Tenslotte komen Ray van Aken als verdediger en Jerryl Wijnhard (middenvelder) de selectie van AFC versterken. De 28-jarige laatste man Van Aken van hoofdklasser ADO'20 is enthousiast gemaakt voor AFC door zijn vriend Hans Geerlings: "ik speel al vanaf de B-junioren bij ADO'20, dus was wel eens toe aan een nieuwe uitdaging en omdat AFC mij een prachtige club lijkt, heb ik besloten deze stap te maken", was zijn motivatie. Jerryl Wijnhard (broer van ex-Ajaxied Clyde) is door zijn vrienden Ulli Landvreugd en Dennis Purperhart overtuigd om de overstap naar AFC te maken. De A-selectie voor het komend seizoen bestaat derhalve uit de volgende 19 veldspelers en 3 keepers: Edwin van Holten, Claudio Rizzuni, Joey Esiony, Marco van Galen, Hans Geerlings, Robert Gehring, Uli Landvreugd, Ronald van de Meent, Daniel van Meer, Said Moumane, Dennis Purperhart, Stefan Sander, Pierre Tosch, Peter de Waal, Liam Westerveld, Mohad Zaoudi en Glenn Zeelig en de nieuwkomers Ray van Aken, Ken Watanabe, Ali Bentohami, Emil Pieterse en Jerryl Wijnhard. En dan de benoeming "speler van het jaar". Deze prijs werd op initiatief van de elftalcommissie A seizoen 1974-1975 bestaande uit Robert Duis, Sal van Gelder en Rokus Hoogendoorn sr. in 1975 voor het eerst uitgereikt aan Bas Rachman. Dit seizoen derhalve de 28ste uitreiking die werd verricht op advies van de leden van de elftalcommissie A, dit seizoen Henk Bijlsma, Lex Koekoek en André Wijnand en trainer/coach Ton du Chatinier. De prijs werd na afloop van de gouden ballen wedstrijd op 29 mei j.l. (zie punt 26 van dit jaarverslag) door voorzitter Dick van der Klaauw uitgereikt aan Robert Gehring. "Hij speelde op 2 spelers na de meeste wedstrijden, haalde daarbij vaak een hoog niveau, scoorde na Dennis Purperhart de meeste goals, verzorgde na Ulli Landvreugd de meeste assists, scoorde 100% bij de 6 penalties die hij voor zijn rekening nam, was altijd op de training aanwezig en was buiten het veld één van de spelers die zich bezighield met het onderhouden van de prima sfeer binnen de groep", aldus de door onze voorzitter voorgelezen motivatie van de keuzeheren. Robert jongen, van harte! 7. DE TECHNISCHE STAF. Gedurende het seizoen 2001-2002 waren naast Ton du Chatinier meer dan 45 trainers actief, bijgestaan door vele tientallen vrijwilligers, elftalleiders, grensrechters, etc. Dirk P.H.Spits was voor het 12de jaar in successie actief als trainer van AFC, dit seizoen bij het tweede elftal, Derk Grot was elftalleider van AFC 2, doch 4 wedstrijden voor het einde van het seizoen legde hij deze functie neer en Hans Erik Muller functioneerde als gewaardeerd grensrechter. Martin Verburg verzorgde de training en coaching van het derde met Rob Ruis als elftalleider en de overige senioren werden getraind door Dick Bakker, terwijl ook dit seizoen ex-prof Peter van de Waart verantwoordelijk was voor de training van zaterdag 1 en 2 en coaching van zaterdag 1, geassisteerd door Hans Coorengel en grensrechter Theo Janssen. De A-1 junioren werden getraind door Uli Landvreugd, Dick Visser was elftalleider, de A-2 junioren door Dennis Purperhart met Theo Janssen als elftalleider, de B-1 door Pim van de Meent met Rinus van Leijenhorst als elftalleider en de C-1 door Casimir Westerveld Rinus van Leyenhorst met Wim Muller als elftalleider.

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 9