Robbie Lobatto, van zaterdag 8, had af en toe moeite een elftal op de been te krijgen en moest vaak kunstgrepen uithalen om een repre sentatief team op de been te brengen. Maar uiteindelijk hebben zij het seizoen nog prima afgemaakt met een stek in de middenmoot. Volgend jaar zullen zij zeker wat versterking voor in de breedte kunnen gebruiken. Lovenswaardig te vermelden is nog het feit dat dit team spontaan een actie binnen AFC op touw heeft gezet voor Tonnie van Leeuwen. Tonnie was helaas het slachtoffer geworden van zinloos geweld en is daarom nu genoodzaakt de lange weg van revalidatie te ondergaan. Tonnie, het ga je goed! Tot slot ons Veteranenteam 1. Tja, ze blijven lekker meehobbelen en plezier blijft voorop staan. Aan de andere kant speelt in dit team bij sommigen toch ook nog de gedachte dat er meer uit het voetbal moet zijn te halen. Maar ja, je hebt elf man nodig binnen de lijnen en een goedgevulde reservebank is ook geen overbodige luxe. Ook voor de Vet'jes 1 geldt dan ook dat enige verse krachten ongetwijfeld een welkome aanwinst zullen zijn. Mogelijk dat er toch steeds meer papa's van jeugdleden zijn die de stoute schoenen weer willen aantrekken. Informatie via de zaterdagcommissie. Deze zaterdagcommissie bestaande uit Roy van Dijk, Michael Gosler, Benno Honsdrecht en ondergetekende heeft dit jaar wederom prima gefunctioneerd met als sportief hoogtepunt natuurlijk de twee kampioenen alsmede geen degradaties. De commissieleden hadden wederom één of meerdere elftallen onder hun hoede en waren als zodanig vast contactpersoon met daarbij niet te vergeten de prima samenwerking met administrateur Jaap Draisma inzake mutaties van wedstrijden, velden, schorsingen en scheidsrechters etc. Tevens was iedere zaterdagmiddag van de partij: Yvonne Steeman. Zij zorgde, mede met de aanwezige commissieleden voor de correcte ontvangst van de tegenstander en scheidsrechters. Teriminste als er scheidsrechters waren want dat blijft toch een probleem. Immers naast de vaste referee Peter Brans, zijn er helaas weinig mensen te porren een partijtje te fluiten op de zaterdagmiddag. De zaterdagcommissie houdt zich dan ook voor het komende seizoen van harte aanbevolen. Voor de nieuwe competitie, met start in september, zijn de teamindelingen alweer gemaakt en door voorstellen van de commissie en enig logistiek geknutsel van Jaap kunnen alle teams op hun favoriete aanvangstijdstip blijven of gaan spelen. Helaas is er, ondanks de vele verzoeken, geen plek voor nieuwe teams van buitenaf. Maar ja dat is de prijs van het succes als twee publicitair gevoelige teams kampioen worden. Dan wil toch iedereen bij AFC spelen! DE JONGE AFC'ERS Marjan Stoop, dit jaar zeer actief als secretaris van de jeugdcommissie, volgend seizoen in een andere rol, doet verslag: Het afgelopen jaar was weer een sportief succes voor de AFC jeugd, beker winsten voor de Al, B2 en Cl, kampioenen werden verder de C5, Dl, D10 (E-lltal), E3, E4 en E7. Een jaar zonder noemenswaardige incidenten (het gevolg van het Zero-Tolerance beleid van vorig jaar). Tijdens dit seizoen kon AFC zich wederom verheugen in een groot aantal jongste junioren (zo'n slordige 110 jongens). Deze spelertjes kwamen uit de zogenaamde Champions League en World Cup competitie. De jeugdcommissie zal zich ook volgend jaar inzetten om de betrokkenheid van de jeugd bij de club te versterken. Inmiddels is het zogenaamde J(eugd)-team in het leven geroepen, dat bestaat uit een aantal enthousiaste jongens, die meegedaan hebben aan workshops van de KNVB en zich nu inzetten bij de vele jeugdactiviteiten van AFC. In de herfstvakantie organiseerde de jeugdcommissie een Herfst 3- daagse, dit jaar niet alleen voor de D-, E- en F-pupillen, maar ook voor de C-junioren, met een Herfstclinic onder leiding van Ton du Chatinier. Voor de F0 was er het Pokemontoemooi. Begin december bezocht Sinterklaas het Pepernoten toernooi. Op het podium van het clubhuis werden niet alleen de spelertjes, maar ook diverse leiders door de Goedheilig man toegesproken. Voor de C-junioren werd het kerstdiner georganiseerd, voorafgegaan door het 4x4 toernooi, en na afloop was er een unieke voorstelling van de zojuist verschenen do cumentaire "Daar hoorden zij engelen zingen". In januari werd een nieuwe activiteit georganiseerd in het kader van "traditie bij AFC". A- en B-junioren dineerden in tenue de ville op Goed Genoeg. Het club lied werd (voor velen nog onbekend) gezongen, er waren tafelspee- ches en David Westerhof werd uitgekozen tot Speler van het Jaar, niet alleen omdat hij al 14 lid is van AFC, maar ook vanwege zijn inzet voor de jeugd. Na afloop was er een presentatie over het "nemen van strafschoppen" waarna de avond besloten werd met een heus casino. Ondanks het slechte weer en de vele afkeuringen kon de jeugd tussen 1 november en 1 maart trainen op het kunstgrasveld bij BFC en uitwijken naar de oude velden van Buitenveldert. In het voorjaar kon er weer volop worden gevoetbald. De prestaties van het eerste werden ook door de jeugd nauwlettend gevolgd. Er werd niet alleen een supportersbus georganiseerd naar de uitwedstrijd DWV - AFC, maar ook was er tijdens de beslissende thuiswedstrijd tegen ZAP een voetbalkennis, en vervolgens een kampioenschaptoernooi, ter viering van het kampioenschap van het eerste. De maand april stond echter ook in het teken van de MKZ-crisis en een geplande ABN-AMRO clinic kon helaas niet doorgaan in verband met vervoersverbod van enkele attributen, die nodig waren voor deze unieke clinic. Nieuw dit jaar was de oproep aan de jeugd om deel te nemen aan de 4-mei herdenking, ongeveer 20 jongens gaven gehoor aan deze oproep, een traditie die ook onder de jeugd gecontinueerd kan worden. De activiteiten in de maand mei stond verder in het kader van toernooien, zoals het Be Friends Cup toernooi, ter afsluiting van het voetbalseizoen, waarbij de AFC jeugd onderling toemooitjes speelden. Op zaterdag 19 mei werd voor Dl-pupillen het Wim Bückert toernooi georganiseerd, voor Cl-junioren het Henk Kappelhoff, op zondag 20 mei voor Al-junioren het Harry Scheepstra toernooi en voor BI-junioren het Jan van Dijk toernooi. Op beide toernooidagen waren clubs uitgenodigd met een lang voetbalverleden, zoals AFC Quick 1890, Kon. U.D., De Baronie, Frisia, Be Quick, Kampong, Kon. H.F.C, en Quick Den Haag. Bij de D-pupillen werd Quick Den Haag winnaar, AFC werd vierde. Bij de C-junioren werd AFC de winnaar. Bij de A-junioren was de eerste plaats voor Feyenoord en bij de B-junioren veroverde De Baronie het goud. Het seizoen werd afgesloten met leiderstoernooi, dat dit jaar een feestelijk tintje kreeg, en natuurlijk was er tot slot de MINT-WK, waaraan weer 12 "landen teams" deelnamen, geleid door deskundige "Chef de Missions". Het toernooi werd geopend met een spectaculaire act van een voetbalgoochelaar en een fantastisch randgebeuren, met kraampjes, springkussen, stormbaan, etc. zorgde ervoor dat dit inmiddels fameus evenement door alle deelnemers en bezoekers (meer dan 1.000!mensen) als zeer geslaagd werd ervaren. Na afloop van het seizoen worden de pupillen van AFC in de gelegenheid gesteld om op woensdagmiddag deel te nemen aan een tennisclinic op de banen van ATC. Net als vorig jaar hebben zo'n 20- tal jongens zich opgegeven, en zij verruilden de kicksen tijdelijk voor een paar tennisschoenen. Jeugdcommissie-voorzitter Ad Westerhof voegt hier aan toe: aan het eind van dit voortreffelijk verlopen seizoen nemen wij o.a. afscheid van Marjan Stoop, drie jaar actief als secretaris van de Jeugdcommissie en Nicky Hekster, hij is 1 jaar actief geweest als commissaris F0. Verkiesbaar als F0 commissaris is Donald Speelman, die als opa van Quincy zich tussentijds reeds spontaan als regulier trainer aanmeldde. De jeugdcommissie wil Marjan Stoop hartelijk bedanken voor haar enorme inzet de afgelopen drie jaar. Gelukkig is Marjan niet verloren voor de jeugd van AFC, zij zal zich in de komende tijd bezighouden met het recreatieve deel van onze jeugd. Een en ander zal in de komende periode vorm krijgen. De huidige werkzaamheden van Marjan worden onder de overige commissieleden en beschikbare vrijwillig(st)ers verdeeld.

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 7