ELFTALCOMMISSIE C "runt" het zaterdag voetbal en werd gevormd door voorzitter Roy van Dijk, Michael Gosler en secretaris Sebo Woldringh. AFC TWEE T/M VIJF "Het wel en wee van 5 tot en met 2" door secretaris Henk van der Jagt. AFC 2. Nadat in het seizoen 1995/96 het kampioenschap werd behaald in de reserve Hoofdklasse A en in de voorbereiding op het seizoen 1996/97 zeer aansprekende resulta ten werden gerealiseerd waren de verwach tingen voor opnieuw een hoge klassering in de competitie niet louter "wishfull thinking". Helaas was de start onverwacht matig en moest in een later stadium zelfs rekening worden gehouden met het eventueel spelen van degradatie voetbal. Blessures, schorsin gen, zowel in het eigen elftal, maar ook in het eerste speelden daarbij een zeer voorna me rol. Edoch door de goede begeleiding van trainer Pim van de Meent en leider Jaap Draisma kwam één en ander weer in betere haaen. In dit verband mag zeker niet onver- ^Hl blijven, de grote inzet en bereidwillig heid van een respectabel aantal A-l junioren, die er mede toe heeft bijgedragen dat AFC 2 uiteindelijk op een met Elinkwijk 2 gedeelde derde plaats eindigde. AFC 3. Na een eigenlijk niet-verdiende de gradatie naar de reserve Tweede Klasse had den trainer Otto Hoogendijk en leider Chris Dekker maar één doel voor ogen: "Het verlo- ren terrein herwinnen". Vanaf de voorberei ding werd gewerkt aan een team dat agres sief en goed moest voetballen en waarin de spelers respect en iets voor elkaar over noesten hebben. De competitiestart was toopvol, maar DCO 2 uit Haarlem deed qua esultaten niet .onder voor ons derde. Tot aan ie laatste wedstrijd bleef het een nek aan nek ace. AFC 3 had echter de langste adem en werd f'oen!! Het gestelde doel, terug in de e Eerste Klasse, was bereikt. Spelers jeleiders: "HULDE!!" VFC 4. Dit elftal onder leiding van Jacques .'an der Glas speelde een ongelukkig seizoen. Dp papier een sterk, goed voetballend team, ïitkomend in de reserve Tweede Klasse. Tenminste als iedere speler beschikbaar was. vlaar ook voor het vierde veroorzaakten ilessures, schorsingen en prioriteit voor het lerde (te) vaak onvolledigheid en daardoor -eel puntenverlies. Gelukkig werd het geloof n eigen kunnen niet verloren, zodat toch nog ;en alleszins acceptabele achtste plaats werd lehaald. VFC 5. Het vijfde kwam ook dit seizoen veer uit in de reserve Derde Klasse. Dit be- ïkent iedere week weer voetballen tegen eer ambitieuze tweede elftallen. Het ging dit eizoen niet gemakkelijk en de mogelijkheid ot degradatie bleef tot aan de laatste wed- trijd van het seizoen bestaan. Met veel zelf- ertrouwen ging leider Rob Lobatto met zijn ongens naar de beslissende wedstrijd Van -lispen 2- AFC 5. AFC won royaal en het ■ehoud in de reserve Derde Klasse was zeker gesteld. Algemeen. Al met al was het voor de elftal len geen gemakkelijk maar uitein-delijk toch een succesvol seizoen. AFC is er trots op en dankt alle spelers, trainers en leiders voor het vele verrichtte werk en de getoonde inzet. AFC ZES T/M DERTIEN B-commissie secretaris Wim van der Bold leverde de volgende bijdrage: AFC 6 belandde na een goede seizoenstan voor de winterstop op een degradatieplaats. Na een reeks elftalwijzigingen uiteindelijk verdienstelijk middenmotor geworden. Cap tain Maurice de Hond leidde zijn team min der strak dan het jaar daarvoor. De trainings opkomst was matig. F.en enkele keer meldden spelers zich niet tijdig af. AFC 7 kende een slecht seizoen. Oorzaken waren aanvankelijk het ontbreken van een echte aanvoerder, te veel "afschrijvingen", het ontbreken van teamgeest en een slechte trainingsopkomst. Dankzij het terugtrekken van twee teams uit dezelfde afdeling is dit team niet gedegradeerd. AFC 8 is een vriendenteam, waarvan de kern afkomstig is van Swift. De resultaten in de oefenperiode voor het seizoen beloofden veel. Gaande weg werden de resultaten ma tig. O.a te wijten aan onvoldoende discipline zich tijdig af te melden. De aanvoerder had hier daadkrachtiger kunnen optreden. AFC 9 werd door onze commissie bij de start van het seizoen een toppositie in de ze vende klasse toegedacht. In werkelijkheid presteerde het team zeer wisselvallig. Aan voerder Oosterbroek was een zeer invloed rijke aanvoerder, waarbij zo nu en dan de minder plezierige aspecten overheersten; geen of slechte contributie betalingen van de meeste teamleden, ongedisciplineerde op komst, te veel "club" binnen onze club. AFC 10 krijgt het predikaat "AFC onwaar dig". Reden: wanbetalers, wegblijvers zonder afschrijven, mee laten spelen van "illegalen" (vooral bij uitwedstrijden). Conclusie: con tributie plus boete innen via incasso en roye ren als lid (enkele goedwillende uitzonderin gen). De sportieve prestaties van dit team zijn niet noemenswaardig. AFC 11 heeft een matig seizoen achter de rug. De teleurstellende resultaten van dit elftal waren vooral te wijten aan de ongedis ciplineerde opkomst bij de wedstrijden door het niet of te laat afbellen van de betrokken spelers. AFC 12 speelde met wisselend succes deze competitie uit. Dit team speelt al jaren lang met dezelfde basisspelers, waarvan er enkele veel hoger kunnen spelen. Als collectief is het team soms te snel "aangebrand", hetgeen verschillende malen gevolgen had. Het ont breekt aan een echte leider. Het twaalfde eindigde op een safe plaats. AFC 13 presteerde onder leiding van Ron Voskamp uitstekend. Enerzijds door de sportieve resultaten, anderzijds door de wijze waarop aan "teambuilding" werd gedaan. Groot was het collectief bij opkomst, de dis cipline om af te schrijven, het respect voor een reservebeurt, en de teamgeest na afloop van de wedstrijden. Chapeau! AFCZATERDAG De secretaris van de C-commissie betreffen de de zaterdag-senioren gaat hieronder in op het we! en wee van 'zijn' zatten. Het seizoen startte met de 6e editie van het inmiddels traditionele Vriendschapstoernooi. AFC, met een brede zaterdag selectie, was de gastheer voor clubs als o.a. PW. Kampong, Forward en Bergen. Een prima toernooi met dito lunch en bbq waren ons deel. De toon was gezet. Voor de competitie moest helaas één team worden teruggetrokken. Het tweede zater dag-elftal, uitkomend in de reserve 2e klasse KNVB. was uit elkaar ge vallei [beteken de dat het 3e elftal (AVB) verplicht rr doorschuiven. Uiteindelijk hebben zi verdienstelijk weten te handhaven en zijn 'in de middenmoot geNindigd en zelfs Kam pioen geworden op basis van de derde helft. Zoals reeds vele jaren is de zaterdag een drukke bedoening. Vele hechte, recreatieve AFC-vriendenteams en zelfs een heus offi cieel veteranenteam waren dit seizoen inge schreven. Het vlaggeschip. zaterdag 1, heeft duidelijk prestatieve ideeën. Zij kenden echter een wisselend competitie verloop. Door de vele blessures moest speler/leider/trainer Peter van der Waart alle trukendozen openhalen om elf spelers binnen de lijnen te krijgen. Ondanks het verlies van spits Ulli Land- vreugd naar zondag 1, werden toch de pun ten met de aanwezige kwaliteit bijeen ge sprokkeld. Voor komend seizoen zal de lat wederom hoger worden gelegd. Zaterdag 2 is reeds gememoreerd. Het derde wist na een moeizame start ook de punten bijelkaar te voetballen. Alhoewel zij wel over een te krappe spelersgroep beschikten. Zaterdag 4. van Jean-Paul Krak. had een zeer goede start. Uiteindelijk zijn zij als zesde geëindigd. Zami Cinque begon het seizoen met 24 man. Ja, vier-en-twintig man. Hekti- sche vergaderingen waren aan het begin van het seizoen orde van de dag. Dit team, dat met kop en schouders op gebied van o.h.'en bovenaan staat, heeft uiteindelijk de vierde plek veroverd. Toch nog Europa in In ie- dergeval één prijs werd gepakt, en wel het zaal voetbaltoernooi Zaterdag 6, het team van Reinier van Dant- zig, heeft het hoogste moyenne gescoord met uiteindelijk een tweede plaats. Misschien niet de echte maar wel offici ële Veteranen, hadden het hele seizoen moeite met het opstellen van elf man. Dit soms tot grote ergernis van de meer fanatie- ken onder hen. Desalniettemin was het voor al na afloop nog lang gezellig en onrustig. Over de hele linie gesproken is de zaterdag commissie niet ontevreden met de verrich tingen van de diverse teams. Geen degrada ties maar ook geen kampioenen. Vooral op het zaalvoetbaltoernooi, verspeeld op 26 ja-

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 4