AFC-12 Een seizoen dat zeker niet heeft gebracht van vat er vervacht mocht vorden en dat in feite buiten de invloed van het elftal zelf. Nadat bleek dat dit elftal in een veel te zvare competitie vas ingedeeld verd in overleg met de AVB besloten tot een herindeling. Echter deze herindeling (zogenaamd buiten mededinging) viel zodanig uit, dat er heel vat wedstrijden niet doorgingen. Ook een toernooi in Monnickendam, dat nu net vat leek voor het 12de, werd kort voor tijd door de organiserende vereniging afgezegd, het zat dus niet mee. De B-commissie vil met nadruk haar vaardering uitspreken over de getoonde inzet en volharding van alle spelers van dit team, vooral ook gezien het feit dat men vaak andere teams vilde complementeren. Met recht hopen ve dat er volgend seizoen meer sportieve eer zal zijn te behalen. ELFTALCOMMIISSIE C "runt" het zaterdagvoetbal en verd gevormd door Sebo Woldringh, Theo Husers, Fred van Ede en voorzitter Roy van Dijk, die mededeelde dat de zaterdagafdeling kan terugzien op een geslaagd seizoen. Zaterdag 1 draaide lang mee om het kampioenschap en kvam uiteindelijk 2 punten te kort. Wel verd een periodetitel behaald, doch helaas verd de promotievedstrijd niet vinnend afgesloten. Zaterdag 2 kende in de zvare reserve 2de klasse een zeer moeilijk seizoen met degradatie als resultaat. Dank aan de spelers (inclusief de A-junioren) voor hun inzet. De overige zaterdag elftallen speelden recreatievoetbal met helaas geen kampioenen en ook geen degradanten, maar vel veel aktiviteit na afloop aan de bar! DE JONGE AFC'ERS In de jeugdcommissie hadden zitting de heren Jan Benoni (penningmeester), Eric van Aken (A-junioren), Stanley van Loggem (B-junioren), Theo Boonstra (C-junioren), Gerard de Winther (D-junioren)Jan Polane (E-junioren), John Parsser (F-junioren) en voorzitter Jacques Parson, die de gang van zaken bij onze grote groep van junioren hieronder als volgt veergeeft. De jeugdafdeling startte de competitie met 49 teams: 4 A-, 4 B-, 7 C-, 10 D-elftallen, 13 E- en 11 F-teams. Door een gebrek aan kleedkamers en velden verd de jeugdcommissie gedvongen een ledenstop voor met name de jongjunioren toe te passen. Hierdoor moest de vereniging helaas enkele tientallen enthousiaste jonge voetballers teleurstellen. De ruim 600 jeugdleden verden begeleid door 70 jeugdleiders. Voor de ontvangst van alle op sportpark Goed Genoeg spelende teams varen verantvoordelijk de heren Ludenhof en Versteeg, alsmede de leden van de jeugdcommissie. Op het technisch vlak verkte de commissie nauv samen met de trainersstaf onder leiding van Amel Vroege (bestuurslid technische zaken) en Pim van de Meent (technisch manager). Adminstratief verd de jeugdcommissie bijgestaan door Sal van Gelder (administrateur) en Cees Jochems (KNVB jeugdcoordinator) Het seizoen 1995-1996 verliep zonder grote "kleerscheuren". De A-l vist zich te handhaven in de landelijke eerste divisie. Dit mag met recht een bijzondere prestatie vorden genoemd, aangezien nog maar 3 amateurverenigingen volgend seizoen in de landelijke divisie uitkomen. De B-l, vorig seizoen nog kampioen, bleef in de tveede divisie na een geveldig eindsprint. Het lukte de C-l niet om te promoveren, ondanks een succesvolle eerste helft van de competitie. Helaas lukte het de jeugdcommissie niet om de A-4 en B-3 de hele competitie te laten uitspelen. De jeugdcommissie kon onvoldoende de groei in de categorie C-junioren opvangen door een structureel gebrek aan geschikte vrijvilligers en scheidsrechters, en de gevolgen van de overgang van zaterdagvoetbal naar zondagvoetbal. Hiervan is met name de C-5 het slachtoffer gevorden.

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 9