Iedere maandagavond werd in de bestuurskamer op Goed Genoeg vergaderd; de ene week een officiële bestuursvergadering met een (zeer) uitgebreide agenda; de andere week (Schakelavond) voor gemeen overleg. Buiten de maandagavonden bestond er vrijwel iedere dag contact tussen de bestuursleden over lopende zaken. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid geassisteerd door 13 verschillende commissies met ongeveer 50 leden. Een groot compliment voor de betrokkenen als ook voor onze club; immers bij de meeste verenigingen in en om Amsterdam is een chronisch gebrek aan "kader", bij AFC is daar tot op heden weinig van te merken! Voor de "day-to-day" werkzaamheden op Goed Genoeg waren administrateur Jaap Draisma, groundsman Hans Tier en sportpark manager Pim van de Meent onmisbaar en de medewerkers van de Stadsdeelraad zoals altijd verantwoordelijk voor het onderhoud van de velden. Daarnaast waren actief de 18 betaalde en circa 25 onbetaalde trainers, de medische staf, een aantal "stille werkers" en een groot aantal vrijwilligers, te weten de elftalleiders van de 66 teams die iedere week voor AFC in competitieverband uitkomen als ook de begeleiders van de 21 F-0 teams die iedere zaterdagmorgen onderling hun krachten meten. Natuurlijk moet bij deze opsomming ook de naam worden genoemd van Hans Elias, die de productie voor zijn rekening neemt van ons onvolprezen clubblad "de Schakel" en de jaarlijkse AFC-Persmap, alsmede de vernieuwde website waar veel leden en niet-leden in binnen- en buitenland gebruik van maken. Ook de naam van de reeds eerder gememoreerde Chris Schröder, onze eminente clubstatisticus, mag niet vergeten worden. Wat tenslotte zeker niet onvermeld mag blijven is dat "de wedstrijdtafel" ieder weekeinde bemand wordt door Yvonne Steeman en George Versteeg. Zij ontvangen scheidsrechters en vertegenwoordigers van de tegenpartij en over de manier waarop dat gaat horen wij van de ons bezoekende clubs louter goede berichten en daar is het AFC-bestuur zeer content mee. Dick van der Klaauw gaf in zijn zesde seizoen als voorzitter (en twintigste jaar als bestuurslid!) opnieuw leiding aan de vereniging en de bestuursvergaderingen en vertegenwoordigde de Amsterdamsche F.C. zowel in- als extern. Ondergetekende verzorgde het secretariaat en fungeerde als aanspreekpunt voor technische zaken. Penningmeester Bob Neseker beheerde voor het zevende jaar in successie de financiën van de AFC en was tevens penningmeester van de Stichting Goed Genoeg en Vereniging Sportpark Goed Genoeg. Vice-voorzitter Machiel van der Woude "deed" wederom de uitgebreide portefeuille P.P. en E. en verzorgde op eminente wijze de redactie van ons bijna 80 jaar oude clubblad de Schakel. 2e Secretaris Ger van Caspel verzorgde de ledenadministratie voor onze bijna 1600 leden en donateurs, terwijl 2e penningmeester Edwin Geluk van diezelfde leden en donateurs de contributies c.q. donaties incasseerde; dit jaar een "all time high" van meer dan Hfl. 530.000,= Johan de Bie verbond als commissaris sociale zaken de leden van AFC met het bestuur en besteedde o.a. via zijn rubriek "Bie"-zonderheden in de Schakel aandacht aan de positieve en soms verdrietige kanten van ons clubleven. Amel Vroege was verantwoordelijk voor de contacten met de inmiddels onmisbare AFC-vriendelijke bedrijven als ook voor clubhuiszaken en commissaris Ad Westerhof gaf als voorzitter van de jeugdcommissie leiding aan de zeer grote jeugdafdeling die de club rijk is. Voorzitter Van der Klaauw voerde van tijd tot tijd overleg over lopende zaken met AFC's huidige niet-besturende Ereleden Cor Kerker, Jan van Dijk, Fred van Soomeren, Marcel Koster, Rein Akkerman Sr. en Robert Duis. Er kan gerust worden vastgesteld dat bestuursleden gemiddeld zo'n 15 tot 20 uur per week voor hun club "in touw" zijn, buiten de werkzaam heden gedurende het weekeinde en de wedstrijden die zij in dat week einde bijwonen. Dat geldt echter niet voor onze voorzitter en penning meester die naast hun vele reguliere werkzaamheden dit seizoen ook en opnieuw het omvangrijke dossier "Zuidas", met de daarbij behorende vele urenlange vergaderingen, voor hun rekening hebben genomen. Bij hen kun je concluderen dat hun werkzaamheden voor onze AFC in het achter ons liggende seizoen zijn uitgegroeid tot vrijwel een dagtaak, waarvoor een zeer grote mate van waardering zeker op zijn plaats is. Ook de meeste commissieleden maken veel tijd vrij voor onze club en een goed draaiend commissiebestand is dan ook één van de pijlers onder de huidige over het algemeen soepel lopende "gang van zaken" binnen onze vereniging. DE ALGEMENE VERGADERING SEIZOEN 1999-2000. Deze vergadering vond plaats op 27 juni 2000 in de achterzaal van ons clubhuis op Goed Genoeg en de notulen van deze algemene vergadering werden verzorgd door 2e secretaris Ger van Caspel en zijn gepubliceerd in Schakel nr. 1, 79e jaargang van 16 augustus 2000. "ONS EERSTE" v.l.n.r: Frank Keijzer, Bany van der Glas, Ton du Chatinier, Ko Grosze Nipper, Henk Bijlsma Vanaf de eerste training op zaterdagmorgen 29 juli 2000 is onder leiding van Ton du Chatinier de selectie en begeleiding gefocust geweest op het winnen van wedstrijden in een plezierige sfeer. Het eindresultaat daarvan kennen we allemaal maar voor de verslaggeving is het goed om vast te stellen hoe dat eindresultaat tot stand is gekomen. Vanaf 29 juli 2000 tot en met 22 mei 2001 (de laatste wedstrijd van het seizoen voor de beker tegen v.v. Amstelveen) heeft de groep circa 120 keer getraind en totaal 39 wedstrijden gespeeld met het volgende resultaat. Wedstr. Gew. Gel. Verl. Punten Voor Tegen Oefenwedstr. 9 5 3 1 18 17 8 Competitie 22 17 2 3 53 67 21 Bekerwedstr. 8 7 0 1 21 37 5 Totaal 39 29 5 5 92 121 34 Hierbij dient te worden aangetekend dat 2 bekerwedstrijden werden gespeeld door de tweede elftalselectie, waarbij het resultaat op 7 januari 2001 onder leiding van trainer-coach Taco Visser tegen tweedeklasser De Brug in Haarlem (0-3 winst!) zeer in het oog sprong. Van de 39 gespeelde wedstrijden wist AFC er 29 te winnen, werd kampioen met negen punten voorsprong op nummer twee en in de beker kwam AFC tot de kwartfinale waar het door zaterdag Eersteklasser Amstelveen/Heemraad na een 3-2 nederlaag op 22 mei j.1. werd uitgeschakeld. Een prachtig seizoen derhalve met als absoluut hoogtepunt de bereikte promotie naar de Hoofdklasse. Alle spelers en begeleiders werd op het "Gouden ballen bollenbal" (waarover elders in dit jaarverslag meer) een "gouden bal" door onze voorzitter en de overige bestuursleden uitgereikt c.q. opgespeld. Deze "gouden bal" werd voor het eerst in 1961 op initiatief van Rolf Leeser aan de kampioenen van toen geschonken. Dit jaar is de uitreiking van de "gouden ballen" aan de spelers van ons kampioenselftal mede mogelijk gemaakt door zijn zoon Benno Leeser, oud eerste elftalspeler en thans directeur-eigenaar van het Amsterdamse diamantbedrijf Gassan Diamonds maar ook voorzitter van de businessclub van Feijenoord.

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 3