r 15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 parkgebouw. De realisatie van dit plan is voorzien in 2014 en zal stapsgewijs, via een verschuiving van de velden, tot stand komen. Het nieuwe clubhuis zou in 2008 werkelijkheid kunnen zijn. Het behoeft uiteraard geen betoog dat bovengenoemde plannen zeer ingrijpend van karakter zijn voor AFC en derhalve in het afgelopen seizoen alle aandacht van het bestuur hebben gekregen. Dit te meer omdat nog een aantal gesignaleerde problemen, zoals met betrekking tot de open baarheid van (delen van) het sportcomplex, de windgevoeligheid van de hoog gelegen velden, de schaduwwerking van de omringende kantoortorens en de parkeergelegenheid, om een oplossing vragen. Dit geldt ook voor het opschuiven van de velden, waaronder ons mooie hoofdveld, en de kaalslag die dit tot gevolg zal hebben. De ervaringen met de aanleg van het op zich mooie kunstgrasveld stem men in deze niet al te optimistisch. AFC, zo veel is zeker, staat op korte termijn voor belangrijke keuzes, die in goed overleg met de gemeente en de andere betrokken partijen, bepaald dienen te worden". 24. DE GOUDEN BALLEN Op woensdagavond 26 mei werd de traditionele wedstrijd AFC 1 - de "Gouden Ballen", gecoached door onze oud-trainer Ton du Chatinier, gespeeld. Toen AFC 1 in 1961 kampioen werd en promoveerde naar de hoogste klasse van het Nederlands amateurvoetbal kregen alle spelers, naar K:n idee van Rolf Leeser, een "Gouden Bal" als herinnering aan deze ,;lpaal en de "Gouden Ballen Club" was geboren. Nadien werd AFC kampioen in 1963, 1967, 1969 en 2001 en kwalifi ceerde zich voor de Hoofdklasse in 1974. Alle spelers en begeleiders van al deze elftallen en zij die meer dan 100 wedstrijden in AFC 1 hebben gespeeld zijn lid van deze club, natuurlijk onder de voorwaar de dat zij lid of donateur van AFC zijn gebleven. De "Gouden Ballen Club"bestaat op dit moment uit 69 coryfeeën, die allen in de loop der jaren op en om het veld veel voor AFC 1 hebben betekend: Jean Bollen, Frans van den Bor, Ernst Bouman, Cees Bouwens, Cees den Braven, Rob Brouwer, Henny Cruyff, Jaap Draisma, Robert Duis, Kees Gehring, Edwin Geluk, Rocus Hoogendoom Sr., Ernst Huisman, Theo Husers, Michael Kahn, Jos Kemna, Nol Kuikens, Fred Laar hoven, Jan Hein Lans, Jos Lonnee, Hans Loonstijn, Paul Meijer, Co Onsman, Piet Ouderland, Ron Prins (die na afloop van deze wedstrijd zijn voetbalschoenen "aan de wilgen hing"), Wim de Ridder, Bas Rachman, Benny Roode, Ernst Seunke, Elbert Tak, Nico van Til, Cor Kerker, Rolf Leeser, Chris Schroder, Jan Steensma, Nils Adriaans, John Burke, Johan Dol, Rokus Hoogendoom Jr., Theo Janssen, Henny JCottmann, Benno Leeser, Willem Lenglet, Edwin Ludwig, Ronald van Meent, Eddy Meyer, John Parsser, Roy Tular, Joey Zebeda, Henk T'. jlsma, Ton du Chatinier, Joey Esionye, Marco van Galen, Hans Geerlings, Robert Gehring, Barry van der Glas, Ko Grosze Nipper, Edwin van Holten, Maarten Jurrjens, Frank Keijzer, Uli Landvreugd, Daniel van Meer, Dennis Purperhart, Erwin Smit, Guido Smits, Cees Thomas, Peter de Waal, Liam Wester- veld en Mohad Zaoudi. Velen van hen waren op 26 mei j.1. op Goed Genoeg. Ook Ereleden Jan van Dijk en Rein Akkerman sr. en vrijwel alle bestuursleden waren getuige van een leuke wedstrijd die met 4-2 door het huidige eerste elftal werd gewonnen. Na afloop een uitgebreid Italiaans buffet, de champions-league finale op een groot scherm en de gebruikelijke speeches. Voorzitter Machiel van der Woude stond stil bij het vertrek van een aantal spelers en het einde van de voetbalcarrière van captain Daniel van Meer. Tot "speler van het jaar" werd zeer terecht benoemd doelman Edwin van Holten. Daniel van Meer vroeg tijdens zijn af- scheidspeech o.a aandacht voor het 25-jarig jubileum van Ko Grosze Nipper als masseur-verzorger van AFC 1 en had ter gelegenheid daarvan een aantal liederen gemaakt die door alle aanwezige spelers die gedurende die 25 jaar ooit door Ko "onder handen waren geno men" uit volle borst werd meegezongen. Een mooi moment. Al met al een geslaagde avond, waarmee het seizoen 2003-2004 voor deze groep AFC'ers werd afgesloten. 25. ZILVEREN PLOEG AFC'ers die 25 jaar lid zijn worden op hun verzoek opgenomen in de zgn. "Zilveren Ploeg". Iedere eerste vrijdagavond van de maand november komen deze "Ploe gers" traditioneel als een soort van reünie voor een borrel en aansluitend diner bij elkaar en tafelvoorzitter, tevens voorzitter van de Zilveren Ploeg Johan de Bie bericht ons over de gebeurtenissen op vrijdag 7 november 2003. "De jaarlijkse bijeenkomst van de "Zilveren Ploeg" vond zoals ge bruikelijk plaats in ons eigen clubhuis op Goed Genoeg. Door het comité "Zilveren Ploeg", bestaande uit naast schrijver dezes Hans Honsdrecht en Hans de Wijs, worden uitsluitend die leden van de vereniging uitgenodigd, die langer dan 25 jaar lid of donateur zijn en inmiddels is dat een aantal van 226. Liefst 124 van hen waren op deze traditionele avond aanwezig. Er worden op deze avond altijd zeer veel oude voetbalherinneringen opge haald. Als nieuwe leden werden geïnstalleerd André van den Bor, John Dear, Peter van den Dungen Sr., Ruud Janssen, Theo Janssen, Willem de Jong, Daan Kappelhoff (al 42 jaar lid), Jaap Pluim en Joop Turfkruier. De op deze avond benoemde nieuwe "Ploegers" vertelden allen in een korte toespraak wat de reden was waarom zij 25 jaar aan AFC verbon den waren. Zeer geslaagd was ook deze bijeenkomst, die tot de jaarlijks' hoogtepunten van het verenigingsleven behoort en niet meer weg te' denken is als traditie bij onze bijna 110 jarige vereniging. Tevens werden er op deze avond een zestal leden, die langer dan 50 jaar lid zijn van de club, benoemd tot AFC-Ridder. Ik noem in alfabetische volgorde: Rob de Jong (al 57 jaar lid), Willem van Oort, Gerard van Poorten, Ger Smit, Tom Swart en Cas Tromp. "Zilveren Ploeger" en Lid van Verdienste Pim Adriaansz werd op het jaardiner van 18 januari 2004 tot Ridder benoemd. Allen van harte gefeliciteerd. Tenslotte, het comité "Zilveren Ploeg", besteedde ook het afgelopen verenigingsjaar de nodige aandacht aan vreugdevolle en verdrietige momenten binnen het persoonlijk leven van onze leden". 26.1 JANUARI 2004 Reeds in de vijftiger jaren van de vorige eeuw werden aan de Zuide lijke Wandelweg op de eerste dag van een nieuw jaar onderlinge wed strijden gespeeld, de zgn. SIXES. Ook na de verhuizing naar de De Boelelaan in 1962 werd deze traditie, wanneer de weersomstan digheden het toelieten, voortgezet. Zo ook op 1 januari 2004. Dit keer was de opkomst echter zo mager dat we de namen van betrokkenen in dit jaarverslag kunnen vermei den. 22 "die- hards" waren opgekomen: Barry van der Glas, Benno Honsd recht, George Versteeg, Jasper Groothuis, Maurice Koster, Fred en Dave Berrier, Meindert Huisman, Jos Kemna en Steve Bierman, Tonny van Leeuwen, Joey van Leijenhorst, Rogier de Boer, Joris Scheepens, Max Ham, Frans Juch, Sebo Woldringh en de bestuursle den Machiel van der Woude, Ronald Koster, Rinus van Leijenhorst en Nicolaas van Ommerert. Grote klasse mannen, maar volgend jaar allemaal twee vriendjes meenemen en dan zijn we qua opkomst weer op de "sterkte" van een aantal jaren geleden. Want tradities moeten bij AFC in ere worden gehouden. Ondanks de slechte weersomstandigheden (sneeuw!) bezochten circa 175 man 's middags de traditionele nieuwjaarsreceptie. Dit lijkt geen slechte opkomst doch met een ledenbestand van bijna 1750 man is ook dit natuurlijk veel te weinig. Ook dat moet 1 januari 2005 beten Bovendien, het is leuk om op 1 januari je clubvrienden een goed jaar te wensen, vraag dat maar aan de mensen die dit jaar wèl waren opgekomen. Het clubhuis was sfeervol aangekleed en men werd door onze nieuwe pachters Frans en JoRIS de Wijs (geintje) met een glas champagne ontvangen, er was opnieuw lekkere muziek (voor de 4e maal in suc cessie het combo Ger Suring) en ook dit jaar was er een optreden, de "Leliestreet Sisters", die al vroeg een polonaise met aan het hoofd Stanley Menzo, deden ontstaan. 14

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 12