15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 aantal en een mooie prestatie van de spelers en begeleiding van deze teams, proficiat. Opvallend is dat behalve de E4 en de F3 geen enkel ander selectie of semi-selectie team een kampioenschap wist te behalen, wel leverde de Dl een prachtige prestatie in de Top Klasse om na AJAX, AZ en Utrecht op de 4e plaats te eindigen voor de andere B.V.O.'s, dit team was er ook debet aan, dat AJAX niet ongeslagen kampioen werd! Van de 31 pupillenteams wisten 9 teams het kampioenschap te behalen, met zo'n aanbod van spelers moet het mogelijk zijn om het aantal van 9 te verbeteren, daarom is er door de jeugdcommissie gekozen om vooral meer aandacht te besteden aan alle teams vanaf de onderbouw. Hiervoor komt dit jaar dan ook Henny Schipper onze technische staf versterken om samen met Jan Verhagen, de trainers, assistent-trainers en teammanagers meer te ondersteunen en te begeleiden op het gebied van oefenstof en coaching, de jeugdcommissie hoopt dat deze iets andere aanpak over een aantal jaren zijn vruchten gaat afwerpen. Cees Koedood zal de coördinatie van Champions League en World Cup op zich nemen, hij zal daarin worden bijgestaan door een zestal assistent trainers. Overige nieuwe trainers zijn Bep Thomas voor de C2-junioren en Erwin Keiler voor de BI-junioren. Afscheid nemen wij van Joris de Wijs, die meer dan 10 jaar als assistent-trainer en trainer is opgetre- Iden, maar wegens drukke werkzaamheden niet meer in staat is om het F j1 nersschap te combineren met zijn werk, maar ook van Ulli Land- vreugd, Dennis Purperhart en Jan Pelsma. Het Jeugdplan dat 6 jaar oud is hebben wij op diverse onderdelen aangepast en bijgesteld en zal van jaar tot jaar worden geactualiseerd. Ook heeft de Jeugdcommissie in een tweetal incidenten een beroep gedaan op de Strafcommissie, die in beide gevallen via het Hoofdbe stuur tot een uitspraak hebben geleid, hiervoor onze dank aan Ernst Seunke, Ron Limburg en Quintus Abeln. Heel veel activiteiten heeft de Jeugdcommissie ook dit jaar weer georganiseerd zoals de Herfstdriedaagse, Sinterklaasfeest, het inmid dels traditionele Kerstdiner voor de C-junioren, indoor A-B-Cup, Henk Kappelhoff-toernooi, Wim Buckert- toernooi, Dick van der Klaauw-toernooi, Goed Genoeg-toernooi, Teammanagers-toernooi en natuurlijk niet te vergeten het Borchland-evenement en het aller mooiste evenement "de Mini E.K." Een aantal medewerkers wil ik hierbij bedanken voor de enorme inzet die zij hiervoor hebben moeten leveren en wel Dennis Bijlsma, Quin tus Abeln, Peggy van Wijnen, Bas Polling, John Parsser, Michael ^ugendhaft, Yvonne Steeman, Marjan Stoop, Thea Verhoeven, Roe- j|d Teerink, Barbara Baarsma, Frank de Munnik, Frits Stoffels, Jan i-é'rhagen, Erik Schiering, Theo Janssen, George Versteeg maar ook een aantal vrijwilligers zoals Wim Meuleman (teammanager A4) en Johan Westerveld( vader van Casimir Westerveld, trainer Cl), nog maals fantastisch wat jullie gepresteerd hebben. Ook de twee thema avonden die de Jeugdcommissie georganiseerd heeft, waarvan éen samen met onze supporters vereniging "The Reds" waren zeer geslaagd. Hierdoor ben ik nu aangeland bij een min of meer zorgelijk aspect binnen de Jeugdafdeling, het aantal werkzaam heden voor de leden en de contactpersonen van de Jeugdcommissie is zo toegenomen, dat uitbreiding van het kader noodzakelijk is en wij dan ook danig op zoek zijn naar goede kandidaten die een functie willen bekleden binnen de Jeugdafdeling. In ieder geval hebben wij Marjan Stoop bereid gevonden om de begeleiding op zich te nemen van de A-junioren die naar de senioren overgaan. En dan natuurlijk niet te vergeten de A.F.C. "Junior Board" bestaande uit een aantal leden tussen de 14 en 17 jaar en die al vanaf de F- junioren lid zijn de A.F.C. Dit seizoen hebben zij een aantal evene menten georganiseerd zoals een "Darts-toernooi" en "Disco-avond" voor C-junioren, maar ook zorgden zij voor scheidsrechters op zater dag en hielpen bij verschillende evenementen. Kortom een fantastisch initiatief, waarvan ik hoop dat de A.F.C. "Junior Board"een lang leven beschoren zal blijven binnen onze vereniging. Vrijwilligers zijn steeds moeilijker te vinden, maar op het gebied van de assistent trainers mochten wij niet klagen, Eddy Meijer, Meindert Huisman, Enrico Bartens, Rene Wilhelm, Rijk Lam, Frans Ris, Hans Rettich, Hans v/d Straeten, Henk Noorland, Jean Bollen, Gerry Huyser t:n Bep Thomas, weer of geen weer zij waren bijna altijd aanwezig om te helpen, grote klasse. Een hoogtepunt was natuurlijk ook de nominatie van onze jeugd afdeling voor de Rinus Michels Award, uiteindelijk bleven er drie clubs over in de categorie "beste jeugdopleiding bij de amateurs" en wel Rohda, Raalte en Flevo Boys, Emmeloord en de A.F.C. De prijs werd gewonnen door Rohda Raalte, jammer maar een extra stimulans voor de toekomst om voor de le prijs te gaan. Helaas moeten wij na dit seizoen afscheid nemen van Yvonne Steeman, onze secretaris, die heel veel goed werk heeft geleverd, het zal heel moeilijk worden om voor haar aan goede vervanger te vin den, wij danken Yvonne voor al haar inzet en toewijding. Ter afsluiting wil ik mede namens de leden van de jeugdcommissie mijn dank uitspreken aan een ieder, die zich dit seizoen met zoveel inzet verdienstelijk heeft gemaakt voor onze jeugd". 13. DE AFC-VETERANEN Het instituut de "AFC-veteranen" dateert al uit de dertiger jaren van de vorige eeuw. Ook dit seizoen kwamen de "vetten" in het veld tegen leeftijdgenoten van oude clubs als Kon.HFC, HBS, HVV, Concordia, Kampong, Victoria, Black Devils, e.a. g De veteranen werden aangestuurd door Karel van Osch, Paul Koster, Ernst Huisman en Jan Hein Lans. Jos Blank debuteerde als captain. Veteranen doelman André Wijnand leverde de volgende bijdrage voor dit jaarverslag: "Wat een seizoen! Vorig jaar in de laatste wedstrijd net geen kam pioen, in blessuretijd maakte de tegenstander gelijk, geen probleem als met net daarvoor, hoezo als, als telt niet in de sport. Om weer een dergelijke teleurstelling te voorkomen, bedacht coach Jan Hein Lans een geweldige opening voor het nieuwe seizoen: "We gaan niet, ik herhaal, we gaan niet voor de titel". Edoch, vanaf het begin liep 'het als een trein, bijna het hele seizoen bovenaan. De mix van de niet meer spelende oud-veteranen, de nog spelende bijna oud-veteranen, althans dat denken ze, en de jongveteranen, zonder wie de bijna oud- veteranen echt niet meer kunnen, is een unieke combinatie. Veteranen hebben veel meer met elkaar dan dat wedstrijdje op zaterdagmiddag, zijn oprecht in elkaar's wel en wee geïnteresseerd en helpen elkaar als dat nodig is! Namen noemen wie tot de jong dan wel tot de bijna oud- veteranen behoort? Ik kijk wel uit, je zult iemand maar bij de bijna oud-veteranen zetten, terwijl hij denkt nog te spelen als een jongvete- raan. Zie hier dan ook direct de humor, die gewoon op de mat ligt enM. anders wel heel duidelijk in de kleedkamer. Want hoe vaak denk jeW' niet: "Ik moet stoppen, maar ik wil de humor van de kleedkamer niet missen." Zo ook dit seizoen, maar waar ging het mis? We verloren ineens in drie wedstrijden totaal onnodig teveel punten, maar die klap zijn we gewoon gezamenlijk te boven gekomen. Kampioen? Als we het seizoen hadden kunnen afmaken, zeker! Laatste wedstrijd die we speelden: HBS uit, om de bovenste plaats. Daarna wij nog twee wed strijden te gaan, HBS één'. Wij speelden HBS helemaal zoek, slechts 3-0 daar gewonnen! Maar deze competitie is een vreemde competitie, je kunt zomaar je wedstrijd afzeggen zonder puntenverlies. Wij heb ben dus niet meer kunnen spelen en HBS wel en daar HBS die wed strijd heeft gewonnen, is HBS kampioen. Simpel. Rechtvaardig? Ach heeft u er iets over in de krant dan wel op teletekst sportpagina 601 gelezen? Het is trouwens niet de eerste keer, dat dit ons overkomt. Teleurstellend seizoen? Helemaal niet, een prachtig seizoen! Met als andere hoogtepunten: het diner dansant op AFC, we maken er wel een feest van, geen probleem; de thuiswedstrijd tegen Kampong, 3-2 winst, deze overwinning sla ik toch hoger aan dan tegen HBS, hier hebben we echt tot de laatste minuut heel hard voor moet knokken. Beste man van het veld: scheidsrechter Maurice de Hond. Vriend en vijand waren het erover eens, Maurice hield de wedstrijd zeer goed in de hand. En het seizoen eindigde met een geweldig weekend: onze engelse vrienden waren weer op bezoek. Vrijdagmiddag golfen diner na afloop, zaterdag: "The match of the day"! En het gaat echt om een

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 8