15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 AFC7 kwam als geheel nieuw team. Aanvoerder Tijs de Bont en zijn jongens verdienden terecht de titel 'Team van het jaar' wegens inzet, opkomst en geleverde prestaties. AFC8 met Dennis Bijlsma en Bob Duis aan het roer moest vooral na de winterstop bijsturen om niet geheel uit de koers te raken. Het resulteerde toch in een laatste plaats in de competitie. AFC9 o.l.v. Onno van Grondelle heeft zich een vaste plaats verwor ven in onze vereniging. Dit vriendenteam manifesteerde zich altijd positief op het veld en daarbuiten en eindigde boven in het rechter rijtje. AFC10 o.l.v. Jos Willems is een hecht vriendenteam dat onze socië teit regelmatig en langdurig bezocht. De gedeelde vierde plaats werd 'met gemak' bereikt. AFC11 o.l.v. Efraim Blog eindigde in de veilige middenmoot. Zeer goede wedstrijden werden af en toe afgewisseld met mindere daden. AFC12 haalde het kampioenschap net niet. Leen Meijaard en zijn selectie hebben er alles aan gedaan zo hoog mogelijk te eindigen in de poule." 11. AFC ZATERDAG Sebo Woldringh, secretaris zaterdag commissie C, doet verslag, mede namens zijn commissiegenoten Roy van Dijk, Benno Honsdrecht en Camiel Huisman. "Voor het seizoen 2003-2004 waren wederom negen zaterdagteams ingeschreven bij de KNVB. Een aantal wat eigenlijk al jaren stabiel is simpelweg omdat er logistiek niet meer elftallen bij kunnen op de nog immer populaire zaterdagmiddag. De zaterdagcommissie bestond dit jaar uit Roy van Dijk, Benno Honsdrecht, Camiel Huisman en Sebo Woldringh. De wedstrijdtafel werd bemand in AFC-blazer door Theo Janssen, en dikwijls, later in de middag werd hij nog geassisteerd door zijn vrouw Marian. Met alle egards en op AFC-waardige wijze werden de leiders, aanvoerders en niet te vergeten de scheidsrechters ontvangen. Chapeau Voor de eerste vier elftallen wilde zich nog wel een scheidsrechter melden, maar voor de lagere seniorenteams was het vaak improviseren gebla zen (op de fluit). Behoudens natuurlijk de multifunctionele inzet van een Peter Brans, die zo'n beetje ieder elftal wel een keer het afgelo pen seizoen heeft gefloten. De (lok)roep om scheidsrechters blijft dan ook bestaan. Zegt het voort, zegt het voort. Ook met de AFC-administratie, vertegenwoordigd door Jaap Draisma en Yvonne Steeman heeft de zat-cie weer prima contact gehad over relevante zaken voor het zaterdag-gebeuren. Hoe is het de elftallen vergaan? Zaterdag 1 begon het seizoen in de 3e klasse vol verwachting met een nieuwe trainer te weten Dirk Spits en geassisteerd door Hans Cooren- gel. Ger smit was de elftalleider en Robin Massier was er voor de fysio. Na een ietwat moeizame start werd vervolgens tegen de ploegen uit het rechterrijtje, zoals later zou blijken, de punten gepakt waardoor zicht en hoop op de titel bleef bestaan. Immers dat was de doelstelling van Dirk: kampioen worden. Echter na de winterstop werden toch teveel punten gemorst en aan het einde van de rit was een onbevredi gende 6e plek hun deel. Eigenlijk heeft het het hele seizoen niet echt lekker gelopen en was het vaak net niet. Lag het aan het spelersmate riaal, de trainer, de assistent, de aanvoerder of de zat-cie Wie het weet....mag het zeggen. In ieder geval zal de zaterdag 1 komend seizoen met een schone lei gaan beginnen, met een nieuwe trainer, te weten Martin Verburg. Ieder jaar een prijssie en dit jaar zelfs twee al zat het venijn wel in de staart voor de mannen van Sebo Woldringh van Zaterdag 2. De laatste jaren is het voor dit elftal in de reserve 2e klasse steeds lastiger het gevecht aan te gaan met het degradatiespook. Immers ondanks de verversing met een paar jongere jaars ligt de gemiddelde leeftijd van dit team toch rond de 35+. En met tegenstanders die met gemak je zoon kunnen zijn is het niet altijd handig de ongelijke sprintduels aan 'e gaan. Maar gelukkig bleef het voetbalgogme hoogtij vieren en middels een formidabele eindsprint werd zowaar nog de 6e plek be machtigd met zelfs nog een periodetitel voor promotie naar de reserve le klasse God zij dank hebben zij hun wedstrijd tegen Marken verlo ren. Wel werd op de valreep nog het met 16 zaterdag en zondagteams sterk bezette toernooi om de ABC-cup, glansrijk gewonnen. Zaterdag 3 kwam uiteindelijk drie punten tekort voor het kampioen schap in de reserve 3e klasse. Het wil maar niet lukken. Nu een derde plek en de twee seizoenen daar aan voorafgaand 2x tweede. Naar verluidt rommelt het dan ook weer op de transfermarkt. In ieder geval is Ruud Gullit getransfereerd naar Rotjeknor. Het seizoen voor zaterdag 4 is overschaduwd door het overlijden van hun keeper Peter Kuin. Peter was al geruime tijd ernstig ziek en mocht de ongelijke strijd uiteindelijk niet winnen. In de competitie hebben zij een keurige 5e plek veroverd. Zami Cinque van Lou Hekster Alphons Peeters zijn dit jaar stijf onderaan geëindigd met een historisch dieptepunt van 15 nederlagen en dat toch met een aantal jonge versterkingen erbij. Maar ja, om met de woorden van Lou te spreken we hebben dan ook nooit met de ideale combinatie kunnen starten". De mannen van Peter van den Dungen jr. van zaterdag 6 hebben een prima, steady seizoen gedraaid en geheel in stijl afgesloten in het Ierse Dublin. Ook zaterdag 7 hebben hun seizoen afgesloten in het buitenland weten in Milano. Camiel Huisman c.s. zijn in de competitie op een T plek geëindigd. Zaterdag 8, herstel Veteranen I, hadden dit seizoen de overstap gemaakt. En het is hun prima bevallen met een 6e plek. Tegen het einde van het seizoen, zoals men wel vaker ziet bij de diverse teams, werd het een beetje sprokkelen met de mensen. Instituut Robby Lo- batto gaat komend seizoen, naar verluidt, echt stoppen of toch niet Veteranen II van Marcel Koster hebben met een traditie gebroken en zijn niet als laatste geëindigd, maar als voorlaatste. Maar als vanouds, de pret was er niet minder om. De roep om vers bloed wordt luider en luider, dus zegt het voortzegt het voort. Na de uiterst sportieve zomer met een EK, een Wimbledon, een Tour de France en Olympische Spelen te Athene, zullen alle teams in au gustus/september in nagenoeg dezelfde samenstellingen, zich weer melden op de groene weiden van AFC. Een ieder een prettige zomer toegewenst en tot 4 september a.s. bij de start van de nieuwe competitie". 12. DE JONGE AFC'ERS Zoals zo vaak in het verleden gesteld, de jeugdcommissie is de bela;( rijkste commissie van AFC (wie de jeugd heeften deze commis sie kende dit seizoen de volgende samenstelling: Rinus van Leijenhorst, Yvonne Steeman, Michael Tugendhaft, Bas Polling, John Parsser en Peggy van Wijnen. Rinus van Leijenhorst, voor het eerste jaar actief als voorzitter van onze jeugdcommissie, leverde het volgende verslag: "Het afgelopen seizoen was er eén met veel hoogtepunten en een paar dieptepunten, vooral het presteren van de Al junioren was opvallend, een redelijke start van de competitie werd vervolgd door een serie nederlagen, waarna geëindigd werd met een serie overwinningen. Hierdoor werd geëindigd op een derde plaats van onderen waardoor uiteindelijk 2 nacompetitieronden noodzakelijk waren om het klasse behoud te bewerkstelligen. In de laatste wedstrijd uit tegen PH Alme lo werd met 1-3 gewonnen, waardoor het eindresultaat is dat onze A- 1 junioren ook volgend seizoen weer zullen uitkomen in de Landelij ke le Divisie. Jongens, een superprestatie! Bijzonder waren de behaalde kampioenschappen bij de junioren voor de A3 en B6, bij beide teams was een zeer goede homogeniteit en opvallend was dat deze selecties veel spelers kenden, die al vanaf de pupillen lid zijn. Een steuntje in de rug voor het beleid dat de jeugdcommissie zich vorig jaar heeft voorgenomen om zoveel mogelijk de teams samen te stellen met spelers die een AFC verleden hebben. In de categorie van de D- tot en met F- pupillen behaalden de volgende teams het kam pioenschap: D8-E4-E8-E9-E10-E11-E12-F3 en F4, een respectabel

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 7