stil staart bij de aanwezigheid van Roy van Dijk, die op 17 oktober 1998 een verschrik kelijk auto-ongeluk heeft gehad. Gelukkig gaat het na 8 maanden naar omstandigheden langzaam beter. Er is nog een lange weg te gaan, maar met de instelling van Roy en zijn onverzadigbare vechtlust en de liefde en begrip van zijn vrouw Hetty moet het gene zingsproces voorspoedig verlopen. Tenslotte vraagt spreker de vergadering een minuut stilte in acht te nemen voor die leden, waar de AFC in het afgelopen verenigings jaar afscheid van heeft moeten nemen. Zo ontvielen ons Sal van Gelder, Ton Glas, Tom Somers, Henk Kappelhoff, Joop Kuhlwilm, Flip Fröhlich, Peek Jellema, Henk Olden- burger, Eddy Honsdrecht, John Engelhard, Ger Ludenhof en Wiesje Meijer-Zweerus echtgenote van AFC-Ridder Paul Meijer. Alvorens over te gaan tot punt 2 van de agenda wil voorzitter Dick van der Klaauw een citaat memoreren uit het Gouden Boek van AFC 1895-1945, geschreven door de tc^fealige voorzitter van de KNVB, Karel L^K' "een club is eerst zo sterk als zij een bWF an vreugde voor de jeugd is, dat is de voorwaarde om leden heel lang aan het clubvaandel te binden en hen van de kos telijke jaren van hun sportbeoefening blijde en sterke herinneringen mee te geven". 2. Ingekomen stukken. De waarnemend secretaris doet mededeling van de volgende ingekomen stukken: a) een brief van de Kascommissie, welke brief zal worden behandeld bij punt 7 van de agenda. b) een brief van de captain van Zaterdag 2 met betrekking tot de Ie plaats op het Vriendschapstoemooi bij PW te Enschede wordt met applaus van de vergadering voor kennisgeving aangenomen. c) berichten van verhindering van de volgen de leden: Kees Gehring, Marcel Koster, Ger vaj^ftspel, Tim Timmerman, Nicky Hekster, ^B is, Arthur Reddering, Cees den Bra ven, ^ans de Bie, Max de Bruin, Ron Lim burg, Lex Koekoek, Dé Stoop en Hans Woudstra. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 24 juni 1998. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nr. 1 seizoen 1998-1999 van 12 augustus '98. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samen steller secretaris Kees Gehring worden goed gekeurd. 4. Bestuursmededelingen. Voorzitter Dick van der Klaauw doet mede deling van de volgende aangelegenheden: a) AFC heeft een subsidie van fl. 21.700,- ontvangen voor de aanleg van een invaliden- lift bij de ingang van het clubhuis. b) Er zal een nieuwe geluidsinstallatie wor den aangebracht rondom de velden. Het bestuur hoopt dat deze installatie bii de wedstrijd tegen Barcelona in gebruik kan worden genomen. c) Teneinde de veiligheid op ons sportpark te verbeteren zal de verlichting van de oprijlaan naar ons sportpark geoptimaliseerd worden. d) Na het overlijden van erelid Sal van Gel der is Jaap Draisma bereid gevonden om de functie van administrateur te gaan vervullen. e) Het bestuur heeft een scoutingscomité geformeerd, waarin zitting zullen hebben Bep Thomas, Piet Ouderland en Bennie Muller alsmede Otto Hoogendijk, die tevens dit comité zal aansturen. Dit scoutingscomité zal zich gaan bezig houden met het zoeken naar spelers waar de AFC behoefte aan heeft en die kunnen voldoen aan de door AFC gestelde normen en waarden. f) AFC is veel dank verschuldigd aan de AFC-vriendelijke bedrijven, waarvan het aantal inmiddels is uitgegroeid tot 17. Zon der de steun van deze bedrijven zou het huidige beleid absoluut onuitvoerbaar zijn. g) Tenslotte bij de bestuursmededelingen de toekomst van Sportpark Goed Genoeg in de zogenaamde Zuidas. Door het bestuur zijn zeer vele gesprekken gevoerd met de afge vaardigden van de gemeente Amsterdam. In het masterplan staat de ontwikkeling van deze Zuidas in 5 stappen weergegeven, waarbij de AFC bij de 5e stap zou moeten verhuizen ca. 2018-2020. Door te integreren in het Beatrixpark gaat men er van uit, dat AFC verankerd wordt in de Zuidas. Naast de 5 voetbalvelden en de tennisbanen zijn als extra voorzieningen aangemerkt een onder grondse parkeergarage, een multifunctionele sporthal, een sport medisch centrum, een trimbaan, horecavoorzieningen en een kin dercrèche met na-schoolse opvang. Volgens de laatste informatie zal de eerste fase van de AFC in 2001-2002 gerealiseerd gaan wor den. Door het bestuur is duidelijk gesteld, dat de AFC behoud wil van haar identiteit en baas wil blijven in eigen huis. Naar aanleiding van deze bestuursmedede lingen worden de volgende vragen gesteld. Dick Huisman vraagt zich af wat er gebeurt als het scoutingscomité naar de voetbal capaciteiten heeft gekeken. Jack van Gelder antwoordt, dat dan een advies wordt uitge bracht aan de jeugdcoördinatoren en aan de jeugdcommissie. Vervolgens geeft Ad Wes- terhof als jeugdvoorzitter een uiteenzetting hoe gewerkt gaat worden en deelt tevens mede dat het bestuur heeft besloten om voor de datum van 1 mei geen toestemming meer te verlenen aan jeugdspelers om een proef- training bij te wonen bij een betaalde voet bal-organisatie. Op een vraag van Rein Ak kerman bevestigt voorzitter Dick van der Klaauw dat deze aangelegenheid aan de orde is geweest bij de vergaderingen van de HET. Met betrekking tot de gegeven informatie over de ontwikkelingen rondom de Zuidas geeft Ron Voskamp nog een nadere toelich ting op wat er bedoeld wordt met het open baar zijn van de voetbalvelden van de AFC. Aan het einde van dit agendapunt vraagt voorzitter Dick van der Klaauw aandacht voor het uitreiken van een speciale prijs nl. de Nico HoltzaoDel-Driis. een onderscheidine die genoemd is naar de vroegere voorzitter van de AFC. Spreker stelt vast dat deze prijs incidenteel wordt uitgereikt aan een lid, die zich zeer speciaal heeft ingezet voor het jeugdgebeu- ren in de vereniging. Het doet voorzitter Dick van der Klaauw deugd, dat hij deze avond deze prijs mag uitreiken aan Joop Nieuwenhuys. De vergadering onderstreept de woorden van de voorzitter met applaus. 5. Jaarverslag secretaris seizoen 1998- 1999. Dit verslag is vanaf pagina 7 van de Schakel d.d. 16 juni 1999 gepubliceerd. Dick van der Klaauw stelt vast dat er naar aanleiding van dit verslag geen opmerkingen zijn uit de vergadering en dankt de niet-aanwezig zijnde Kees Gehring voor het vele werk, dat hij voor de vereniging heeft verricht. 6. Jaarverslag penningmeester seizoen 1998-1999. Penningmeester Bob Neseker geeft een toelichting bij het door hem opgestelde verslag. Meindert Huisman vraagt waarom de gelden met betrekking tot het Wetra-veld niet afkomen van de Deelraad en waarom de Centrale Stad geen reactie heeft gegeven. Dick van der Klaauw antwoordt, dat wij de onderhandelingspartners moeten geloven op hun woorden. Fred ten Nijenhuis vraagt zich af waarom niet alle inkomsten van de leden van de Reds naar de penningmeester van AFC worden overgeboekt, waarop door Rein Akkerman een toelichting wordt gegeven, dat dit te maken heeft met het aantal leden dat na een periode van 5 jaar bedankt. Bij dit agendapunt wordt door voorzitter Dick van der Klaauw nog aandacht gevraagd voor de gelden, die afkomstig zijn van de supportersclub. Zonder deze bijdragen zou den een aantal financiële aangelegenheden niet gerealiseerd kunnen worden. Het laatste woord over geld behelst het Lieverdjes Fonds van AFC. Uit dit Fonds worden diver se zaken uitsluitend voor de begeleiding van de jeugd gefinancierd. 7. Verslag kascommissie. Waarnemend sekretaris Johan de Bie leest de brief voor van de Kascommissie, in welke brief de leden voorstellen als resultaat van hun onderzoek het bestuur van de Amster- damsche Football Club te dechargeren voor het door hun gevoerde financiële beleid en de beide penningmeesters Bob Neseker en Edwin Geluk te danken voor het vele werk dat zij voor de AFC doen, hun uitvoerige verslaglegging en de aan de Kascommissie gegeven toelichtingen. De vergadering on derstreept dit voorstel met applaus, waarna ook voorzitter Dick van der Klaauw woorden van dank spreekt aan de beide heren. 8. Verkiezing van bet Bestuur. Dick van der Klaauw deelt mede, dat Marcel Koster zijn bestuurlijke loopbaan, na 29 jaar onafgebroken deel van het AFC-bestuur te hebben uitgemaakt, zal beëindigen. Marcel diende onze club jarenlang als 2e penning meester, was twee seizoenen vice-voonritter

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 4