voor alle functionarissen, commissieleden en overige belangstellende AFC'ers een bijeenkomst met als thema "team-building". Niemand I minder dan Louis van Gaal was bereid gevonden deze avond te leiden. Meer dan VA uur was Louis van Gaal aan het woord en alle circa 150 aanwezigen genoten met "volle teugen" van zijn verhalen en van zijn inzet om zijn gehoor te overtuigen van zijn visie. Het werd een unieke avond, ook al omdat Louis van Gaal verklaarde dit nimmer te doen, doch dat hij zich bereid had verklaard aan deze avond zijn medewerking te verlenen, omdat hij graag een gebaar wilde maken in de richting van zijn vriend Henny Schipper, thans bij AFC actief als jeugdcoördinator. Kerstdiner C-junioren Op woensdag 21 december vond dit inmiddels traditionele diner plaats. 130 "C-tjes", allen in hun mooiste outfit, verzamelden zich in de achter zaal van het AFC-clubhuis om aan de mooi opgemaakte tafels aan te schuiven voor dit weer zeer geslaagde diner. Het Koninklijk Kienen Zo mag je dit festijn wel noemen. Deze keer vond het plaats op vrijdag 23 december, de dag voor Kerst. Vijf schitterend uitgedoste Kerstman nen Lou Hekster, Roy van Dijk, Hans Hulst, Ronald Koster en Ron van Doesburg) bezorgden de circa 180 aanwezigen met de vele be schikbaar gestelde prachtige prijzen, zoals altijd een fijne avond. Dank |aan de gulle gevers. De klaverjasdrive Ook al een jaarlijks terugkerend evenement, dat niet meer weg te denken is. Onder de altijd positieve leiding van Frank Reddering verzamelden 62 aan AFC verbonden "kaarters" zich op 30 december in de achter zaal. De eersteprijswinnaars waren Cas Tromp en Ben Heezen. Desixes Vele decennia lang werd op 1 januari van een nieuw jaar de nieuw jaarsreceptie georganiseerd, voorafgegaand door de sixes. Sinds vorig jaar wordt op de eerste dag van het nieuwe jaar echter op Goed Genoeg alleen de sixes gehouden. Niet dat er daardoor meer AFC'ers op kwa men dagen, maar zij die er waren hadden volgens de verhalen toch een hele leuke middag. Mannen, steek de koppen bij elkaar en zorg er voor dat op 1 januari 2007 minstens een dubbele opkomst genoteerd kan worden. De nieuwjaarsreceptie Voor het tweede jaar in successie werd deze bijeenkomst niet op 1 januari georganiseerd maar op de eerste vrijdagavond van het nieuwe jaar. Meer dan 200 AFC'ers en hun partners waren op 5 januari naar het clubhuis gekomen voor de nieuwjaarsspeech van voorzitter Machiel van der Woude en de thuisblijvers hadden ongelijk. Het was een buiten gewoon gezellige receptie, opgeluisterd door the big band "The Caledo- nians". Een zeer goed begin van het nieuwe jaar! 14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 Het Zaalvoetbaltoernooi AFC barst van de tradities; zeker in de periode rond de jaarwisseling rolt men van het ene evenement in het andere. Het jaarlijkse zaalvoetbal toernooi in de Emergo-hal hoort daar zeker bij. Maar liefst 16 verschil lende teams gaven op zondag 7 januari 2006 "acte de presence"! De trip naar Gran Canaria Al weer voor de 17e keer in successie verbleef de A-selectie, deze keer van 7 tot en met 11 januari 2006 op dit zonnige eiland en Ken Wa- tanabe leverde daartoe voor de Schakel een leuk en uitgebreid verslag. Er werd in een heerlijke temperatuur 5 keer getraind en 1 wedstrijd gespeeld. Daarnaast werd er zoals altijd gewerkt aan een voor ieder elftal belangrijk facet, de teambuilding. O.a. op de eerste avond van het verblijf, waar van alle nieuwkomers een soort "maiden-speech" ver wacht wordt, waarbij dit keer Dave Osei met de "Silver Spoon" als winnaar uit de bus kwam. Hij eindigde zijn speech met de volgende statement, die ik u in dit jaarverslag niet wil onthouden: "Weet je wat zo uniek is aan AFC? Met Surinamers, Turken, Marokkanen en Joden in één vliegtuig zitten en toch veilig aankomen!" De AFC Superstars 2006 Het ongelofelijke aantal van 370 E- en F-pupillen en World Cup en Champions Leaque spelertjes verzamelden zich op 14 januari in de Borchland sporthal voor dit grandioze AFC-evenement. Allerlei ver schillende onderdelen stonden op het programma; voor de deelnemertjes# maar zeker ook voor hun ouders een heerlijke dag. Dank aan de vele organisatoren waaronder Borchland-directeur en oud lste elftalspeler Etienne Spee voor de grote inzet. Het jaardiner Ons traditionele "herendiner", deze keer op 18 januari 2006 in het Congrescentrum in Amstelveen, betekende het einde van AFC's jubile umactiviteiten ter gelegenheid van het HO-jarig bestaan. Alle 153 aan wezigen ontvingen een poster, waarop de spelers van de 101 teams die AFC seizoen 2005-2006 rijk is staan afgebeeld. Maar liefst 1150 actieve AFC'ers in beeld, met name Frank de Munnik verdient hiervoor een groot compliment. De aanwezigen spraken over het algemeen over een genoeglijk jaardiner met mooie speeches van de praeses van de club en de captain van AFC 1Jaap Draisma en Hans Elias werden benoemd tot lid van Verdienste, Donald Speelman ontving de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Tafelvoorzitter Karel van Osch tekende met bestuurslid Amel Vroege voor de organisatie, Kees Koedood, iedere woensdagmid dag actief bij AFC's allerjongsten, droeg zorg voor de muzikale bege leiding. Het damesjaardiner Deze avond vond zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk eveneens op. 18 januari opnieuw plaats in het Hilton Hotel. De dames hebben he* naar wij vernemen altijd zeer gezellig met elkaar en de opkomst wordt dan ook ieder jaar groter. De deze keer een record) 151 aan AFC gebeerde dames genoten van een optreden van Willeke Alberti. Kappé Schiphol bood alle dames een lekker cadeau aan en het organisatiecomi té bestaande uit Henny Somers, Agnes Reddering en Sylvia Gehring kon terugzien op een geslaagd damesjaardiner. Niemand heeft toen kunnen vermoeden dat'amper 4 maanden later tafelvoorzitter Henny Somers, die bijna 30 jaar aan de organisatie van damesjaardiners heeft medegewerkt, de strijd tegen een zeer ernstige ziekte op moest geven. Henny Somers werd slechts 68 jaar en haar naam zal onlosmakelijk aan de organisatie van dit evenement verbonden blijven. Een "Ridder-maal" Een nieuw fenomeen binnen de club, een initiatief van Max de Bruin, Hans Honsdrecht en Johan de Bie. Gedurende de 111 jaar dat AFC bestaat registreerde onze club maar liefst 140 mannen, die 50 jaar of langer lid zijn en al deze AFC'ers zijn bij hun 50-jarig bestaan benoemd tot "AFC-Ridder" en hebben de daarbij behorende versierselen in ont vangst genomen. Thans zijn er 58 van hen in leven en van deze Ridders waren er 46 én de voorzitter van AFC Machiel van der Woude, alsmede ex-voorzitter en Erelid Dick van der Klaauw op 4 april 2006 bijeenge komen voor een lunch, een "Ridder-maal", in ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg. Een prachtige opkomst, waaronder vele oer-AFC'ers die in het verleden belangrijk werk voor onze club hebben verricht. 12

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 10