kwam Sinterklaas op bezoek tijdens het Pepernoten-toernooi. Voor de C-junioren werd 'voor het eerst een Kerst-toernooi en een Kerst-diner met sport-quiz georganiseerd en dat werd een groot succes. Tijdens de lange periode van afkeuringen werden voor de jeugd heel wat zaalvoetbal activiteiten georganiseerd. In april kwam de ABN-Amro voetbalclinic op bezoek o.l.v. van Edwin van der Sar en Fred Grim. 4 AFC spelers wisten zich te plaatsen voor de landelijke finale in de Arena. 22 Mei werd het zeer geslaagde Kappelhoff toernooi voor C- junioren en het Jan van Dijk Toernooi voor B-junioren georganiseerd. Eind mei vond het Adidas 4:4 toernooi op Goed Genoeg plaats. Een mooi evenment, waar helaas te weing publiek op af kwam. Het zo langzamerhand traditioneel geworden leiders-toernooi werd dit jaar extra aangekleed met een barbecue, hetgeen de sfeer nog meer verbeterde. Zon dag 30 mei was de feestelijke afsluiting van onze jong-junioren. Dit jaar stond in het teken van "Vriendschap door Sport". AFC- ers uit 12 landen presenteerden zich in allerlei vormen zoals klederdracht muziek, ^^nkjes, hapjes en lekkernijen. Daarnaast ^Bls de snelheidsmeter van de Telegraaf aanwezig en mede door het goede weer konden wij weer spreken van een zeer ge slaagd evenment. Al met al een positief jeugdseizoen, waarin veel successen behaald zijn. Het Jeugdplan heeft zeker zijn waarde bewezen maar wil AFC deze stijgende lijn vast houden, dan zal met nog meer inzet en kunde het Jeugdplan verder uitgewerkt moe ten worden. COMMISSIE PERS, PUBLICITEIT EN EVENEMENTEN Over de werkzaamheden van deze commissie rapporteert bestuurslid Machiel van der Woude. Binnen een grote, zo dynamische vereniging als AFC, is er altijd nieuws te melden en informatie te verspreiden. Zo ook in het afgelopen seizoen, met zoals Kees Gehring de aanhef van zijn verslag schrijft, 'vele s" maar ook de nodige "downs" Via de Schakel (over de naamgeving later meer), Welkom bij AFC thuis, de Persmap, dag- en weekbladen, televisie, alsmede internet werden de wetenswaardigheden over het wel en wee van AFC met grote regelmaat gedis tribueerd. De commissie PPE vervulde bij een en ander met veel plezier een produce rende, coördinerende en/of stimulerende rol. Daarnaast werd door de PPE voor het twee de, achtereen-volgende jaar invulling gege ven aan de 'Evenementen-poot' via de opzet, organisatie en ondersteuning van een groot aantal (extra)sportieve evenementen binnen onze vereniging. Dit alles werd in goede harmonie gestalte gegeven door Machiel van der Woude (voorzitter), Frans Jüch (secretaris), Hans Elias en Rik de Boer, waarbij de stimulerende omgeving van Wouter Amesz' etablissement met enige regelmaat werd opgezocht. Frans en Rik gaan de PPE verlaten, maar zullen op 'ad- hoc' basis ongetwijfeld een bijdrage blijven leveren aan het PPE-gebeuren. Rik en Frans, bedankt voor jullie inzet. De activiteiten van de PPE startten met de produktie van de Persmap, die per traditie in de week van de eerste thuiswedstrijd ver scheen. De persmap (oplage 700) werd ge lanceerd op een uitgebreide info-avond, die in samenwerking met de supportersvereni ging werd georganiseerd. Aan de kleurrijke Persmap, met AFC-brede informatie, werk ten Kees Gehring, Dirk Spits, Lex Rimini, Chris Schróder, de medewerkers van Print- team, Hans Elias en Machiel van der Woude mee. Laatstgenoemden droegen zorg voor redactie en produktie. In augustus kwam ook de produktie van de Schakel weer op gang. Qua vormgeving en redactie onderging ons 'huisblad' geen ma- jeure veranderingen. In de loop van het seizoen kreeg de Schakel wèl een iets ander jasje. De benaming op de omslag veranderde van 'de A.F.C.-schakel' in 'de Schakel', met ten behoeve van de (door Bob Neseker strin gent bewaakte) uniformiteit daarboven de toevoeging 'Amsterdamsche Football Club'. De door Pim Adriaansz in zijn Mixed Pick- les-rubriek gestartte discussie over deze naamswijziging werd doeltreffend beslecht door Rob Duis, die als kind thuiskomend van school riep: "Mam, is de Schakel er al?" In totaal verschenen het afgelopen seizoen 18 Schakels in een oplage van 1500. De pro duktie was voor het derdejaar in succesie in de nog steeds welgevormde handen van Hans Elias, de redactie werd voor het vierde achtereenvolgende gevoerd door Machiel van der Woude. In de rubrieken Redaktueel en Topamateurs besteedde de redacteur veel aandacht aan de sportieve gebeurtenissen rondom AFC. Johan de Bie richtte zich in zijn veelgelezen rubriek BJJEzonderheden op het - hoe kan het anders - sociale gebeuren binnen AFC. De Mixed Pickles, al even genoemd, werden weer ingelegd door Pim Adriaansz en Jan van Dijk volgde het voet balwereldje in zijn rubriek "Was er nog wat? Voor de onmisbare facts figures ontving de Schakel-redacteur regelmatig bijdragen van Sal van Gelder, Chris Schröder, Jaap Draisma en de elftalcommissies. De familie Bonnet vervulde weer een sleutel-functie in de administratieve organisatie rond de Scha kel. Hulde! En wat zou de Schakel zijn zon der alle adverteerders? De opsteller dezes (en hij niet alleen) moet er niet aan denken. In het voorbije seizoen produceerde de PPE ten behoeve van de thuiswedstrijden van ons eerste 12 nummers van 'Welkom bij AFC thuis'. Redacteur Frans Jüch besteedde - voor het vierde en ook laatste seizoen - in ieder nummer om de 2 weken aandacht aan de tegenstander en portretterde een speler uit onze A-selectie. De familie Bonnet vormde ook bij de produktie van Welkom thuis bij AFC de onmisbare administratieve spil. Frans, Jo en Bep, zeer bedankt! Maar het programmablad moet ook verkocht worden. Zoals te gedoen gebruikelijk kweten Ger Smit en Ben Slaap jr. zich uitstekend van deze taak. Ondanks het feit dat AFC het voorbije sei zoen een klasse lager moest opereren had het eerste niet over publiciteit te klagen. De vele derby's en het spannende verloop van de competitie zullen hier niet vreemd aan zijn. Aan de door Pim Adriaansz en Gerard Tre- bert bemande perstafel schoven gedurende het seizoen weer heel wat journalisten aan, waaronder regelmatig mederwerkers van ATS en Radio Noord-Holland. Bijzondere aandacht was er in de pers voor de trainings stage naar Gran Canaria. Maar ook de plan nen met betrekking tot de toekomst van ons sportcomplex en de tussentijdse komst én vertrek van spelers stonden in de belangstel ling. Voorzitter Dick van der Klaamv en trainer/coach Rob Bianchi werden veelvuldig door de dagbladen en televisie geïnterviewd. De wedstrijden van ons eerste werden naar mate het seizoen z'n ontknoping naderde steeds beter bezocht. Maar de bezoekersaan tallen zijn nog aan de lage kant. Wat te doen? Aan de affiches ligt het zeker niet, want die werden in het afgelopen seizoen weer iedere 2 weken verspreid door Herman Houtman. Ook de radiokamer treft geen blaam, want die werd in het voorbije seizoen kundig en met enthousiasme 'gecoverd' door Hans Mulder, Stanley van Loggem en Hans de Wijs. We zullen kortom verder moeten na denken over deze problematiek. Het voorbije seizoen vond het captains- overleg drie keer plaats onder voorzitter schap van Rik de Boer en Frans Jüch. De bedoeling van dit overleg is om de onderlin ge band tussen de teams te bevorderen en (overstijgende) zaken te behandelen die niet direct bij de elftal-commissies thuishoren. Hoewel de vergaderingen een constructief karaker hadden, viel met de name de op komst van de captains tegen. De PPE zal zich beraden of, en zo ja op welke wijze het captains-overleg het komende seizoen een vevolg krijgt. In nauwe samenwerking met de elftalcom missies organiseerde de PPE in het afgelopen seizoen de sixes op nieuwjaarsdag, het grote zaalvoetbaltoernooi op 3 januari voor alle senioren in de Emergohal (Amstelveen), het bollenbal op 27 maart in ons clubhuis en teslotte de A-B-C-cup op 26 mei 1999, ook voor senioren. Voor genoemde 4 evenemen ten was de belangstelling redelijk tot zeer goed, wat de (PPE-)burger moed geeft voor een vervolg in de komende tijd. Met name de belangstelling voor het bollen bal was weer groot en dat zal de organisato ren Map Nihom en Ron Limburg deugd hebben gedaan. Volgend jaar weer, mogelijk in een millennium-jasje. De PPE organiseer de met de jeugdcommissie het Henk Kappel hoff- en Jan van Dijk-toemooi op 22 mei voor resp. C 1- en B 1-junioren. Leek het er in het verleden op dat dit soort toernooien hun beste tijd hebben gehad, de praktijk op 22 mei wees geheel anders uit. Daarom ook wat deze jeugdevenmenten betreft: wordt vervolgd.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 10