f AD< ^ie nuan jl., en het B/C-cup toernooi van 7 mei jl., waren de zaterdag teams goed verte genwoordigd, zo\\»el qua aantal als qua pres tatie. Deze twee toernooien, samen georgani seerd met de zondag B-commmissie, lever den tweemaal de eerste vier plaatsen op. Voor seizoen '97-'98 zullen het zelfde aantal teams voor de competitie worden ingeschre ven. DE JONGE AFC'ERS De jeugdcommissie werd gevormd door Jacques Parson (voorzitter), Jan Benoni (penningmeester), Derick Grot (A-junioren), Stanley van Loggem (B-junioren), Gerard de Winther (C-junioren), Jan Koomen (D- junioren), Jan Polane (E-junioren) en John Parsser (F-junioren). Voorzitter Jacques Par son geeft de gang van zaken bij onze grote jeugdafdeling hieronder weer. De jeugdafdeling startte de competitie met 49 teams: 3 A-, 5 B-. 7 C-. 10 D-elftallen, 13 E- en 11 F-teams. Ook dit jaar werd vanwege een gebrek aan kleedkamers en velden de jeugdcommissie gedwongen een ledenstop oor de jong-junioren toe te passen. Hier- oor moest de vereniging helaas enkele tientallen enthousiaste jonge voetballers te leurstellen. De ruim 600 jeugdleden werden begeleid door 70 jeugdleiders. Voor de ontvangst van alle op sportpark Goed Genoeg spelende teams waren verantwoordelijk de heren Lu- denhof en Versteeg, alsmede de leden van de jeugdcommissie. Op het technisch vlak werkte de commissie nauw samen met de trainersstaf onder leiding van Amel Vroege (bestuurslid technische zaken) en Pim van de Meent (technisch manager). Adminstratief werd de jeugdcommissie bij gestaan door Sal van Gelder (administrateur) en Cees Jochems (KNVB jeugdcoordinator). De voorzitter van de jeugdcommissie Jac ques Parson leverde de volgende bijdrage als terugblik op het seizoen 1996-1997: kDe start van de competitie verliep enigszins mmelig door dubbele boekingen van vel en en verschillen in aanvangstijden als ge volg van de samenvoeging van de districten Amsterdam en Haarlem tot het district West II. Deze problemen werden ad hoc opgelost en verdwenen gelukkig na verloop van tijd. De bond hield vanaf dit seizoen de standen van de F pupillen niet meer bij. Tijdens de herfstvakantie werd onder leiding van Jan Verhagen opnieuw met succes een editie van de Herfst Tweedaagse uitgevoerd. Voor de eerste keer vond er ook in deze pe riode op Sportpark Goed Genoeg een toer nooi plaats voor de lagere C junioren tussen de verenigingen Abcoude, Hoofddorp en AFC. De competitie kende in het najaar al kampi oenen bij de E pupillen. De Sinterklaasviering voor de F pupillen werd dit seizoen voor de tweede keer opge luisterd door een clown. Voor de eerste keer werd dit jaar een kerstviering voor de C ju nioren georganiseerd. De winterstop duurde dit seizoen niet lang, zodat de competitie normaal eindigde. Tij dens de winterslop speelden de selectieteams A, B en C regelmatig oefenwed-strijden. Helaas liep de competitie voor het Al team slecht af; het team degradeerde naar de Tweede Divisie. Alle overige teams kunnen terugkijken op een geslaagd seizoen. Kampioenen werden dit jaar D 4, D 8, E 2, E 4, F 1 en F 3. Het seizoen werd afgesloten met de Mini WK voor alle pupillen. Een dag om niet te vergeten. De weergoden waren ons goed ge zind en de opkomst was enorm. Op de laatste dag van het seizoen speelden onze Al, BI en Cl tegen Rot Weiss Essen. Dit initiatief bleek voor herhaling vatbaar te zijn. Tot slot dankt de jeugdcommissie alle men sen, die de jeugd en de commissie gedurende het afgelopen seizoen daadwerkelijk gehol pen hebben. DE COMMISSIE PERS EN PUBLICITEIT Over de werkzaamheden van deze commissie met vele verschillende taken rapporteert be stuurslid Machiel van der Woude. De pers- en publiciteitscommissie (p&pc) wisselde het afgelopen seizoen ingrijpend van samenstelling. De commissie, die in het seizoen 1995-96 bestond uit Pim Adriaansz. Wouter Amesz. Arjan Anderiesen. Frans Jüch, Stanley van Loggem. Lex Rimini en Gerard Trebert en Machiel van der Woude, werd ingekrompen naar drie man. t.w. Hans Elias, Frans Jüch (secretaris) en Machiel van der Woude (voorzitter). Tot deze koers wijziging werd besloten om reden van effi ciency (korte lijnen, minder vergaderen, etc). Dus niet vanwege een teruglopend ac tiviteitenpakket, want de P&PC had ook in het seizoen '96-'97 werk in overvloed. Het was derhalve bijzonder verheugend dat ver schillende oud-leden van de P&PC hun ge waardeerde activiteiten op dit gebied ook in de nieuwe organisatiestructuur met vee! inzet hebben voortgezet. Net als in voorafgaande seizoenen geschied de de produktie van de Schakel onder ver antwoordelijkheid van de P&PC. Met het oog op de hoge kosten van de Schakel is ge zocht naar een economisch aantrekkelijker oplossing die de kwaliteit van ons huisblad geen geweld zou aandoen. Nu 18 Schakel- nummers later kan worden vastgesteld dat de keuze voor een andere opzet geslaagd is. Onderdeel van de nieuwe insteek was dat het werk van Linda Vermeulen van Trendsetter werd overgenomen door Hans Elias. Door deze verandering kwam er een eind aan langdurige relatie met Linda Vermeulen en past het ook hier de grote waardering te ver melden voor de door haar aan AFC verleen de diensten. Veel waardering is er ook voor Hans Elias, die zich als nieuw lid van de P&PC met veel inzet en enthousiasme van zijn produktiewerk voor de Schakel heeft gekweten, dit in nauwe samenwerking met de medewerkers van onze huisdrukker Printteam. De Schakel, met ingang van deze 75ste jaargang met 3 i.p.v. 2 kolommen, kende onder redactie van Machiel van der Woude ook nu weer een keur aan mede werkers, die met elkaar goed waren voor honderden artikelen, stukjes en tabellen. Voor de namen van deze ijverige scribenten wil ik venvijzen naar de Schakel-colofon. Zoals de laatste jaren gebruikelijk verleende de familie Bonnet wederom een grote admi nistratieve bijdrage. Hulde! Met het oog op het 75-jarig jubileum van De Schakel in september 1997 kwamen in het begin van het nu voorbije seizoen de oud- redacteuren van De Schakel bijeen om samen met de huidige redacteur te bezien op welke wijze aan dit heuglijke feit aandacht kan worden geschonken. Inmiddels zijn de voor bereidingen voor een jubileum-schakel in volle gang, waarbij de Archief-commissie de helpende hand biedt. De P&PC, in het bijzonder Frans Jüch, pro duceerde het voorbije seizoen 13 nummers van 'Welkom bij AFC thuis' bij iedere thuis wedstrijd van ons eerste, alsook bij de 3 thuiswedstrijden in het kader van de Amstel- cup. Sal van Gelder, Lex Rimini en de fami lie Bonnet verleenden uitgebreide admini stratieve en logistieke diensten. Naast de ge bruikelijke informatie bevatte het program mablad meestal ook een portret van de vele AFC'ers die zich voor de volle 100% inzet ten voor hun club. De radiokamer werd bij thuiswedstrijden op deskundige wijze bemand door Stanley van Loggem, Hans Mulder en Hans de Wijs, ter wijl de pers op adequate wijze werd ontvan gen door Pim Adriaansz en Gerard Trebert. Onder verantwoordelijkheid van de P&PC verscheen aan het begin van het seizoen weer de traditionele Persmap die in een oplage van 500 stuks verspreid werd onder de vele rela ties die AFC rijk is. De persmap werd ook dit jaar weer geproduceerd door Machiel van der Woude, die samen met Lex Rimini te vens tekende voor de fraaie Info-folder, die in april 1997 verscheen. Mede door de wedstrijden tegen Excelsior, Go Ahead Eagles en AZ in de Amstel Cup, de trainerswissel tussen Henny Kottmann en Pim van de Meent en het super spannende competitieslot had AFC over aandacht op de radio, televisie en in de kranten niet te kla gen. Er zullen weinig amateurclubs zijn die zo vaak en zo langdurig in beeld waren als AFC. Zo kreeg de trainingsstage op Gran Canaria begin 1997 zeer veel aandacht. Met de journalisten van de verschillende media werd door de P&PC intensief contact onderhouden en op dit moment is in onder zoek op welke manier nog meer publiciteit kan worden verkregen. Onderdeel van dit onderzoek is ook de verspreiding van affi ches en ander informatiemateriaal. De ge weldige inzet van de heer Houtman (klopt naam?), die iedere 2 weken zorg draagt voor de distributie van de affiches, verdient veel waardering én in andere vorm navolging.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 5