15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 heuse schaal, vorig jaar verloren, maar nu weer terug in ons bezit. Maar niemand heeft het na afloop meer over de wedstrijd, je bent met vrienden, hoewel die schaal toch echt wel belangrijk is, eergevoel! Daarna een geweldige, zeer goed verzorgde avond, in het eetcafé van onze veteraan Wouter Amesz (grote klasse Wout!). Eén groot feest dat natuurlijk eindigt, volgens traditie, met de armen om eikaars schouders en uit volle borst: YOU NEVER WALK ALONE, de lijfspreuk van de AFC-Veteranen 14. COMMISSIE PERS, PUBLICITEIT EN EVENEMENTEN Debuterend bestuurslid Nick van Ommeren informeert ons over de omvangrijke activiteiten van deze commissie, naast Nicolaas bestaan de uit Hans Elias, Wim Ringe, Andre Wijnand en Rogier de Boer. "Sinds 26 juni 2003 ben ik voorzitter van de commissie PP&E en uit dien hoofde heb ik zitting in het bestuur van AFC. Uit ervaring kan ik nu zeggen dat het een goed georganiseerde en geoliede trein is, die stevig op de rails staat. Aan de andere kant liggen langs het spoor een zeer groot aantal stations te vinden en soms is het daarom moeilijk de vaart er in te houden of te krijgen. Laat ik me verduidelijken en de beeldspraak verlaten door u mee te nemen langs de zeer diverse porte feuille van de commissie PP&E. innen de vereniging zijn heel veel mensen actief die zich dag-in- dag-uit, week-in-week-uit bezig houden met en zich inzetten voor AFC. Dat is geen nieuws misschien, maar men staat er niet altijd bij stil, althans ik niet voordat ik aan deze klus begon. Toen Machiel van der Woude eind juni jl. voorzitter werd van AFC moest er een groot gat worden gevuld om de vele taken die hij al jaren vervulde op te vangen, waarbij bovendien voor mij het overzicht enigszins ontbrak. Als leidraad kon ik het jaarverslag van de PP&E van vorig jaar han teren. Ik verzeker u echter dat het op papier heel anders is dan in de realiteit. Het is een beetje als met een navigatiesysteem in je auto als je geen idee hebt waar je zit of welke kant je op moet om naar huis te komen. De commissie PP&E beschikt gelukkig over zo'n navigatie systeem, die de richting aangeeft of je nu in een onbekende streek zit of op de Boelelaan. Het is een select groepje AFC-ers dat het moge lijk maakt dat de trein/auto doorrijdt bij wisseling van machinist en het mogelijk maakt de nieuwe voorzitter PP&E zijn draai kan vinden en de tijd kan nemen ingevoerd te raken binnen de club. Hans Elias, Tim Timmerman, Yvonne Steeman, Jaap Draisma, Frans Juch, Wim Ringe en Chris Schroder en Johan de Bie heel veel dank voor jullie navigatie, inzet en hulp. 'e Schakel is één van de hoofdtaken van de commissie. In haar 82e aargang het kindje van met name de toegewijde Hans Elias, die de productie voor zijn rekening nam en veel overleg voerde met de uitstekende drukker Palteam. Om uiteenlopende redenen was deze jaargang de redactionele inleg van Jan van Dijk en Hans Geusebroek beperkt tot een enkele bijdrage. Vaste scribenten Pim Adriaansz en Johan de Bie schreven tot veler genoegen hun columns, Mixed Pickles en Bie-zonderheden. Nicolaas van Ommeren mocht de ru briek "Red'-aktueel voor het eerst voor zijn rekening nemen, met als regelmatig terugkerende gastschrijver voorzitter Machiel van der Woude. Mogelijk zal in het volgende seizoen de voorzitter vaker zijn licht over zaken laten schijnen die binnen de club spelen en zijn eigen rubriek krijgen. Op het gebied van statistieken werd De Schakel van ongeëvenaard werk voorzien door Chris Schroder die dit inmiddels voor het 40e jaar doet! Veel lof kreeg de redactie voor de wedstrijd- verslagen van Ons Eerste. De afspraak inzet voor de in beginsel wis selende verslaggever was dat hij de verslagen zou blijven schrijven zolang AFC zou winnen. U begrijpt dat in de eerste seizoenshelft de redactie wekelijks opzoek moest naar een nieuwe verslaggever, maar dat na de winterstop Amel Vroege de pen ter hand nam en het hele verdere seizoen heeft verslagen. Zelfs na het ene schoonheidsfoutje tegen Turkiyemspor. Amel bedankt. U heeft ongetwijfeld gemerkt dat De Schakel de laatste maanden een 3 wekelijkse uitgave is geworden. Belangrijk argument hiervoor zijn de oplopende kosten voor de productie en verzending. Het ziet er naar uit dat ook het komende seizoen de 3 wekelijkse cyclus zal worden gehanteerd. Dit brengt nadelen met zich mee, dat realiseert de redactie zich terdege. De actualiteit van verslagen is goeddeels weg en ook het wedstrijdprogramma zal af en toe hiaten vertonen, die echter wel overkomelijk zijn. Een steeds belangrijker wordend alternatief wordt door een groeiend aantal leden gevonden in de voortreffelijke website van AFC, die verderop in dit verslag zal worden besproken. Net als voorafgaande jaren waren Jaap Draisma en Yvonne Steeman verantwoordelijk voor de Schakeladministratie en heeft Yvonne ook deze keer een deel van de productie van de laatste Schakel van Hans Elias waargenomen. Alle betrokkenen bij de totstandkoming van De Schakel, bedankt. In de inleiding werd al over de diverse stations gesproken. Nu is de Persmap zo'n beetje het Centraal Station binnen de PP&E portefeuil le. Laat dat nu net het station zijn dat werd overgeslagen, of beter, werd aangedaan door de oude machinisten, Machiel van der Woude, Kees Gehring en Hans Elias. Zij hebben zich weten te overtreffen met de 21e Persmap. Een uitgave die door veel bezoekende clubs, de pers, AFC-Vriendelijke Bedrijven en veel leden van de vereniging terecht wordt geroemd en een fantastisch naslagwerk is. De Persmap is uitge groeid tot hét visitekaartje van AFC in full-color en glossy, voorzien van veel foto's, feiten en achtergronden. Tijdens de feestelijke presen tatie van de nieuwe selectie van Ons Eerste werd het eerste exemplaar van de Persmap door Tom Egberts overhandigd aan Rinus Michels. AFC-Thuis werd door Wim Ringe op vakkundige wijze ingevu#"l bijgestaan door het cijfermateriaal van Chris Schroder. Dit jaar was een lastig jaar vanwege de talrijke afgelastingen en daardoor wisse lingen in het wedstrijdprogramma van Ons Eerste. Na een reeks op eenvolgende uitwedstrijden in de eerste helft van het seizoen eindigde AFC1 met vier thuiswedstrijden op rij en de slotwedstrijd bij Kranen burg. De vele last-minute aanpassingen vergen de nodige creativiteit ten aanzien van de productie die weer geheel in vertrouwde handen was van Yvonne Steeman en Jaap Draisma. De verkoop van AFC- thuis werd enthousiast verzorgd door Frank Bouman, Ben Slaap en Ron Susan. Waarbij niet vergeten mag worden dat de kassa weer bemand werd door Jan Koomen en de vaste toeschouwers vaak per soonlijk welkom werden geheten door bestuurslid Edwin Geluk, die als gebruikelijk toezicht hield bij de poort. De radiokamer werd de eerste paar thuiswedstrijden van Ons Eerste bemenst door een wisselend gezelschap. Al snel bleken Dennis de Wit en bestuurslid Ad Westerhof dermate veel lol te hebben in het "verslaggevertje" spelen, dat zij voor de resterende thuiswedstrijden tekenden. De geheel vernieuwde geluidsinstallatie werd regelmatig op de proefgesteld door het op Braziliaanse wijze aankondigen van een AFC doelpunt. De verstandhouding met de radioverslaggevers op dj tribune, met name Arnold Schenk van Radio Noord-Holland, vl J zelden zo collegiaal geweest en stuwde Dennis en Ad, maar ook Arnold, tot grote hoogte. Aan de Perstafel was het bij de thuiswedstrijden van Ons Eerste re gelmatig druk. Pim Adriaansz en Chris Schroder voorzagen dit jaar de aanwezige verslaggevers van informatie en na afloop van de wedstrijd van een drankje en een borrelhap. Allemaal zeer bedankt voor een glad verlopen seizoen. De website bereikte ook grote hoogten dit seizoen. Van 29 november 2000, het begin van de website, tot aan de opening van het voorbije seizoen was 220.000 keer de website aangeklikt. In de afgelopen 12 maanden is dit 115.000 keer gebeurd, met als hoogtepunt 5 april met 801 hits. Dat gaat niet zomaar. De AFC webmaster Hans Elias beheert de website op secure wijze en voorziet de site van alle actuele infor matie, die tot hem komt. De nieuwe rubriek, "De Krantenpagina", met alle roddels en transfers in de Hoofdklasse A, verzorgd door Hans van der Vlist, zorgt voor veel 'traffic' op de site. De website bericht niet alleen over Ons Eerste, maar juist ook over de andere teams van AFC en dat laatste wil de PP&E nog verder uitbouwen met name voor de jeugdafdeling. De website ontwikkelt zich meer en meer als uniek verzamelpunt van informatie binnen onze vereniging. Een belangrijk voordeel van de website ten opzichte van De Schakel is de bijna onbeperkte ruimte die je hebt. Verslagen en foto's kunnen eenvoudig en zonder extra kosten worden geplaatst. Hierdoor kan elk elftal of commissie zijn eigen onderdeel vormen binnen de site. De jeugd- 11

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 9