11 juni 2003 81e jaargang nr. 19 AFC 3 eindigde in de competitie met uitsluitend 2dc elftallen op een knappe 5de plaats. AFC 4 speelde zich op de laatste dag veilig tegen EDO 2 en AFC 5 eindigde onder leiding van oudgediende Dick Bakker in de reserve derde klas in de middenmoot. Zoals reeds gesteld; er waren geen kampioenen bij de senioren, terwijl AFC zaterdag 1 het helaas volgend jaar een klasse lager in de Derde klasse moet gaan proberen. De resultaten van de selectie teams van de ontzettend grote jeugdafdeling waren werkelijk fantastisch. De junioren A-l, B-l en C-l handhaafden zich in de landelijke lste Divisie met tegenstanders uit het Betaald voetbal, zoals bijv. Ajax, AZ, Volendam, FC Utrecht, Telstar/Stormvogels, Heerenveen, Graafschap, etc.etc. De junioren A-2 werden kampioen in de landelijke Derde Divisie (dus promotie naar de Tweede Divisie), de junioren B-2 werden kampioen in de regionale Hoofdklasse en promoveerden daardoor naar de landelijke Derde Divisie, de junioren B3 promoveerden via een kampioenschap naar de Hoofdklasse, ongekend! De pupillen D-l speelden in de hoogste klasse van Nederland en eindigde daarin na Ajax D-l, AZ D-l en Utrecht D-l op een schitterende 4e plaats! Al deze selectie-teams leverden schitterende prestaties waarvoor een compliment aan spelers en begeleiders zeker zijn plaats is. Voor de eindstanden van alle 72 competitie teams "wordt u verwezen naar de pagina's 30 enz. van deze Schakel. 3. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Het AFC-bestuur was het seizoen 2002-2003 als volgt samengesteld: voorzitter secretaris penningmeester vice-voorzitter 2* secretaris 2* penningmeester comm. jeugdzaken comm. seniorenvoetbal comm. materiaal comm. commerciële zaken comm. sociale zaken - Dick van der Klaauw - Kees Gehring - BobNeseker - Machiel van der Woude - GervanCaspel - Edwin Geluk - Ad Westerhof - Ronald Koster - Fred ten Nijenhuis - Amel Vroege - Johan de Bie Dick van der Klaauw gaf voor het 8ste jaar in successie leiding aan de vereniging en verlaat aan het einde van dit seizoen ons college, na daar _yanaf zomer 1981 22 seizoenen aaneengesloten deel van te hebben |tgemaakt! ndergetekende verzorgde het secretariaat en was binnen het bestuur aanspreekpunt voor technische zaken. Penningmeester Bob Neseker had de zware taak AFC's schatkist voor het 9dc jaar in successie te bewaken en vice-voorzitter Machiel van der Woude (bestuurslid vanaf 1990) gaf leiding aan de commissie Pers, Publiciteit en Evenementen en redigeerde het clubblad "de Schakel". Tweede secretaris Ger van Caspel verzorgde voor het 22ae jaar in successie de ledenadministratie en zal evenals praeses Dick aan het einde van dit seizoen het bestuur verlaten. Tweede penningmeester Edwin Geluk, al 13 jaar in deze functie actief, incasseerde van alle leden en donateurs hun contributies en behaalde daarmee opnieuw een recordbedrag. Daarnaast waren er 5 commissarissen in het bestuur actief, te weten Ad Westerhof op de zeer belangrijke en succesvolle post jeugdzaken, "good-old" Johan de Bie op sociale zaken, Amel Vroege op commer ciële zaken en de "youngsters" Fred ten Nijenhuis op materiaal en Ronald Koster op seniorenvoetbal, die na 2 seizoenen bestuurs- deelname bij de uitvoering steeds meer taken voor hun rekening nemen. Iedere maandagavond kwam men voor vergaderingen en/of overleg bijeen terwijl daarnaast vele onderlinge contacten gedurende de werkdagen en avonden plaatsvonden. Voorzitter Dick van der Klaauw informeerde AFC's Ereleden Jan van Dijk, Fred van Soomeren, Cor Kerker, Marcel Koster, Rein Akkerman sr. en Rob Duis over de gang van zaken, wanneer bleek dat daar be hoefte aan bestond. Zoals reeds gememoreerd zal Ger van Caspel aan het einde van dit seizoen zijn positie als 2* secretaris na een periode van maar liefst 22 jaar overdragen en wel aan bestuurslid Ronald Koster. Ger kwam in 1981 in het bestuur nadat hij daarvoor reeds vele jaren actief was in de toenmalige B-commissie. Bij het beheer van de ledenadministratie heeft Ger gedurende al die jaren veel steun ondervonden van zijn lieve vrouw Mieke, evenals Ger een fervent AFC'(st)er. In 1995 werd Ger bij AFC's 100-jarig bestaan benoemd tot lid van Verdienste. Zeer verheugend is het dat Ger heeft aangegeven ook in de komende jaren graag te blijven assisteren bij operationele activiteiten binnen onze vereniging. En dan de scheidend voorzitter van AFC. Dick van der Klaauw heeft tijdens de laatste Algemene Vergadering op 27 juni 2002 bekend gemaakt dat hij had besloten aan het einde van het seizoen 2002-2003 de "fakkel over te dragen". Dick kwam in 1981 in het bestuur als voorzitter van de jeugdcommissie, welke functie hij reeds vanaf 1978 (niet zitting hebbend in het bestuur) vervulde. In 1988 volgde Dick Otto van Rijn op als lste penningmeester, was in het seizoen 1994-1995 één jaar vice voorzitter, waarna hij in de zomer van 1995 benoemd werd tot voorzitter. Tijdens het jaardiner ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan op 17 januari 1995 in de wintertuin van Krasnapolsky werd Dick van der Klaauw benoemd tot Erelid der Amsterdamsche Football Club en tijdens het jaardiner op 18 januari van dit jaar in het Apollo Hotel ontving Dick de mr. Henne Boskamp Nobelprijs als blijk van grote waardering voor zijn verdiensten voor de oudste voetbalclub van Amsterdam gedurende vele jaren, daartoe altijd in de gelegenheid gesteld door zijn "steun en toeverlaat" echtgenote Ria. Ook zijn "rechterhand" bij All-In Transport Yvonne Diesbergen heeft in vele jaren Dick belangrijke ondersteuning gegeven bij zijn werkzaamheden voor AFC. Tijdens de aankomende jaarvergadering zullen Dick van der Klaauw en Ger van Caspel vanzelfsprekend op gepaste wijze worden uitgeluid, waarbij opgemerkt dient te worden dat Dick van der Klaauw zijn werkzaamheden als voorzitter van het bestuur van de Stichting Goed Genoeg zal voortzetten. De agenda van de aankomende ledenvergadering op 26 juni a.s. geeft aan dat het bestuur 2 AFC'ers kandideert teneinde het bestuur opnieuw op "sterkte" te brengen. Beoogd opvolger van Dick van der Klaauw is vice-voorzitter Machiel van der Woude en het is de bedoeling dat bestuurslid Ad Westerhof vervolgens de functie van vice-voorzitter voor zijn rekening zal nemen. Als opvolger van Ad in zijn functie van voorzitter van de jeugdcommissie wordt gekandideerd Rinus van Leijenhorst. Rinus, 50 jaar oud en in zijn jonge jaren als speler uitkomend voor DWS, is sinds zijn zoon Joey in 1992 lid werd van AFC in allerlei functies actief geweest bij onze jeugdbegeleiding. De laatste 2 jaar als onbezoldigd jeugdcoördinator in welke functie hij voortreffelijk werk heeft verricht. Als opvolger van de aftredend voorzitter van de commissie P.P. en E. wordt gekandideerd de 37- jarige Drs. Nicolaas van Ommeren, kleinzoon van de in 2001 overleden "grand old man" van AFC, Erelid Otto van Rijn. Nicolaas, evenals zijn vader Ruud lid van AFC's Zilveren Ploeg speelde vanaf 1973 in de jeugd van AFC en maakte in zijn seniorentijd jarenlang deel uit van het vrienden-team zaterdag 2. Hij heeft als bestuurder reeds de nodige ervaring opgedaan in het bestuur van Tennis Club Amsterdam, waar hij, o.a. als penningmeester en voorzitter actief is geweest. Zowel Rinus als Nicolaas hebben aangegeven er erg veel zin in te hebben en ondergetekende weet zeker dat Otto van Rijn met de kandidatuur van met name laatstgenoemde buitengewoon ingenomen zou zijn geweest.

Jaarverslagen | 2003 | | pagina 3