•t 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 junioren, die de overstap naar de senioren moeten gaan maken en nog niet klaar zijn voor het echte, grote werk, te laten rijpen in zaterdag 1 in plaats van AFC'ers, die dikwijls allang bij ons spelen, met lede ogen te moeten zien vertrekken? Enfin, voor het komende seizoen, naar verluidt, zal Dennis Purperhart de nieuwe trainer van zaterdag 1 gaan worden en met een schone lei mogen beginnen Tot slot dank aan Martin Verburg, die terug zal gaan naar de zondag. Hoelang de mannen van captain Sebo Woldringh van zaterdag 2 zich alweer weten te handhaven in de reserve 2e klasse, weten wij eigelijk niet eens meer. Maar ook afgelopen seizoen hebben zij zich toch weer, ondanks de immer jeugdige selectie-tegenstand, vrij eenvoudig weten te handhaven. Ergo, zij knopen er nog maar een jaartje aan vast en de captain is voor een jaartje in het bezit van de ""gouwe schoen"". Zaterdag 3 heeft eindelijk de felbegeerde titel in de reserve 3e klasse in de wacht gesleept. En, zoals verwoord door zaterdag 1 speler en Parooljournalist Thomas Rijsman, dit Prada-team heeft bij haar wed strijden menigmaal honderden toeschouwers weten te lokken. Wie wil immers niet Ruudje, Marco, Aron, Stanley e.a. zien schitteren? En naar verluidt zal komend seizoen voormalig linksbuiten Bryan Roy zijn opwachting komen maken, waarmee de free-publicity voor een ^AFC zeker niet zal afnemen. '.Je elftallen zaterdag 4 tot en met zaterdag 7 kwamen allemaal uit in de reserve 4e klasse en hebben zich ook allen weten te handhaven! Zaterdag 4 is geëindigd in de middenmoot en vooral leuk te vermel den is hun slotwedstrijd in het Olympisch Stadion alwaar zij ook afscheid hebben genomen van een aantal vaste krachten. Komend seizoen gaat zaterdag 4 weer een potje breken. Zami Cinque van Lou Hekster Alphons "papa" Peeters gaan Euro pa in want door een paar mooie, laatste overwinningen, al dan niet op papier, zijn zij uiteindelijk nog als 3e geëindigd. De mannen van Peter van den Dungen jr. van zaterdag 6 hebben sportief gezien misschien een ietwat teleurstellend seizoen gedraaid met een 9e plek, Maar de sfeer was er niet minder om en vooral hun trip naar Estland schijnt erg leuk geweest te zijn. Zie hun verslag in deze Schakel. Ook zaterdag 7 hebben voetbaltechnisch niet helemaal kunnen bren gen wat wel in hun bagage zit. Of had dit te maken met het veelvuldig afwezig zijn van aanvoerder Camiel Huisman, die al druk bezig was met zijn nieuwe carrière in China? De Veteranen I moeten, ondanks de tellende jaartjes, sportief beter kunnen. Echter afgelopen jaar rommelde het, naar verluidt, een beetje binnen de gelederen. Echter de dissonanten schijnen eieren voor hun 'V,eld te hebben gekozen en de Vetten 1 gaan komend seizoen gewoon weer fris van start waarbij enkele (voetballende) aanvullingen welkom zijn. Veteranen II van Marcel Koster hebben de stijgende lijn van seizoen 2003-2004 voortgezet met nog méér overwinningen en getuige de verslagen op de AFC-site hebben zij dan ook een prima en bovenal gezellig seizoen gedraaid. Tot slot, zoals bekend, de zaterdag is en blijft "hot" en daarom zullen wij in het nieuwe seizoen wederom een compleet nieuw team mogen verwelkomen. Het schijnt te gaan om een ex-team van Buitenveldert met enige "soapies" in hun gelederen, zoals een Johnny de Mol en Cris Zeegers. Wellicht dat sportparkmanager Pim deze zomer alvast enige extra dranghekken wil gaan plaatsen. Een ieder een prettige zomer toegewenst en tot in september bij de start van de nieuwe competitie". 13. DE JONGE AFC'ERS Rinus van Leijenhorst, voorzitter van onze onvolprezen jeugdcommis sie, leverde de volgende bijdrage: "De aanvang van het seizoen verliep stroef, zowel qua de interne organisatie alsmede op het technische vlak. Twee leden van de jeugdcommissie bedankten tijdens de eerste vergadering van het seizoen, om uiteenlopende redenen, als lid. Hierdoor bestond de jeugdcommissie nog slechts uit drie personen en werd zij bijgestaan door vijf contactpersonen. Het voordeel van zo'n kleine groep was dat wij met korte lijnen werk ten, waardoor problemen direct aangepakt konden worden en de duur van de vergaderingen tot een minimum beperkt bleef. Ik denk niet dat ik teveel zeg, wanneer ik schrijf dat wij terug kunnen zien op een geslaagd seizoen, waarbij de onderlinge samenwerking zeer goed was en de vergaderingen in een bijzonder plezierige sfeer plaats hebben gevonden. Tijdens het seizoen is Klaas Molenaar de jeugdcommissie komen versterken en heeft hij samen met John Parsser enkele beleidsmatige veranderingen doorgevoerd, met name de oprichting van de Werk groep Interne Scouting (WIS). Helaas heeft John Parsser besloten wegens drukke werkzaamheden het volgende seizoen te stoppen als commissaris technische zaken, maar gelukkig blijft John wel behou den als adviseur voor de jeugdcommissie. De werkzaamheden van John zullen worden overgenomen door Klaas Molenaar en de jeugd commissie blijft gezien de goede ervaringen van het afgelopen sei zoen, bestaan uit drie leden geassisteerd door een vijftal contactper sonen. De WIS heeft ten doel om de coördinatoren te adviseren over spelers die niet in een selectieteam voetballen, maar die hiervoor wel in aanmerking zouden kunnen komen. Een aantal echte AFC'ers zoals Jacques van der Glas, Ron van Doesburg en Hans Dukker maken inmiddels deel uit van deze werkgroep. Een reden voor het in het i leven roepen van de WIS waren de problemen op het technische gebied in het begin van het seizoen, vooral de samenstelling en de grootte van de verschillende teams, waardoor er lang onzekerheid bestond in welk team de spelers ingedeeld werden. In overleg met de jeugdcoördinatoren hebben wij ons voorgenomen, dat dit niet weer zou gebeuren en hebben wij daarom een derde jeugdcoördinator aangesteld in de persoon van Roy Dekker, die verantwoordelijk werd voor de niet-selectieteams van de A, B en C junioren. Jan Verhagen nam de D, E en F pupillen, de Champions League en de World Cup voor zijn rekening en Henny Schipper deed dit voor de selectieteams. Tijdens het seizoen heeft de jeugdcommissie een aantal leidersavon den en twee thema-avonden georganiseerd. De opkomst bij de lei dersvergaderingen was niet optimaal, waarschijnlijk omdat er norma liter alleen mededelingen werden gedaan, maar de jeugdcommissie had juist voor een andere opzet gekozen. De leiders konden zelf agendapunten aanbrengen en wij hopen dat in de toekomst de leidersvergaderingen in het nieuwe seizoen beter bezocht zullen worden. De thema-avonden waren een groot succes en voor het vol gende seizoen zullen wij wederom twee speciale avonden organise ren. Evenementen zoals het Sinterklaasfeest, kerstdiner voor C junioren, Borchland, Goed Genoeg toernooi en het Mini WK waren fantasti sche happenings en zowel voor de kinderen als de ouders een onver getelijke ervaring. Ook de herfst tweedaagse, het Henk Kappelhoff toernooi en het Wim Bückert toernooi hebben grote indruk gemaakt. Natuurlijk waren de leden van de Junior Board dit seizoen ook weer actief en hebben zij een aantal evenementen georganiseerd, die een groot succes waren en ook zorgden zij ervoor dat er op zaterdag scheidsrechters aanwezig waren bij de pupillenwedstrijden. Helaas kon de Junior Board niet voorkomen, dat er desondanks onvoldoende scheidsrechters op zaterdag aanwezig waren, een probleem waar wij ook op de zondagen ook last van hadden. Dankzij de wekelijkse hulp van Ab Springer (70 jaar), Erik Bos, Erik Schiering, Frank de Munnik en het inzetten van de selectiespelers uit de Al, A2, BI en B2 hebben wij op zondag grotendeels in deze behoefte kunnen voorzien. Wij zouden het ook zeer op prijs stellen als er vanuit de vereniging ouders of senioren zich aan zouden bieden als scheidsrechter. Speciaal voor de jeugdscheidsrechters en overige belangstellenden zullen wij in het nieuwe seizoen een bijeenkomst organiseren, waar van Jean Bollen, Bep Thomas en Frank de Munnik de initiatiefnemers zijn. Het is de bedoeling om onze scheidsrechters te gaan begeleiden en te adviseren bij hun wedstrijden. 10

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 8