u 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 Tafelpraeses Karel van Osch opende het diner in de wintertuin van Grand Hotel Krasnapolsky met een record aantal van 163 "aanzitten de" AFC'ers en genodigde vertegenwoordigers van AFC-Vriendelijke bedrijven. Voorzitter Machiel van der Woude benoemde namens het bestuur Rolf Leeser en Jan Hein Lans tot AFC-Ridder, Peter Brans ontving de mr Henne Boskamp Nobelprijs, Frans Jüch werd benoemd tot lid van Verdienste en Chris Schröder tot het 44e Erelid in de 110-jarige ge schiedenis van AFC. Johan de Bie ontving van KNVB-vertegenwoordiger Rob Stenacker de "Gouden Speld"van de KNVB. Captain Robert Gehring sprak de aanwezigen namens het eerste elftal toe en het combo van jeugdtrainer Kees Koedood verzorgde de muzi kale omlijsting. Volgens velen kon gesproken worden van een waar dig jaardiner. Ook de rechtstreeks of indirect aan onze AFC verbonden dames kwamen op 18 januari 2005 bijeen voor het damesjaardiner en ook hier was sprake van een record opkomst. Honderd en achttien chique aangeklede dames amuseerden zich in het Hilton Hotel, waar Edsilia Rombley voor een spetterend optreden zorgde. Wij vernamen dat de aanwezige "jonge en oudere AFC-meisjes" zeer tevreden waren over de organisatie, die ook dit jaar in handen was van Henny Somers, Agnes Reddering en Sylvia Gehring. 29 januari, AFC Superstars Amstelborgh/Borchland Frank de Munnik leverde de volgende bijdrage: "Gezoend Ja, hij heeft wel eens gezoend. Wie Daniël de Ridder die het spektakel afsloot door de prijsuitreiking te doen. Maar omdat er nog wat rekenwerk te doen was eerst vragen wilde beantwoorden. Zo weten we nu ook dat hij vroeger een cavia had die Mus heette, ivriet kan spreken en ooit als AFC'er in de Dl spelend werd gescout door Ajax bij een wedstrijd tegen hun D2. En hopelijk is hij nu niet geblesseerd want de bestorming na afloop om een handtekening te bemachtigen was fors. Maar voor het zover was werd er ontzettend leuk en gezellig gesport. Na de inleidende woorden van Michael Tugendhaft en Jan Verhagen nam Ronith Moorthaemer het heft in handen en ging de gehele zaal voor in een warming-up. Die niet veel later meteen een kick- bokstraining bleek te zijn. Niet helemaal de kwaliteiten die je op een voetbalveld nodig hebt, maar warm waren we wel En daarna natuurlijk snel aan de slag. Bowlen, Shoot-outs, Voetbal partij, Muurbal en natuurlijk waardoor het allemaal ooit begon Mid getgolf en Golf afslaan. Hier en daar dook dan ook het lachende gezicht van Donald Speelman op die het initiatief nam en nu zag dat Lhet goed was. Natuurlijk was er even tijd om bij te komen met de .unch. Maar al snel was iedereen weer bezig want er was veel te doen. En dan vliegt zo'n leuke dag om. En zit je plots alweer in de grote zaal. Te wachten om te horen datje gewonnen hebt natuurlijk. Gezien de tijd die nodig was om alle scores te verwerken werden er echter eerst door de brutaalsten moppen voorgedragen die met voetbal te maken hadden (en/of een tikje schuin waren. Voordat het dan zover was dat we aan de Superstars toekwamen werden eerst nog de winterkampioenen geëerd met een medaille die door Tom Egbers werd uitgereikt. Een prachtige beker mocht mee naar huis. Maar iedereen was een beetje winnaar vandaag. Jong en oud. Want het was een prachtige dag met veel plezier. En dat was het allerbelangrijkste. Mogelijk dankzij naast de eerder genoemden, Peggy van Wijnen en de Junior Board met Benno Nihom als aanvoer der. Mochten we nog iemand vergeten het mooiste bedankje is al die koppies aan het einde van de dag toch. Daar deed je het voor De DVD-presentatie De derde "happening" in het kader van AFC 1895-2005 stond ge pland voor vrijdagavond 25 februari. Het (nieuwe) bestuur van onze supportersclub "the Reds" bestaande uit Lou Hekster (voorzitter), Herman Drenkelford (secretaris), Jos Lonnee (penningmeester), John Parsser (jeugd afdeling), Dennis Bijlsma (zondag senioren), Peter van den Dungen jr. (zaterdag senioren) en Ronald Koster (bestuur A.F.C.) had de organisatie van deze avond op zich genomen en door hen waren uitgenodigd de Ereleden, Leden van Verdienste, Ridders, commissieleden en overige functionarissen van AFC, de vertegen woordigers van de AFC-vriendelijke bedrijven en de leden van onze supportersclub "the Reds", allen vergezeld van hun partners. Centraal op deze bijzonder geslaagde avond stond de presentatie van de DVD "drie letters slechts verwijzend naar de strofe uit ons 70 jaar oude clublied "drie letters slechts telt hare naam, voor ons meer waard dan woorden, want AFC haar naam heeft faam, van oost naar west, van zuid naar noorden". Deze DVD geeft een drie kwartier durend fraai sfeerbeeld met vele hoogtepunten en hoofdrolspelers uit ons 110-jarige bestaan. De samenstelling was in handen van de ar chiefcommissie bestaande uit Pim Adriaansz, Hans de Wijs sr. en Rik de Boer en werd vormgegeven door Marcella Kuiper. Velen bleven "hangen" tot in de kleine uurtjes en alom kon je horen "wat een heerlijke avond, met zoveel AFC'ers in ons eigen clubhuis die elkaar al zo lang en zo goed kennen, dat moeten we meer doen". Paaseieren zoeken op zaterdagmorgen 26 maart Het gehele jubileumprogramma AFC 1895-2005 bestaat uit ongeveer 25 verschillende onderdelen door alle geledingen van de club heen en voor de maand maart was dit evenement vastgesteld voor de aller kleinste AFC'ertjes. De organisatie was in handen van onze veel geprezen "AFC-junior- board" bestaande uit Benno Nihom, Sam Bakker, Koen Bos, Michael Parsser en Yarick van Zeijst. Circa 140 Champion Leaque-, World Cup-, F- en E-pupillen kunnen terugzien op een geweldige ochtend vol plezier, vreugde en emotie, waaraan iedereen (de jongetjes zowel als hun ouders) heel veel plezier heeft beleefd. Zaterdagavond 9 april vond voor de derde keer in successie een feest plaats voor onze C-junioren (14-16 jaar) in samenwerking met de roemruchte hockeyclub Amsterdam! Het feest begon om half acht en, naar wij vernomen hebben, stond er een rij vanaf de ingang van het clubhuis op sportpark Goed Genoeg tot de trap beneden, Uiteinde lijk werd het een bijzonder geslaagde avond met dank aan de "junior- board" voor de organisatie en Joris de Wijs, Frans Ris, Jonathan Tugendhaft, Kay Bottse en de "barmen" Joop en Dave voor de orga nisatie voor, tijdens en na afloop van het feest. Op vrijdag 15 april stond het AFC 110 Dance Event in ons club huis op Goed Genoeg op het programma. De organisatie (Rogier de Boer, Rob Lobatto, Michel de Hond, Joris de Wijs en Nick van Om meren) had het clubhuis in een tropisch paradijs veranderd. Cocktails, bamboo hutten en vele Hawaï-shirts zorgden voor een warme sfeer. De 8 mans band, First Move, knalde vanaf het begin los en de DJ Eran Hausel (gewaardeerd speler van zaterdag 2) zorgde voor de finishing touch. Al met al een leuk feest met een positieve sfeer, maar wel met een te matige opkomst van circa 150 aanwezigen. Zaterdag 14 mei: Wim Buckert toernooi Wim Buckert was een actief en enthousiast lid en later secretaris van de jeugdcommissie van 1957 tot 1969, in welke periode clubmannen als Henk van Teunenbroek, Piet Vaal, Johan de Bie, e.a. tevens deel uitmaakten van de J.C. In 1969 overleed Wim Buckert op veel te jonge leeftijd. Vanaf 1970 wordt te zijner nagedachtenis het Wim Buckert toernooi verspeeld Over de editie van het jaar 2005 leverde Frank de Munnik de volgen de bijdrage: "Wat een fantastische dag als het weer mee zit, iedereen er zin in heeft en er op hoog niveau kan worden gevoetbald. Want dat werd gedaan door al onze gasten uit binnen- en buitenland (o.a Cambuur, Ajax, AGOVV, RKC, Rot Weiss Essen, FC Antwerp, Go Ahead Eagles, Bayer Uerdingen, Vitesse Arnhem, e.a.). Werkelijk geen wanklank werd gehoord. Geen ernstige blessures, geen rode kaarten (de scheidsrechters waren in ieder geval erg tevreden over de discipli ne). Een voetbalfeest! En dan, ook al zijn er altijd wel schoonheidsfoutjes op te lossen, loopt alles op rolletjes. De ontvangst, het aanhouden van de tijden, de lunch etc etc. Een greep uit wat voorbijkwam. De Frans ploeg van Boulogne Bil- lancourt die iedereen een handje gaf (bekende Franse gewoonte die 16

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 14