Nog één keer de namen van de 21 spelers die aan het beoogde resultaat hun bijdrage hebben geleverd: Dobias Bloem, Raoul Breinburg, Eschwin de Bruyn, Joey Esiony, Marco van Galen, Hans Geerlings, Robert Geh - ring, Edwin van Holten, Maarten Jurrjens, Uli Landvreugd, Daniel van Meer, Dennis Purperhart, Rivelino Sleur, Erwin Smit, Guido Smits, Maarten Stekelenburg, Jerryl Tjon-En-Fa, Peter de Waal, Liam Westerveld, Mohad Zaoudi en Glenn Zeelig. Een groep om trots op te zijn! Complimenten voor de debuterende elftalleider Frank Keijzer en voor begeleider Henk Bijlsma (tiende seizoen in successie), voor verzorger Ko Grosze Nipper (22c seizoen, tja, er is altijd "baas boven baas"), grensrechter Barry van der Glas die 3 seizoenen voortreffelijk "gevlagd" heeft en volgend jaar in de Hoofdklasse in deze functie niet meer actief zal zijn maar op een andere positie zijn bijdrage zal gaan leveren en voor keeperstrainer, oud doelman van AFC 1 Cees Thomas. "Last but not least" respect en waardering voor de aanpak van trainer- coach Ton du Chatinier die in januari 2000 door Jack van Gelder aan een aantal bestuursleden werd voorgesteld, waaruit een overeenkomst ontstond die een belangrijke bijdrage aan het behaalde succes heeft geleverd. Dat Ton zich snel binnen AFC is gaan thuis voelen blijkt uit de volgende anekdote. Hij heeft op een zekere avond in de loop van het seizoen de dames achter de bar beloofd dat hij hen zou uitnodigen voor een diner wanneer AFC kampioen zou worden. En zo zat onze trainer op woensdagavond 30 mei met 9 dames aan tafel in een niet nader gekend gemaakt restaurant in Amsterdam. Hoe de avond uiteindelijk is "verlopen moet u hem zelf maar vragen. Voor het komend seizoen een kleiner aantal mutaties in de A-selectie dan gebruikelijk, een goed teken! Raoul Breinburg kreeg een contract aangeboden bij FC Groningen en Dobias Bloem wordt eerste keeper bij Tweede klasser HBC, Maarten Jurrjens gaat met zijn broers voetballen in zijn geboorteplaats Castricum en Frank Aboikoni kreeg zo'n mooie "aanbieding" van zaterdag Hoofdklasser s.c.Huizen, dat hij die niet kon laten lopen. Hij blijft overigens donateur van AFC. Tenslotte Guido Smits. Guido heeft een rampseizoen achter de rug. Het begon al op de eerste training van het seizoen, toen hij een zware hamstringblessure opliep waardoor hij 6 weken was uitgeschakeld. Nadat hij in oktober in het tweede elftal terugkeerde liep hij opnieuw tegen een aantal zware blessures op, waardoor hij nooit in zijn "ritme" kon komen. Toen hij in de laatste wedstrijd van het tweede op 13 mei j.1. vrijwel ongetraind toch speelde om een bijdrage te leveren ons tweede te behoeden voor degradatie, brak hij tot overmaat van ramp zijn kaak. Hij is daaraan inmiddels geopereerd en kan de eerste 6 weken slechts vloeibaar eten tot zich nemen. Na al deze ellende heeft Guido (voorlopig?) besloten een jaartje lekker niets te doen. Jongen, sterkte! Natuurlijk wensen wij Raoul, Dobias, Frank en Maarten veel succes c.q. plezier in hun volgend voetballeven en jongens bedenk, de bereikte promotie van AFC naar de Hoofdklasse, waar jullie allen je steentje aan hebt bijgedragen, kunnen ze jullie nooit meer afnemen! Wie gaan de opengevallen plaatsen innemen? Zes nieuwelingen in de A-selectie voor het komend seizoen, voor het grootste gedeelte uit eigen kring; verdediger/middenvelder Stefan Sander komt over van het tweede, doelman Claudio Rizzuni en middenvelder Jasper de Reus keren terug op het oude nest (de laatste 2 seizoenen speelden zij voor DWV) en Ronald van de Meent doet hetzelfde; hij verruilt DCG voor AFC. Twee echte nieuwkomers kennen we in Said Moumane, verdediger van FC Hilversum en voorgesteld door Mohad Zaoudi en ex-Ajaxied aanvaller Menno van Appelen, afkomstig van de zaterdagamateurs van DOVO en geïntroduceerd door Robert Gehring. Allen van harte welkom in de nieuwe selectie voor het komend seizoen! Op zaterdag 26 mei j.1. belegde het bestuur ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap en promotie een receptie in het clubhuis op Goed Genoeg waar circa 150 genodigden "acte de presénce" gaven. Onze club ontving diverse mooie geschenken, waarbij de geste van AFC-vriendelijk bedrijf Copharm niet onvermeld mag blijven. Directeur-eigenaar Bas Rachman bood ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap aan om de medische ruimte geheel nieuw in te richten! Tijdens deze receptie werd de prijs voor de speler van het jaar 2000- 2001 toegekend aan een AFC'er die als enige van de selectie nooit voor een andere club dan AFC is uitgekomen, die reeds 9 jaar deel uitmaakt van de A-selectie, die een belangrijke bijdrage leverde aan slechts 21 competitiedoelpunten tegen, die 21 van de 22 wedstrijden in de basis aantrad, kortom aan Erwin Smit. Van Harte! Erwin Smit ontvangt uit handen van Dick van der Klaauw de prijs voor de 'speler van het jaar 2000-2001 DE TECHNISCHE STAF SEIZOEN 2000-2001. AFC beschikte dit seizoen over 18 betaalde trainers, die werden bijgestaan door vele vrijwilligers. Ton du Chatinier was de succesvolle trainer-coach van "ons eerste", Henk Bijlsma en Frank Keijzer functioneerden als elftalbegeleider. Taco Visser trainde het tweede elftal doch werd op 19 maart in goed onderling overleg vervangen door Pim van de Meent, Derk Grot was hier elftalleider en Hans Erik Muller grensrechter. Otto Hoogendijk verzorgde de training en coaching van het derde met Rob Ruis als elftalleider en de overige senioren werden getraind door "good-old" Dick Bakker, terwijl ex-prof Peter van de Waart ook dit seizoen verantwoordelijk was voor de zaterdagafdeling. De A-l junioren werden getraind door Uli Landvreugd, Robert Gehring was elftalleider en ook hier was Hans Erik Muller de zeer gewaardeerde grensrechter, de B-l door Dirk Spits met Chris Bruystens als elftalleider en de C-l door Pim van de Meent met Rinus van Leyenhorst als elftalleider. De overige A-junioren werden getraind door Dick Bakker en Jan Roelofs, bij de B-junioren waren als trainer actief Dennis Purperhart en Joey Esiony en bij de C-junioren Casimir Westerveld en Hesdey Sanches. Als vrijwilligers waren bij de B- en C-junioren Peter Bouwman, Joop Nieuwenhuys, Bas Polling, Boy Smits en Richard van Rooy als trainer betrokken. En dan de grote groep van D-, E- en F pupillen; deze circa 500 jongetjes werden dit seizoen getraind door Ger van Mourik, Rinus van Leijenhorst, Joris de Wijs, Emiel Neter en de jeugdkeepers werden getraind door de bekende AFC-doelmannen Mark Jansen en Hugo Hoogeveen. Als vrijwilligers waren voor de D-, E- en F-pupillen als trainer actief Sirian Bruystens, Jan van Galen, Maarten van Dunnee, Kenneth te Vrede, Bart van de Bergh, Frans Ris, Erik Verhagen, Rijk Lam, Rob Bobeldijk, Elkan van der Reis, Gerard Spanjaard, Donald Speelman en Peggy van Wijnen. De dagelijkse gang van zaken van alle 64 AFC-jeugdteams werd gecoördineerd door Michael Aerts en Jan Verhagen.

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 4