blessures, maar helaas ook doordat spelers, ondanks herhaaldelijk te zijn gemaand, niet aan hun contributieverplichting voldeden en, der halve terecht, niet meer werden opgesteld. Desondanks leek drie wed strijden voor het einde van de competitie, promotie nog tot de moge lijkheden te behoren. Helaas mocht het uiteindelijk niet zo zijn. Hope lijk lukt het volgend jaar. Vierde elftal. Het elftal werd samengesteld uit een groep spelers die hun sporen, bij AFC, in hogere elftallen reeds hebben verdiend. Zonder anderen te kort te willen doen noem ik een aantal namen: Aarts, Blank, Dekker, Janowitz, Maass, Tom Mulder, v. Rossum, en Alfons Selier. Het was een elftal zonder trainer (dat regelde Aarts) en zonder leider (hoewel vader Chris Dekker verdacht vaak bij het team werd gesignaleerd). Doel was om met zo weinig mogelijk verplichtingen ten aanzien van trainingen en opkomst, als vrienden, "recreatievoetbal "op hoog niveau, te spelen. Het is hen gelukt om zich, op basis van ervaring, inzicht, en persoonlijke technische kwaliteiten, moeiteloos te handhaven in de reserve tweede Klasse. Complimenten zijn op hun plaats!!! AFC VIJF T/M DERTIEN Jaarverslag AFC B-commissie seizoen 2000-2001 De B-commissie, die zich zo breed mogelijk ten dienste van de zondagteams 5 t/m 13 inspande, werd gevormd door Erik Hoegee (voorzitter), Lukas ten Berge (toernooien), Maarten van Driest (elftal coördinatie), Jos Willems (penningmeester) en Frans Jüch (secretaris), die het volgende verslag inleverde. Scheidsrechters AFC mocht zich het afgelopen seizoen wederom gelukkig prijzen te kunnen beschikken over de onvoorwaardelijke inzet van Lukas ten Berge, Hans Elias, Herman Fritzsche, Frans Jüch, Steve van Loggem, en Appie Springer. Allen waren wederom een toonbeeld van echte clubliefde. Een zorgelijk aspect bij de scheidsrechters was dat ook leden van onze vereniging in elftalverband het met de regels van het spel en het (club-)gedrag niet altijd even nauw namen. Ook willen wij George Versteeg bedanken die op voortreffelijke wijze de wedstrijdtafel voor zijn rekening nam. Training Onder leiding van Dick Bakker werd het afgelopen seizoen getraind. De opkomst was gemiddeld hoger dan vorige jaren op de maandag-, woensdag- en vrijdagavond. Bakker begeleidde daarnaast ook het vijfde elftal. Faciliteiten Onder leiding van Hans Tier konden alle spelers rekenen op een goede accommodatie en verzorging van de kleedruimtes. Over de wijze waarop de kleedkamers wel eens werden achtergelaten door elftallen sprak niet altijd waardering voor de inzet van hen die hun bijdrage leverden voor het voetbalplezier van anderen. De opkomst van onze teams voor door de B-commissie georganiseerde toernooien was teleurstellend. Deze tendens, die ook andere verenigingen zorgen baart, bleek ook binnen AFC merkbaar te zijn geworden. Teams AFC 5 speelde een verdienstelijk seizoen. Onder leiding van o.a. coach Dick Bakker werd alleen van kampioen Buitenveldert twee keer verloren. Tegen alle andere teams pakte het vijfde tenminste altijd een punt. AFC 6 startte het seizoen vol enthousiasme en dat bleef zo tot het einde ondanks de laatste plaats in de reserve vijfde klasse. AFC 7 had een regelmatig seizoen met de vaste kern die al jaren met elkaar voetbalt. AFC 8 voetbalde tot de winterstop met kans op het kampioenschap maar wist de race helaas niet tot het einde vol te houden. AFC 9 hield tot de laatste wedstrijd de moed erin. De oorzaak van de laatste plaats lag ook aan een matige opkomst van enkele spelers. AFC 10 stond het seizoen lang in de top en zag als vriendenteam de collectieve prestatie beloond met een verdiend kampioenschap. AFC 11 was voor alle teams in zijn afdeling een geduchte tegenstander. In de prestatiecurve waren er opmerkelijke winst- en verliespartijen. AFC 12 maakte naarmate het seizoen vorderde steeds meer kans op promotie. De mindere seizoenstart was er de oorzaak van dat de benodigde punten niet alle werden gepakt. AFC 13 was een team met veel in zijn mars. Helaas lieten enkele spelers het afweten en moest regelmatig een beroep worden gedaan op anderen. De plaats in de onderste regionen van de reserve T klasse was het gevolg. AFC ZATERDAG Sebo Woldringh, secretaris AFC zaterdag commissie C, bericht als volgt: Met de start van het nieuwe seizoen in augustus 2000 mochten wij wederom een nieuw team op de populaire zaterdag begroeten. En niet het eerste het beste team, maar een team met illustere namen a la Gullit en van 't Schip alsmede andere coryfeeën, die reeds menig prijsje in de wacht hebben gesleept, maar een nieuwe uitdaging in de vorm van zaterdag 6 niet uit de weg wilde gaan. Daar bijna alle zaterdagteams al sinds jaar en dag in dezelfde samenstelling en klasse spelen, moest het team van Anton van Broeckhuijsen beginnen in de reserve vierde klasse. Echter zij hebben keurig, ongeslagen aan hun verwachtingen voldaan met een titel en daarom zullen zij volgend jaar als 3e elftal in de reserve derde klasse gaan opereren. Vlaggenschip zaterdag 1 is natuurlijk reeds veelvuldig in de diverse Schakels aan bod gekomen. Immers evenals zondag 1 mochten zij zich aan het einde van de rit de terechte kampioen noemen van de derde klasse alwaar zij aan het begin van het seizoen, ondanks de gemiste promotie van '99-'00, in waren geplaatst. Handhaving was dan ook in eerste instantie het doel van trainer/speler Peter van der Waart. Echter mede door uitbreiding van de groep met enige zondagspelers alsmede vers bloed stond er vanaf het begin een brede, homogene groep die fanatiek twee keer per week trainde maar ook daarbuiten, al dan niet via de pagina van Mare de Hond, met elkaar communiceerden. En de goede communicatie alsmede het plezier, alsmede natuurlijk het toch een beetje kunnen ballen, heeft geleid tot promotie naar de 2" klasse. Chapeau De mannen van captain Sebo Woldringh, het 2' zaterdagelftal, hebben wederom op routine het seizoen afgemaakt en zijn in de reserve tweede klasse keurig in de middenmoot geëindigd. Het lijkt wel of de tegenstanders ieder jaar een jaartje jonger worden of wordt Zat 2 nu toch (eindelijk) een jaartje ouder?? In de combinatie en op het ietwat kleinere veld zijn zij echter nog steeds onverslaanbaar daar zij zowel het zaalvoetbaltoernooi van 7 januari 2001 alsmede de ABC-cup hebben gewonnen. Deze is als traditionele afsluiting van het seizoen voor alle senioren van AFC verspeeld op 18 mei 2001. Zaterdag 3 van Hans Dekkers heeft een moeilijk seizoen doorgemaakt. Veel blessures en een kleine selectie waren debet aan een gedeelde laatste plaats. Echter vanwege een herindeling van de poules kunnen zij volgend jaar toch als 4e elftal blijven uitkomen in de reserve vierde kiasse. öok de resultaten van Thijs Berntsen en zijn zaterdag 4 waren niet denderend. Desalniettemin hebben zij zich uiteindelijk toch nog vrij makkelijk weten te handhaven en blijven zij ook actief in de reserve vierde klasse alleen dan onder de naam van zaterdag 6. Immers door het kampioenschap van zaterdag 6 moeten de huidige teams een beetje reshufflen. Maar zami cinque blijft natuurlijk traditiegetrouw zaterdag 5. Dickie Huisman en zijn sterrenteam hebben nog lang uitzicht gehad op een verrassing maar uiteindelijk zagen zij toch het kampioenschap aan hun neus voorbijgaan. In de wandelgangen gaat het gerucht als zou Dick ermee willen stoppen, maar ach, als het straks weer augustus is, dan begint het vanzelf weer te kriebelen en plakt Dick er vast en zeker nog weer een jaartje aan vast. Ook zaterdag 7 is het net niet gelukt na de degradatie van vorig jaar direct weer te promoveren. In het zicht van de finish werden dure punten gemorst door Camiel Huisman c.s. en ging uiteindelijk A'veen/Heemraad, al dan niet met dubieuze versterkingen, er met de titel vandoor.

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 6