Jan Benoni, Fred Berrier, Henri Bierman, Steve Bierman, Dennis Bijlsma, Jacques van der Glas, Lou Hekster, Benno Honsdrecht, Brennus van der Klaauw, Nicolaas van Ommeren, Piet Ouderland, Michiel Roedema en Ab Springer vertelden allen in het kort waarom zij destijds lid van AFC waren geworden en wat hen 25 jaar lang aan onze club had verbonden. Een tweetal Zilveren Ploegers werd op deze bijeenkomst door AFC-voorzitter Dick van der Klaauw tot Ridder geslagen omdat zij 50 jaar lid waren van hun AFC. Ernst Werner, in het verre verleden speler van het eerste en tweede elftal en AFC- bestuurslid aan het einde van de veertiger jaren en Bob van der Bergh, ook gedurende vele jaren speler van het eerste elftal in de tweede helft van de vijftiger jaren. Wederom was deze heerlijke avond in november er een met vele herinneringen". Op de Zilveren Ploeg-avond van het jaar 2000 ontvouwde Donald Speelman het idee om tot de realisatie van een speeltuintje op sportpark Goed Genoeg ten behoeve van de allerjongsten onder ons te komen. Op zaterdagmorgen 29 september 2001 kon door onze voorzitter dit Speel(man)-tuintje in gebruik worden genomen. Donald bedankt voor dit initiatief. 26. DE GOUDEN BALLEN Op 21 mei 1961 promoveerde AFC door middel van het behaalde kampioenschap seizoen 1960-1961 na een verblijf van 40 jaren in de Tweede Klasse naar de Eerste Klasse A, destijds de hoogste klasse der amateurs. Door bemiddeling van Rolf Leeser werd destijds aan alle spelers en begeleiders door het bestuur een door Gassan Diamonds beschikbaar gestelde gouden bal uitgereikt en de gouden ballenclub was geboren. Een kampioenschap herhaalde zich in 1963, 1967, 1969 en ook aan de spelers die zich in 1974 kwalificeerden voor de ingestelde Hoofdklasse werd een gouden bal uitgereikt. Traditioneel werd aan het einde van een voetbalseizoen een wedstrijd georganiseerd tussen het eerste en de gouden ballen, doch deze wedstrijd werd voor het laatst gespeeld in 1996 omdat een nieuw kampioenschap na 1969 niet meer gerealiseerd werd en derhalve de gouden ballen in de loop der jaren steeds minder tegenstand konden bieden. Een aantal jaren voor 1996 was de groep nog uitgebreid met spelers die meer dan 100 wedstrijden voor AFC 1 waren uitgekomen, maar ook die spelers konden de gouden ballenclub niet sterk genoeg maken om een min of meer serieuze wedstrijd te spelen. Dit jaar kon de oude traditie echter weer opnieuw worden ingevoerd; immers na het kampioenschap van het vorig seizoen kon een sterk team worden opgesteld. Op 29 mei j.l. eindigde de wedstrijd in een 7-3 overwinning voor het huidige eerste elftal en na afloop genoten de aanwezige spelers en (ex-spelers) en hun partners van een Indonesisch buffet en nam voorzitter Dick van der Klaauw afscheid van de scheidende spelers uit de A-selectie. Speciaal Aschwin de Bruijn en Erwin Smit, die beiden meer dan 100 wedstrijden voor AFC 1 acteerden, werden daarbij in het zonnetje gezet.

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 19