juni 2005 83e jaargang nr. 15 door Henk Bijlsma in de functie van commissaris TOPamateurs (AFC 1 en 2), ondersteund door zijn commissieleden Henny Kottmann, Johan Dol en Daniel van Meer. Een zeer belangrijk speerpunt van de interne organisatie wordt gevormd door de bijna 100 vrijwilligers die iedere week als elftalleider een team onder hun hoede nemen en door de 14 verschillende commissies die gedurende het gehele seizoen voor AFC operationeel actief zijn. Onge veer 35 clubgenoten "bemannen" deze commissies. Zeer belangrijk vrijwilligerswerk waar het bestuur blij mee, c.q. trots op is. Op het "kantoor" op sportpark Goed Genoeg waren Jaap Draisma en Yvonne Steeman iedere week druk in de weer met het wedstrijdsecreta riaat en de ledenadministratie en alles wat daarbij komt kijken. Een hele zware klus. Pim van de Meent was, naast zijn succesvolle werkzaamheden bij de pupillen D-l en vanaf eind februari bij de junioren Al, opnieuw aange steld als sportparkmanager (nog nooit hebben de velden er aan het einde van een seizoen zo mooi bijgelegen; goed gedaan, Pim!), daarbij geas sisteerd door groundsmen Theo Janssen (3 dagen per week), Hesdey Sanches (iedere zaterdag) en enkele zgn. "Melkert-banen". Ook Hans Elias was dagelijks voor AFC "in touw". Hij was verant woordelijk voor de productie van ons clubblad "de Schakel", voor de ^jaarlijkse Persmap en behaalde als webmaster van onze imponerende "^bsite www.afc-amsterdam.nl een record met meer dan het ongelofe- '.jjjce aantal van 500.000 hits! De door Hans van der Vlist geproduceerde krantenpagina met veel actueel nieuws over alle Hoofdklassers is hier een grote publiekstrekker. Theo Janssen fungeerde iedere zaterdag als voortreffelijk gastheer in "de hoek" van ons clubhuis voor vertegen woordigers van tegenstanders en scheidsrechters en werd daarbij soms voortreffelijk vervangen door zijn echtgenote Marjan, Hans Honsveld verrichtte deze omvattende taak iedere zondag. Ad Westerhof en Dennis de Wit verzorgden bij iedere thuiswedstrijd van het eerste elftal op een inspirerende wijze de gang van zaken vanuit de radiokamer ("Koning Voetbal") en 2e penningmeester Edwin Geluk werd iedere thuiswedstrijd bij zijn werkzaamheden bij de "poort" geas sisteerd door Frank Bouman, Jan Koomen, Ben Slaap en Ron Susan. 5. DE TECHNISCHE STAF. Oud-Oranje-international Stanley Menzo was voor het 2e seizoen in successie aangesteld als trainer-coach van AFC 1, daarbij eveneens als vorig seizoen geassisteerd door oud-AFC eerste elftalspeler en captain Roy Tular. Wessel Colijn debuteerde als trainer-coach van AFC 2. Cees Thomas, die in de periode van 1978 tot begin 90-tiger jaren 13 eizoenen het doel van AFC 1 verdedigde, verzorgde opnieuw de trai- \g van de keepers van AFC 1 en 2. r-éte t-éter Brans fungeerde als elftalleider van AFC 1 en Theo Janssen (naast zijn vele werk als gastheer op zaterdag en groundsman) als elftalleider van AFC 2. Arnold Bander startte in augustus 2004 als trainer-coach van AFC 3 en 4, maar besloot op 12 maart j.1. in overleg met de B-commissie als gevolg van de teleurstellende resultaten na de winterstop zijn werk zaamheden met onmiddellijke ingang te beëindigen. De trainer-coach van de zaterdag 1, Martin Verburg, was bereid vanaf 12 maart de trai ningen en de coaching bij wedstrijden van AFC 3 en 4 voor zijn reke ning te nemen. Hesdey Sanches verzorgde gedurende het gehele seizoen de training voor de overige zondag-senioren en Martin Verburg deed hetzelfde voor de zaterdag senioren met daarbij, zoals reeds aangegeven, de training, coaching en begeleiding van de zaterdag 1 als speerpunt van zijn activiteiten. De posities van Stanley Menzo (hoofdtrainer), Roy Tular (assistent), Peter Brans (elftalleider), Arnold Bander (trainer AFC 3) en Martin Verburg (trainer zat. 1) zullen komend seizoen worden ingenomen door resp. John Kila (hoofdtrainer), Hemandez Coutho (assistent), Mohad Zaoudi en Wessel Sennef (elftalbegeleiders AFC 1), Martin Verburg (trainer-coach AFC 3) en Dennis Purperhart (trainer-coach zaterdag 1). Wessel Colijn (trainer 2e elftal), Cees Thomas (keeperstrainer) en Theo Janssen (elftalleider 2e elftal) zullen hun werkzaamheden voortzetten; dat geldt tevens voor Hesdey Sanches, die het volgend seizoen, naast de training van de zondag senioren 5 t/m 12 ook de training en coaching van AFC 4 voor zijn rekening zal nemen. Voor de grote groep van jeugdtrainers onder leiding van onze onvolpre zen jeugdcommissie, geassisteerd door de aangestelde jeugdcoördinato- ren wordt u verwezen naar hoofdstuk 13 van dit jaarverslag. 6. DE MEDISCHE STAF Voorzitter Wim Crouwel van de commissie Medische Zaken geeft ons in dit jaarverslag informatie over de activiteiten van "zijn" commissie: "De Medische Commissie bestaat uit de leden Lex Swaan arts, de fysiotherapeuten Wim Crouwel, Reinier van Dantzig, Frank Tilmans en sportverzorger Co Grosze Nipper. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, heeft voorts een taak bij preventie en behandelen van blessures van onze senioren en jeugdleden. De sportverzorgers Robin Massier en Ahmed Rahili, welke dit team verlieten, konden zich in door de AFC interne oplei ding elders verbeteren. De AFC topjeugd elftallen werden dit seizoen paramedisch begeleid door Shanti Bergsma junioren Al, Shirley Hanou junioren A2, Kir- sten Kampman junioren BI, Sandra van de Moere junioren Cl, Anny Hartstra junioren Dl en Shirly Hanou junioren B2. De senioren zaterdag 1 werd begeleid door Michael Olivieira en zondag 2 door Cynthia Visser. Ons vlaggenelftal werd begeleid door f clubarts Lex Swaan, de fysiotherapeut Frank Tilmans en topsportver- zorger Co Grosze Nipper. Door open te staan voor persoonlijk paramedisch e-mail contact, geeft de Medische Commissie blijk van goede interventie met ouders en buiten AFC geïnteresseerde amateur sportverzorging. Als AFC verge lijkbaar is met een "gezond bedrijf', is de Medische Dienst daar een goed geolied radertje in geweest". 7. "ONS EERSTE" De voorbereidingen voor een nieuw seizoen beginnen al voor het einde van het lopende seizoen. De technische en medische staf is reeds in maart vastgesteld en het samenstellen van de selectie dient voor 31 mei plaats te vinden. De maanden juni en juli gelden vervolgens als vakantiemaanden, doch gedurende die periode moest het bestuur vorig jaar wel een belangrijke beslissing nemen. Begin juli 2004 stelde trainer-coach Stanley Menzo het bestuur op de hoogte van het feit dat de nieuw benoemde bondscoach Marco van Basten hem had benaderd als keeperstrainer voor het Nederlands elftal. Een bijzonder eervolle uitnodiging, waar Stanley graag op wilde ingaan en het bestuur besloot na ampele overweging hem daarin niet te belem meren, onder de conditie dat de belangen van AFC konden worden gewaarborgd. De eerste training vond plaats op zaterdag 26 juli en binnen de selectie van het eerste elftal troffen wij een aantal nieuwe gezichten. Vincent de Groot en Jarrick van Zeijst kwamen over uit onze eigen jeugd, Lex Oosterling van Argon, Énrique Zschuschen van Sparta Nijkerk, Joes Blakborn van Volendam 2, Stefan Stam van Huizen en Laurens Bianchi van DWS (terug op het oude nest). Voor de aanvang van de competitie werden 8 oefenwedstrijden gespeeld met wisselende resultaten en op 10 augustus ontmoette AFC voor de Amstel Cup op sportpark Goed Genoeg de Totodivisieclub Stormvo- gels/Telstar, welke wedstrijd, enigszins geflatteerd met 0-2 verloren ging. Na afloop van deze wedstrijd werd door SBS6 de loting voor de volgende ronde live vanuit ons clubhuis uitgezonden. Nadat op 27 augustus door wethouder Hester Maij het nieuwe KGV officieel in gebruik was genomen begonnen wij vol vertrouwen aan de competitie en de eerste 8 wedstrijden verliepen buitengewoon goed, 6 keer gewonnen, 2 keer gelijk, 21 doelpunten voor en 6 tegen! "Wie stopt de AFC-trein" stond in de kranten te lezen. Die eer viel te beurt aan Westlandia, waar wij op 24 oktober in Naaldwijk geheel tegen de verhouding in met 2-1 verloren (overigens, in de 3 seizoenen dat Westlandia in de Hoofdklasse A uitkomt, hebben wij nog nooit van deze club kunnen winnen!).

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 4