11 juni 2003 81e jaargang nr. 19 Elftallen AFC4 o.l.v. Ruben Dekker speelde een redelijke eerste seizoenhelft. Na de winterstop bleven de positieve resultaten uit. Het gevolg was dat de reserve tweede klasse ternauwernood behouden bleef. AFC5 o.l.v. Ronald Ophuis leek aanvankelijk recht op een koppositie af te stevenen. Vele blessures en het gebrek aan een keeper kostten punten. Al met al wel een verdienstelijk jaar. AFC6 o.l.v. Jan Roedema speelt al jaren als vriendenteam. Het elftal wist zich met vallen en opstaan te handhaven. AFC8 o.l.v. Leen Meijaard knokte de hele competitie voor lijfsbehoud. De reserve vijfde klasse bleek een niveau te hoog. AFC9 o.l.v. Onno van Grondelle heeft zich na drie seizoenen een vaste plaats verworven in onze vereniging. Dit vriendenteam manifesteerde zich altijd positief op het veld en daarbuiten. AFC10 o.l.v. Jos Willems is een hecht vriendenteam. Zij leverden afgelopen seizoen spelers voor het vijfde, zonder er zelf noemenswaardig zwakker van te worden. AFC11 o.l.v. Ephraim Blog presteerde afwisselend goed en minder goed. De kritische houding in het veld stond wel eens in contrast met de onderlinge vriendschap daarbuiten. 11. AFC ZATERDAG Sebo Woldringh, secretaris AFC zaterdag commissie C, doet verslag: Still going strong en wat "loopt" moet je niet teveel aan sleutelen, geldt nog altijd voor de zaterdag. Ook afgelopen seizoen waren wederom de zaterdag 1 tot en met elftal 8 in de wei te vinden alsmede de (KNVB) Veteranen. De zaterdagcommissie bestond dit jaar uit Roy van Dijk, Benno Honsdrecht, Camiel Huisman en Sebo Woldringh. De wedstrijdtafel werd bemand door Yvonne Steeman, echter om voor haar moverende redenen heeft zij het stokje halverwege het seizoen overgegeven aan Theo Janssen die compleet met AFC-blazer perfect de honneurs heeft waargenomen richting complete delegaties van de tegenstanders van zaterdag 1, de scheidsrechters, leiders en aanvoerders. De gewenste aanvangstijdstippen van de diverse teams waren weer bij de KNVB ingediend, maar niet altijd was daar rekening mee gehouden. Echter door de creatieve ondersteuning van Yvonne en Jaap Draisma, alsmede de commissie kon hier toch nog dikwijls een mouw aan worden gepast. Hoe is het de elfallen vergaan? Zaterdag 1 van trainer/coach Peter van der Waart kende een moei lijke start in de 2e klasse. De eerste wedstrijden werden een beetje ongelukkig verloren en die klap is het team eigenlijk nooit meer te boven gekomen ondanks alle goede bedoelingen en pittige trainin gen. Tot een wedstrijd of zes voor het einde bleven zij er echter in geloven, al was het alleen maar voor 2e keeper Mare de Hond die halverwege het seizoen met een vreselijke kwaal aan de rug in het ziekenhuis belandde. Mede op zijn eigen website heeft en kan een ieder het herstel van zijn blessure, zoals Mare het zelf noemt volgen. Uiteindelijk was degradatie voor het eerste elftal toch een feit. Tevens is dit het laatste seizoen geweest van Peter van der Waart die volgend seizoen zijn heil gaat zoeken bij de Kennemers te Be verwijk. Voorafgaand aan het slotfeest is door een deel van de selec tie alsmede afgevaardigden van de AFC afscheid genomen van Peter en hij is bedankt voor zijn jarenlange (succesvolle) inzet voor de zaterdag 1. Ook wij als zaterdagcommissie hebben altijd prettig, open en direct, gecommuniceerd met Peter, waarvoor onze dank en wij wensen Peter natuurlijk heel veel succes bij zijn nieuwe club. Voor komend seizoen wordt (wie kent hem niet) Dirk Spits de nieu we trainer van Zaterdag 1Nog immer acteren de mannen van Sebo Woldringh in de reserve 2e klasse en ondanks een "gemiddelde" leeftijd van rond de 35 jaar heeft Zaterdag 2 zich toch weer weten te handhaven in deze toch lastige selectieklasse. Tegenstanders die toch echt je zoon kunnen zijn, zorgden regelmatig voor de juiste fïghting spirit. Ondanks dat er enkelen met zaterdag 1 meetrainen, behoort zaterdag 2 niet tot de selectie. Het idee leeft om wellicht toch in de toekomst wel een selectie van 1+2 te gaan formeren. Echter dit kan alleen maar als één van de teams zich zou terugtrekken omdat er simpelweg logistiek geen ruimte is voor een extra team op de zater dag. De zaterdag blijft nog altijd hot, getuige de vele verzoeken om met complete teams bij AFC op de zaterdag te willen komen voetbal len. Ieder jaar een "prijssie" voor zaterdag 2 en dit jaar was het de meer dan verdiende zaalvoetbalprijs. In de finale waren zij de Vete- ranen-cracks met 6-5 de baas. Zaterdag 3 heeft tot twee wedstrijden voor het einde meegedaan om het kampioensschap in de reserve 3e klasse. Helaas, in het zicht van de haven, moesten zij hun meerdere erkennen in RKAVIC. Mogelijk dat volgend jaar de stap naar de 2e klasse kan worden gemaakt en de namen van een zekere Aron W., Stanley M. e.a., gaan de ronde. De Zaterdag 4 is dit seizoen toch knap als 3C geëindigd. Wellicht dat mede hun opkomst bij de trainingen van Dick Bakker, die ook dit jaar wederom beschikbaar was voor de overige zaterdagsenioren, hier debet aan is. Voor komend seizoen willen zij toch echt een gooi gaan doen naar een plek in de reserve 3e klasse. Zami Cinque kende dit jaar zowel binnen als buiten het veld, twee heuse "leiders", t.w. Hekster Peeters. Ach, op routine, voetbalgogme etc. etc, alsmede onder de altijd bezielende leiding van Peter Brans, wie ook weer menig partijtje heeft gefloten bij de andere zaterdagteams (chapeau), is het allemaal weer een prima seizoen geweest. Alhoewel, naar horen zeggen, zij het niet erg zouden vinden een klasse'tje lager te moeten gaan spelen. Immers iets meer winnen, werkt sfeerverhogend Zaterdag 6 is dit jaar weer meer naar elkaar toegegroeid(?!), zoals captain Eric Euwes heeft verkondigd. In het veld als 6e geëindigd, buiten het veld het seizoen gezellig afgesloten in Barcelona. Kortom een hecht team met 23 man. Ook de Zaterdag 7 kunnen er buiten het veld wat van gezien de afsluiting op Mallorca. Binnen de lijnen was het nog even knijpen met de billetjes, maar mede omdat al een team zich aan het begin van het seizoen had teruggetrokken, wist zat 7 degradatie te voorkomen. Met behulp van het grote netwerk van Robby Lobatto (it's raining men heeft de Zaterdag 8 weer genoeg puntjes bij elkaar gesprokkeld om ouderwets in de middenmoot te eindigen. En zo geschiedde. Tot slot de Veteranen 1 welke niet in de wilde competitie uitkomen ook al doet soms anders vermoeden, hebben na hun opleving van 6 overwinningen in het voorgaande seizoen, de draad weer ouderwets opgepakt en zijn stijf onderaan geëindigd. Maar naar verluidt was de sfeer er niet minder om en zijn de "diehards" niet weg te tillen. Voor het nieuwe seizoen zullen alle teams in nagenoeg dezelfde samenstelling gaan spelen en zal er dus niet al te veel hoeven worden "gesleuteld". Een ieder een prettige vakantie toegewenst en tot 6 september a.s. bij de start van de nieuwe competitie. 12. DE JONGE AFC'ERS Ad Westerhof, de scheidende voorzitter van onze zeer succesvolle jeugdcommissie leverde het volgende verslag: Ook dit jaar kijkt de jeugdcommissie tevreden terug op het afgelopen seizoen. Natuurlijk blijft er altijd van alles te wensen over en te verbeteren, maar "over all" zijn we weer een stap verder vooruit richting de perfecte situatie (die uiteraard nooit gehaald gaat worden). Zowel in de breedte als op prestatief gebied valt er veel te melden. Zo was ook dit jaar de herfst 2-daagse, ondanks wisselend weer en een aantal afwezigen wegens de vakantie, weer ouderwets goed. Tesamen met het mini-wk (waarover straks meer) zijn deze inmiddels traditionele toernooien uitgegroeid tot ware spektakels waar werkelijk iedereen heel veel plezier aan beleeft. Tijdens de winterstop werd er op Borchland en Amstelborg een indoor-evenement gehouden dat zijn weerga niet kent.Voor alle aanwezige D, E en F-junioren was de gehele accommodatie van beide hallen en buiten beschikbaar. In een opeenvolgend schema konden alle kinderen indoor voetballen, penalty's schieten, voetbalsquashen, bowlen, afslaan op de driving-range en putten op een echte putting green.

Jaarverslagen | 2003 | | pagina 7