Opvallend was dat het speciale menu voor die dag was afgedrukt op geplastificeerd A.F.C, papier. Hoezo goeie voorbereiding. Tijdens de prijsuitreiking werden er 743 mensen geteld, (de politie hield het op ruim 700). Het eveneens traditionele zaalvoetbal toernooi op 4 januari in Sporthallen Zuid voor alle A, B en C-junioren was een groot feest. De finale werd beslist door van enige afstand de lat te raken met een bal. Uiteindelijk bleek dit veel moeilijker dan gedacht. Omdat er een eindtijd aan de huur van het complex was werden er strandballen ingezet.... De demonstratie wedstrijd tussen een team van A.F.C, en een All- Star team met o.a. Glenn Zeelig (U ziet, AFC-ers kom je overal tegen) was vooral leuk door de grote pana-show. Eind Mei voor A, B, C en D-junioren de zeer sterk bezette Kappelhof, Scheepstra, Bücker en Van Dijk- toernooien. Met deelnemers als Heracles, Groningen, RBC, Veendam, AZ, Elinkwijk en FC Antwerp kijkt de jeugdcommissie terug op twee zeer geslaagde dagen. Tenslotte onze unieke Mini-WK, het grootste jaarlijkse evenement op onze club. Dit jaar zonovergoten, dus nog meer publiek dan normaal. Standjes met Popcorn, BBQ, T-shirls en een heuse DJ. Fantastische sfeer en heel, heel veel winnaars. Alle Kampioenen van het afgelopen jaar werden gehuldigd op het hoofdveld t.w. de D3, D5, D9, El, E9, E12, F2, F4, F8 en uiteraard de winnaars van de Champions League en de World Cup. Een half uur na afsluiting van deze manifestatie (17.00 uur) werd aangevangen met een geheel nieuw toernooi voor alle A, B en C- junioren: voetvolleybal op de velden voor het clubhuis. Het weer en de sfeer waren optimaal. Tijdens de afsluitende BBQ werd Roy van Straten bedankt voor zijn vele werk voor de jeugd van A.F.C en zijn bijzondere inspanningen m.b.t. het J-team. Een groep A.F.C.- jeugdleden die naast het voetbal van alles voor onze jongere jeugd mee helpen organiseren. Roy, ook van deze plaats een diepe buiging en een groot CHAPEAU Roy van Straten maakte hieraan voorafgaand de Jeugdspeler van het Jaar bekend. Deze bijzondere onderscheiding werd al voor de derde keer uitgereikt.Dit jaar viel de eer te beurt aan MICHAEL PARSSER. Van harte gefeliciteerd Ook bij de categorie A, B en C-junioren vielen er mooie Kampioenschappen te vieren. De A2, B2, B3 en B5 werden gehuldigd als de terechte Kampioenen in hun competities. Het afgelopen seizoen zijn heel veel vrijwilligers in touw geweest voor onze jeugd. De evenementen cie werd bemensd door: Marjan Stoop, Bas Polling, Thea Verhoeven en Frits Stoffels. Als kontaktpersonen voor de diverse categorieën waren (hyper) aktief: A junioren: Chris Bruijstens B junioren Bas Polling C junioren: Thea Verhoeven D pupillen: Frits Soffels E pupillen: Rene de Vries en Peggy van Wijnen F pupillen en World Cup/Champions League: Donald Speelman "Last but certainly not least" de jeugdcommissie bestaande uit Roy van Straten, Michael Tugendhaft, Rinus van Leijenhorst en Yvonne Steeman die er ook dit jaar weer in geslaagd zijn de prestaties van het vorige seizoen te overtreffen. Wees er van overtuigd dat dit een onwaarschijnlijke prestatie is. Daar kunnen we, nee daar moeten we, heel trots op zijn! De prestatieve resultaten spreken tot de verbeelding. In dit jaarverslag heeft U er al veel over kunnen lezen. Deze enorme hoge klassering voor al onze standaard teams is het uiteindelijke resultaat van heel veel werk achter de schermen de afgelopen jaren. Als scheidend jeugd voorzitter wil ik al die mensen bedanken voor hun fantastische inzet. Ook voor hen bleek het een hobby waar veel tijd voor werd vrijge maakt. Ruim vijfjaar geleden werd er een plan gemaakt door Mario Singels John Parsser, Jan Verhagen en ondergetekende. Pim v.d. Meen' adviseerde en discussieerde met ons mee. Het plan is grotendeels gerealiseerd, dus tijd om het stokje over te dragen. Echter niet voordat de mannen en vrouwen van de basis, var het begin van deze geweldige periode, vanaf deze plaats in de felle schijnwerpers zijn gezet. Fantastisch gedaan! Achteraf kun je constateren dat het nieuwe beleid heeft gewerkt maar dat de echte arbeid is verricht door de grote schare var vrijwilligers aangevoerd door de jeugdcie-leden al die jaren en de buitengewone inzet van de nimmer opgevende Jan Verhagen. Met Rinus van Leijenhorst, de beoogde opvolger als Jeugdvoorzitter zie ik tesamen met U allen de toekomst vol vertouwen tegemoet Keep Smiling. 13. DE AFC-VETERANEN Tijdens de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen op 3 mei j.L Quick-AFC op een onbespeelbaar veld in den Haag, hadden de Veteranen van AFC bij een overwinning een grote kans om dii seizoen na een aantal jaren het kampioenschap weer eens "binnen" te halen. Bij een gelijk spel was echter Quick kampioen. En wal gebeurde? Bij de stand 1-2 kreeg 5 minuten voor tijd een oude rechtsbuiten, wiens naam wij hier niet zullen noemen, een 200 kans op om er op 5 meter van het doel 1-3 van te maken, waardooi een aanstaand kampioenschap in het verschiet lag. Maar hij miste (duidelijk als gevolg van het onbespeelbare veld...) jammerlijk er vervolgens scoorde ver in blessuretijd Quick de gelijkmaker. Weg kampioenschap. Vanzelfsprekend was de teleurstelling groot en waren de terechte verwijten richting de betrokken speler talrijk, doch desalniettemin kunnen de AFC veteranen terugzien op een geslaagd seizoen. Er werden 18 wedstrijden gespeeld waarvan er 13 werden gewonnen, 4 werden gelijkgespeeld en slechts 1 werd verloren met 92 doelpunten voor en 29 tegen. Afgezien van het feit dat iedere wedstrijd eigenlijk een (klein) feestje is, tijdens maar vooral na afloop van de wedstrijd, werd er gedurende het seizoen ook echt feest gevierd. In november van het vorig jaai kwamen de veteranen en hun partners bijeen in het voormalige Oibibio. Tijdens deze gezellige avond werd een film getoond van de Amsterdam Sailing Club, een groep van 12 AFC-veteranen, die mei 3 zeilboten een week vertoefden in de wateren rond de Ionische eilanden. Het seizoen 2002-2003 werd afgesloten door internationale wedstrijden. Op 17 mei tegen het Spaanse Murcia onder leiding van scheidsrechter Hans Dukker en op 7 juni in Londen tegen onze vrienden van Pelly House. Zie voor een verslag van André Wijnand elders in deze Schakel. Opnieuw een geslaagd seizoen voor de veteranen van AFC. De groep van 35 AFC veteranen werd aangestuurd door de commissie bestaande uit Karel van Osch (voorzitter), Jan Hein Lans, Paul Koster en Ernst Huisman. 14. COMMISSIE PERS, PUBLICITEIT EN EVENEMENTEN Vice-voorzitter Machiel van der Woude bericht voor de laatste keer over de omvangrijke activiteiten van de commissie P.P. en E. "Never a dull moment!" In het afgelopen seizoen was er weer een hele hoop te beleven op en rond de AFC-velden. Zo hield ons eerste de spanning er bijzonder lang in, timmerde de jeugd geweldig aan de weg en manifesteerde het clubleven zich via een imponerend aantal feestelijke evenementen. De commissie PPE was bij dit alles op verschillende manieren betrokken: als aanjager of organisator van verschillende evenementen, dan wel op publicitaire wijze via de Schakel, AFC-thuis, website en teletekst. De commissieleden Hans Elias, Marcel Koster, Fred ten Nijenhuis, Wim Ringe en Machiel van der Woude deden wederom met veel plezier hun job, dit mede dooi de goede samenwerking met vele andere, later in deze bijdrage te noemen clubgenoten, die op PPE-terrein actief waren. De werkzaamheden van de commissie startten in juli traditiegetrouw met de vormgeving van de persmap, die zoals te doen gebruikelijk in

Jaarverslagen | 2003 | | pagina 8