15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 Machiel van der Woude hield zijn "praeses maiden-speech", waarbij hij opnieuw woorden van dank uitsprak richting zijn voorganger Dick van der Klaauw en stilstond bij het unieke karakter van AFC waar een intensief verenigingsleven hand in hand gaat met het leveren van zo goed mogelijke sportieve prestaties, door alle geledingen binnen de club. Natuurlijk stond hij ook stil bij de werkzaamheden ten behoeve van de realisatie van ons nieuwe kunstgrasveld en onze "zorgen" over de ontwikkelingen rond de Zuid-as. Zijn speech werd besloten met het zingen van het clublied onder aanvoering van het bestuur. Volgens welingelichte kringen verlieten de laatste "receptie-tijgers" het club huis deze bijzonder gezellige avond niet op 1 maar op 2 januari! "Het Kienen" Eveneens sinds het midden van de vorige eeuw wordt op de laatste vrijdag in december voor de Kerstdagen in het clubhuis de jaarlijkse Kienavond georganiseerd, een lange traditie derhalve. Dit seizoen vond deze avond plaats op vrijdag 19 december onder het motto "Koninklijk Kienen"en de belangstelling was zo groot dat de achterzaal van het clubhuis te weinig ruimte bood om alle aanwezigen te herbergen; een goed teken dat deze oude traditie nog springlevend is. Dank aan de organisatie die voor de 7de maal in successie in handen was van Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van ijk en Hans Hulst. Een veel jongere traditie is het Klaverjastoernooi op de laatste maan dagavond van december, onder supervisie van EUy Coorengel en Frank Reddering. Dit jaar waren op 29 december maar liefst 68 deelnemers aanwezig en werden de prijzen behaald door de koppels Jacques Springer zijn zuster, Edwin Geluk Frank Bouman en Dick van der Klaauw Hugo Walker. 27. HET JAARDINER Op 18 januari 2004 was het op de dag af 109 jaar geleden dat een stel Amsterdamse jongens in de kelder van een woonhuis aan de Koningin neweg nummer 129 de Amsterdamsche Football Club oprichtten. Het jaardiner ter gelegenheid van AFC's verjaardag, dat voor het eerst in het jaar 1900 bij het 5-jarig bestaan werd georganiseerd, vond deze keer voor het vierde jaar in successie plaats in het Apollo Meridien Hotel. Terwijl het eerste elftal 's middags in de competitiewedstrijd thuis tegen Westlandia uit Naaldwijk helaas 5 minuten voor tijd nog een 1-0 voor- sprong uit handen gaf, kwamen 141 genodigden tegen zevenen toch in een goede stemming voor het aperitief bijeen in de bar van het Apollo en om 20.15 uur nodigde tafelpraeses Karel van Osch de aanwezigen aan tafel. Voorzitter Machiel van der Woude stond in zijn toespraak uitgebreid stil bij de rijke geschiedenis van de club die met hoofdletters geschre ven kan worden door de geweldige inzet van een groot aantal clubgeno ten in de afgelopen 109 jaar. Hij reikte vervolgens de Mr Henne Bos kamp Nobelprijs uit aan 2 "ijzervreters" die al 23 resp. 25 seizoenen voortreffelijk werk hebben geleverd: trainer-coach Dick Bakker en masseur-verzorger Ko Grosze Nipper. Jan Stoutenbeek, de directeur van de het Projectbureau Zuidas infor meerde ons over de laatste stand van zaken met betrekking tot dit zo belangrijke dossier en captain Daniel van Meer boeide de aanwezigen met een onderhoudende en informatieve speech over het wel en wee van de A-selectie, waarbij hij goede resultaten voor de 2e seizoenshelft aankondigde. Om 00.01 uur de volgende dag werden de jarige Henk Bijlsma en Ro- bert Gehring toegezongen en vervolgens begeleidde praeses Karel van Osch "himselfde aanwezigen op de piano bij het zingen van ons bijna 70-jaar oude clublied "ik heb u lief mijn AFC". De laatsten verlieten de bar van het Apollo tegen 3 uur 's nachts. 28. HET DAMES JAARDINER. Op enkele honderden meter afstand van het Apollo Hotel kwamen op dezelfde avond ongeveer 100 aan AFC gelieerde dames bijeen voor hun "eigen" feest ter gelegenheid van AFC's verjaardag in de voor hen inmiddels vertrouwde Diamant-zaal van het Hilton Hotel. Het dames jaardiner werd voor het eerst georganiseerd op 18 januari 1974, dertig jaar geleden, reden waarom deze avond in het teken stond van de 70-tiger jaren. Er was een DJ, die voornamelijk muziek uit die periode draaide en een optreden van het duo "Ronnie en Tonnie" (wie kent ze niet?) "Van horen zeggen" waren de aanwezigen zeer enthousiast over het verloop van de avond en de organisatie was ook dit jaar in handen van Henny Somers-Blekemolen, Agnes Reddering-Postmaa en de voor ondergetekende niet geheel onbekende Sylvia Gehring-Konings. 29. DE GOED GENOEG OPEN Bestuurslid Ronald Koster, deel uitmakend van het organisatiecomité, leverde het volgende verslag: "Op 24 oktober 2003 vond het 16e Goed Genoeg Open wederom plaats op Golfclub Spaarnwoude. Het weer was, net als de laatste jaren, fantastisch en het deelnemersveld was zeer uitgebreid. 72 per sonen namen deel aan dit golfhoogtepunt van AFC. Wie waren de afgelopen jaren de winnaars van het "rode jasje"? 1988: Rein Akkerman jr., 1989: Bas Rachman, 1990: Rob Dukker. g 1991: Mike Reddering, 1992: Alphons Peters, 1993: Ronald Koster^ 1994: Alphons Peters, 1995: Nick van Rossum, 1996: Ron van Does burg, 1997: Nick den Ouden, 1998: Ernst Pieter Knüpfer, 1999: Alphons Peters, 2000: Karel van Osch, 2001: Nick den Ouden en 2002: Jan Willem Telkamp. In 2003 werd een jong talent winnaar van het Goed Genoeg Open: Joey Singels. Graag wil ik de organisatie, die naast ondergetekende bestaat uit Sandra Drenkelford, Ron van Doesburg en Bas Rachman hartelijk bedanken voor deze prima golfdag". 30. REIS CANARISCHE EILANDEN De A-selectie en begeleiding verbleven van 10 tot en met 14 januari opnieuw voor een trainingsstage in hotel Buenventura Playa op Gran Canaria. Deze reis werd voor het eerst ondernomen in 1989, derhalve deze keer voor de 15e keer in successie. 14 jaar lang mogelijk gemaakt via bemiddeling van bestuurslid Amel Vroege, deze keer voor het eerst onder verantwoordelijkheid van bestuurslid Rinus van Leijenhorst en Sudtours, de laatste 11 jaar financieel ondersteund door een belangrijke bijdrage van onze sus portersclub "the Reds". De reis was (ook) dit jaar een doorslaand succes, zo wel qua sfeer tijdens de trip, als qua sportieve resultaten na de winterstop behaald; zoals elders in dit verslag (onderdeel 8) reeds aangegeven, maar toch goed om ook op deze plaats nog eens te herhalen. Dank aan Sudtours en de leden van s.c. "the Reds", de spelers hebben genoten en het effect voor de 2de helft van dit seizoen was over duidelijk positief. Wilt u (nog eens) meer weten over deze reis, dan verwijs ik u graag naar het uitgebreide verslag, dat dit seizoen verscheen in Schakel nummer 11, seizoen 2003-2004, 82e jaargang van 4 februari 2004, pagina 5, 6 en 7, maar u kunt dit verslag ook op onze schitterende website www.afc-amsterdam.nl lezen. 31. DE AFC-DOCHTERS. De Amsterdamsche Cricket Club opgericht op 5 maart 1921 als oud ste "dochter" van AFC, nam op 14 mei 2004 op feestelijke en officië le wijze hun prachtige nieuwe clubhuis met drie schitterende kort gemaaide velden en een professionele oefen- "pitch" op sportpark "Het Loopveld" in gebruik. Er waren speeches van voorzitter Max de Bruin jr. en ceremonie meester John van Vliet. Namens AFC voerde voorzitter Machiel van der Woude het woord en bood, ter onderstreping van de nauwe band 15

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 13