Na het succesvolle seizoen 2000-2001 waarin de promotie naar de Hoofdklasse bereikt werd kunnen wij de begeleiding van "Ons Eerste" opnieuw complimenteren met de bereikte resultaten. Helaas moest elftalleider Frank Keijzer tijdens het seizoen voor zijn functie bedanken vanwege drukke studie- en werkzaamheden en werd zijn opengevallen plaats opnieuw ingenomen door Henk Bijlsma, die wanneer hij niet beschikbaar was vervangen werd door bestuurslid Fred ten Nijenhuis. Het begeleidingsteam werd gecompleteerd door masseur/verzorger Ko Grosze Nipper (23ste achtereenvolgende seizoen, naar waarneming van ondergetekende moet dat een record in het Nederlandse amateurvoetbal zijn), materiaalverzorger Barry van der Glas (hiervoor 3 seizoenen actief als grensrechter) en keeperstrainer, oud doelman van AFC 1 Cees Thomas. Tijdens de winterstop werd de fysiotherapeut van het tweede elftal Frank Tilmans aan het begeleidingsteam van "Ons Eerste" toegevoegd als fysio-hersteltrainer, teneinde geblesseerde spelers zo snel mogelijk bij de groep terug te brengen. Tenslotte opnieuw veel respect en waardering voor trainer-coach Ton du Chatinier die ook dit seizoen zijn grote A-selectie op een volwassen en respectvolle manier heeft getraind, gecoached en begeleid. Aan hem en aan alle overige betrokkenen een dik verdiend compliment voor de behaalde resultaten. Barry van der Glas beëindigt na 4 seizoen "rondom" het eerste te hebben gefunctioneerd zijn werkzaamheden. Alle overige begeleiders zullen volgend seizoen op dezelfde posities actief zijn. Voor de uitslagen van alle wedstrijden en de eindstand van AFC 1 zie pagina's verzorgd door onze reeds eerder gememoreerde clubstatisticus Chris Schröder. Aan het einde van een voetbalseizoen zijn er altijd verschuivingen in de A-selectie met betrekking tot het nieuwe seizoen te noteren. 10 spelers "verlaten" de A- selectie, terwijl er 7 "nieuwe gezichten" worden verwelkomd (de selectie wordt bewust verkleind van 21 naar 19 veldspelers), waarvan 2 uit eigen gelederen. Dit jaar meer mutaties dan vorig jaar; sommige spelers nemen dit besluit om te stoppen of te vertrekken uit zichzelf, anderen naar aanleiding van een gesprek met trainer/coach Ton du Chatinier en elftalleider Henk Bijlsma. Erwin Smit (voetballer van het jaar seizoen 2000-2001) heeft na 149 wedstrijden gedurende 9 seizoenen in het eerste elftal besloten een "tandje lager" te gaan spelen en komt volgend seizoen uit voor AFC zaterdag 1. Hij zal een uitzondering worden in het Amsterdamse top-amateurvoetbal. Nooit speelde hij voor een andere club dan AFC. Aschwin de Bruijn 133 wedstrijden in 6 seizoenen, 91 goals!) heeft een voor hem onbevredigend seizoen achter de rug waarin hij geen basisplaats heeft kunnen veroveren en voor volgend seizoen gaat hij dan ook onze club verlaten om op niveau zijn laatste jaren als voetballer te slijten bij Eerste Klasser DWS. Wij wensen de ex- captain van het eerste elftal veel succes en hopen hem later in een van onze elftallen terug te zien.

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 7