15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 bc AFC toch met 0-2 verloren werd, gaf voldoende redenen voor een voorzichtig optimisme voor de eerste competitiewedstrijd tegen ADO'20 in Heemskerk. Maar een goede voorbereiding en een sterke selectie is nog geen garan tie voor een goede seizoensopening; dat is geen wet van "Meden en Persen". En helaas, de positie die AFC innam na de eerste 12 wedstrijden was teleurstellend, 6 keer verloren, iedere wedstrijd met de oneven goal, waarvan zeker 4 keer onnodig, 2 keer gelijk en 4 keer gewonnen met een doelsaldo van 11 goals voor en 14 tegen. Niet "om over naar huis te schrijven", ondanks het vaak zeer behoorlijke spel. Maar toen op 7 december 2003, zoals reeds eerder in dit jaarverslag is gememoreerd kwam de ommekeer. TONEGIDO werd in Voorburg met 1-4 verslagen, o.a. door drie schitterende doelpunten van uitblinker Dennis Purperhart. De eerstvolgende wedstrijd vond plaats op' de datum van onze 109e verjaardag, toen de jaarlijkse reis naar de Canarische Eilanden reeds achter de rug was, AFC-Westlandia. De trainingsstage was volgens alle deelnemers fantastisch verlopen, alle spelers waren "heel", iedereen was optimistisch, AFC domineerde dan ook tijdens deze wedstrijd, kwam op 1-0 maar kon de wedstrijd niet Ibeslissen en 3 minuten voor tijd scoorde Westlandia de gelijkmaker 1-1. o domper, s Avonds tijdens het jaardiner beloofde captain Daniel van Meer de 141 aanwezigen echter een mooie aankomende serie en zie wat ge schiedde. Tot de topper op 14 maart tegen Turkiyemspor speelde AFC 4 wedstrij den, 3 werden gewonnen en 1 werd gelijkgespeeld met een doelsaldo van 10 doelpunten voor en 2 tegen! Erelid Rob Duis bood de selectie en begeleiding op donderdag 11 maart na afloop van de training ter gele genheid van deze mooie serie een diner aan in Cinema Paradiso, dat door alle "aanzittenden" zeer op prijs werd gesteld en een bijdrage betekende aan de goede sfeer. En toen op 14 maart dan de derby met Turkiyemspor op Goed Genoeg werd gespeeld was er sprake van een zgn. 6-punten wedstrijd. Zou AFC winnen dan kwam men qua verliespunten boven Turkiyemspor aan de top van de ranglijst, zou Turkiyemspor winnen, dan was min of meer het beslissende gat geslagen. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd onder een grotere publieke be langstelling dan bij de meeste wedstrijden op Goed Genoeg gedurende dit seizoen, met een zeker in de 2e helft sterk spelend AFC dat de ge lijkmaker (AFC stond met rust met 0-1 achter) dik verdiende maar niet eeg, ook omdat de scheidsrechter tot twee keer toe niet een strafschop oekende, die door onze supporters werd geclaimd. In de laatste 5 minuten scoorde Turkiyemspor nog 2 keer d.m.v. een counter en werd deze wedstrijd afgesloten met een geflatteerde 0-3 nederlaag. Maar dat bleek dan ook de enige nederlaag van de tweede seizoenshelft te zijn, want na 7 maart speelde het eerste elftal nog 7 wedstrijden, waarbij vier keer werd gewonnen en drie keer gelijk werd gespeeld, doelsaldo 16 voor en opnieuw slechts 6 tegen! Kortom, een mooi seizoen met een prachtige derde plaats in de eind rangschikking, waar echter volgens veel supporters meer zou hebben ingezeten als er niet zo veel onnodige punten waren "gemorst". En het met "morsen" van punten is ook een belangrijk onderdeel teneinde ooit te bereiken wat in 27 jaar Hoofdklasse nog nooit is gelukt, een le plaats in de eindrangschikking. Trainer-coach Stanley Menzo en zijn assistent Roy Tular bijgestaan door elftalleider Peter Brans, keeperstrainer Cees Thomas, masseur- verzorger Ko Grosze Nipper en fysiotherapeut Frank Tilmans kunnen ondanks dat tevreden zijn. Op woensdagavond 26 mei werd op gepaste wijze het seizoen 2003- 2004 voor de A-selectie en begeleiding afgesloten d.m.v. de traditionele wedstrijd tegen de "Gouden Ballen" (zie hoofdstuk 24 van dit jaar verslag). Zoals elders in dit jaarverslag diverse keren wordt vermeld, was AFC genomineerd voor de "Rinus Michels Award" voor de beste jeugdoplei ding in het Nederlandse amateurvoetbal. Een nominatie waar door vele AFC'ers jarenlang hard aan is gewerkt (zie o.a Schakel nr. 14 pagina 3 van 7 april j.1.) en mede het gevolg van het beleidsplan "Keep Smiling" dat het toenmalige bestuur in 1998 presenteerde. Daarbij werd o.a. ten doel gesteld om met de selectie-jeugdelftallen op een zo hoog mogelijk niveau uit te komen, waardoor jeugdspelers vanuit de jeugd gemakke lijker zouden kunnen doorstromen naar de selecties 1 en 2. Dit achter ons liggende seizoen konden wij stellen dat deze doelstelling was gerealiseerd. Bij de start van de competitie bleken maar liefst 10 jongens uit de A-selectie in jeugdelftallen van AFC te hebben gespeeld (Joey Esionye, Stefan Sander, Dyron Daal, Pierre Tosch, Djuric Ascen- sion, Tahir Akhamrane, Jair Koekoek, Bobby Uitermarkt en Robert en Bobby Gebring) en de selectie van het tweede elftal bestond vrijwel uitsluitend uit zgn. "eigen kweek". Doch thans wordt de technische leiding geconfronteerd met een ware, zeg maar, "exodus" van jonge spelers, die uit onze eigen jeugd bij de senioren 1 en 2 waren doorgekomen en aan het einde van dit seizoen hebben besloten volgend seizoen hun geluk bij een andere club te gaan beproeven. Zo gaan bijvoorbeeld de internationals Pierre Tosch en Djuric Ascensi- on naar Ajax zaterdag resp. Turkiyemspor, Stefan Sander en Bor^Tl Uitermarkt naar RKDES, Dyron Daal naar Telstar/Stormvogels, Salali Bentohami en Matthijs Visser naar Beursbengels, Robert Stout naar Marken, Liam Westerveld naar Sporting Martinus en Reinold George en Firgil Cairo naar DWS. Gedurende een recente evaluatie tussen bestuur en elftalcommissie A ging men op zoek naar "het hoe en waarom". De meeste spelers uit het tweede elftal speelden inmiddels twee of drie seizoenen bij de selectie van het tweede, maar ze zijn jong en ambitieus en willen in een eerste elftal spelen. Daarnaast was een aantal spelers van het tweede naar de mening van de betrokken trainers en de elftalcommissie wellicht te ongeduldig, maar er nog niet aan toe om deel uit te maken van de AFC 1 selectie. Tenslotte, bij het eerste elftal (en trouwens bij ieder eerste elftal van iedere andere club) zijn er altijd spelers die naar hun eigen mening te weinig aan spelen toe komen, daardoor teleurgesteld zijn en vervolgens hun heil elders gaan zoeken, terwijl ze het in principe goed naar hun zin hebben bij de vereniging AFC. In ieder geval, ondanks het feit dat wij het ver trek van betrokken spelers betreuren, wensen wij hen succes bij hun nieuwe club en wie weet zien wij enkelen (of velen?) van hen nog ons terug. Ook Mare Stuut, die niet uit onze jeugd afkomstig is, verlaat ons jam mer genoeg al na een seizoen en gaat naar Rijnsburgse Boys. John Bosman, die de laatste twee seizoenen op zijn eigen wijze deel heeft uitgemaakt van de groep (totaal speelde de oud-international 13 wedstrijden voor AFC 1, een visitekaartje voor onze club) gaat volgend jaar met vrienden voetballen bij de veteranen van Roda'23, de club waar hij ooit als jongetje is begonnen; voor John is "de cirkel rond". Emiel Pieterse stopt met voetballen, maar blijft bij AFC wel actief als keepers trainer. En dan heeft AFC 1 afscheid genomen van onze captain Daniel van Meer. Hij maakte 4 seizoenen deel uit van de A-selectie en speelde het in verhouding lage aantal van 65 wedstrijden (15 doelpunten en 13 assists) voor "Ons Eerste", omdat hij bij de aanvang van het seizoen 2002-2003 zo ernstig geblesseerd raakte, dat hij gedurende dat gehele seizoen geen wedstrijd kon spelen en dit achter ons liggende seizoen als naweeën van deze verschrikkelijke blessure toch ook nog vaak kleine ongemakken kende. Maar de 34-jarige Daniel gaf AFC met zijn per soonlijkheid "smoel"; een schitterende voetballer met een enorme wed strijdmentaliteit, een voorbeeld voor velen. Daniel gaat volgend jaar bij zijn broer Geofrey in de zaterdag 5 voetballen, maar heeft trainer Stan ley Menzo aangegeven dat hij graag in een soort "John Bosman" rol wil aftrainen bij de A-selectie. Ook in die rol zal hij voor AFC 1 volgend seizoen van waarde zijn!

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 5