de AFC hebber hierin zitting de heren Dick van der Klaauw, Otto van Rijn en Johan de E ie. Dit bestui r houdt zich oezig met het pacitciebeuren. Aan mevrouw fv v.d. Me€-nt onze dank voor de p ettige samenwerking. Amsterdamsche Baseball Club Het eerste negental van de ABC wist zich te handhaven in de tweede klasse, waar momenteel een plaats in de midden moot wordt ingenomen. De jeugdteams draaien goed en ook van de Sottball-afdeling horen wij goede berichten. Wij wen sen voorzitter Erik de Heus en zijn bestuursleden veel succes in het thans lopende seizoen. Amsterdamsche Cricket Club Het eerste team van ACC speelt thans weer in de top 1 e klas se. Momenteel zijn de resultaten geweldig en floreert het ver enigingsleven zeer goed. Wij wensen de nieuwe voorzitter Harry de Breet veel succes met de ACC in het lopend seizoen. Amsterdamsche Tennis Club De ATC. onze jongste dochter, gaat momenteel goed in de lo pende competitie. Het is in 1970 een goed idee geweest van oprichter Otto van Rijn en de zijnen tennisbanen te laten aan leggen, daar in de loop van de jaren bewezen is, dat in een be hoefte werd voorzien. Wij wensen voorzitter Tim Timmerman en zijn bestuursleden veel succes in het thans lopende tennisseizoen en bovenal een beetje goed zomerweer bij de nog te organiseren evene menten. Kienavond Vrijdag 22 december 1989 werd wederom, voorafgegaan door een éénpansmaaltijd, de traditionele kienavond voor se nioren gehouden. Marcel Koster en Edwin Geluk hadden het weer klaargespeeld een grandioze prijzentafel bij elkaar te krijgen. Genoemde leden met de diverse presentatoren ston den weer borg voor een gezellige avond. Al jarenlang is de jaarlijkse kienavond een vast evenement in het AFC-clubge- beuren. Dat het zo moge blijven. Nieuwjaarsdag In de vroege ochtenduren werden voor die leden, die alweer wakker waren of nog naar bed moesten vanwege de Oude jaarsavond de traditionele sixes verspeeld. Er waren weer verschillende teams samengesteld. Met grote felheid werd gezellig gestreden om de prijzen. Ook dit evenement is niet meer weg te denken op de jaarlijkse kalender van de AFCen onze dank gaat uit naar Tonny Disselkoen, in deze de grote animator. Nieuwjaarsshow Gewoontegetrouw waren er in de namiddag van de 1 e januari 1990 weer een record aantal AFC-ers naar Goed Genoeg ge togen om aldaar hun Goed Genoeg-vrienden en -vriendinnen al het beste te wensen voor 1990. Hierna werd genoten van een uitstekende Nieuwjaarsshow, die door AFC-ers ten tone le werd gevoerdDe tekstschrijvers waren Jack van Gelder en Nicky Hekster. Het getuigt van grote klasse, dat ieder jaar toch weer een wervelende show kan worden opgevoerd en dat door amateurs van onze AFC. Voorzitter Rein Akkerman bedankte na afloop de medewerkenden voor hun geweldige prestaties. Expositie Op zondag 21 januari 1990 werd in de Sociëteit de jaarlijkse expositie gehouden. De expositie bestond uit kunstwerken van vele AFC-ers en mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Genoem de exposnie werd voor de vierae keer genouaen. Herfstdriedaagse n de herfstvakantie van oktober 1989 organiseerde de jeugd commissie, met behulp van velen, een herfsttweedaagse, waarvoor de jongere jeugdleden waren uitgenodigd. Onder redelijke weersomstandigheden werden twee dagen aktivi- teiten georganiseerd, waarbij de jeugdleden was toegestaan een vriendje mee te nemen. Een compliment aan allen voor de perfecte organisatie. The Dike Side De supportersvereniging The Dike Side werd door een aantal jeugdleden tijdens de winterstop opgericht. De Dike Side heeft 27 sponsors en 104 leden en levert inmiddels een posi tieve bijdrage aan ons verenigingsleven en de gang van za ken rondom ons 1e elftal. Na afloop van de Gouden Ballen wedstrijd werd tijdens een korte speech van voorzitter Bobby Gehring de beker voor 'The Man of the Year' uitgereikt aan onze doelman Peter van Essen. Mini WK Aan het einde van het seizoen werd op Goed Genoeg voor 150 AFC-ertjes en hun vriendjes een heuse WK georgani seerd. Het was een fantastische dag met voortreffelijke lei ding van de jeugdcommissie, die onze AFC weer een aantal nieuwe voetballertjes opleverde. Jeugdkienen Op zaterdag 2 december 1989 vond de jaarlijkse Kienoch tend voor de junioren D, E en F plaats. Er waren weer vele mooie prijzen en als hoogtepunt kwam Sint Nicolaas de AFC- jeugd bezoeken. Zoals altijd weer dankzij de medewerking van velen was deze happening een groot succes. Vertegenwoordigende elftallen Gedurende het achter ons liggende seizoen werd onze cap tain van het eerste elftal, Rokus Hoogendoorn, geselecteerd voor het Nederlands Amateur Elftal. Ook bij de jeugd werden een aantal jonge AFC-ers geselec teerd, te weten Remco Verbruggen, Jasper de Reus en Maar- tijn Schuuring bij de Junioren B, alsmede bij de Junioren C Robert Gehring en Bas Roubos. Afvaardiging vergaderingen Vier keer per jaar vinden er vergaderingen plaats van de Afde ling Amsterdam van de KNVB en van de HET (Vereniging van Hoofd-Eerste en Tweedeklassers). Namens onze vereniging worden deze vergaderingen bezocht door uw voorzitter en secretaris, daarbij soms ter zijde gestaan door de vice-voor- zitter en de administrateur. Een leuke traditie is, dat tijdens deze vergaderingen welke door vele Amsterdamse voetbalverenigingen worden bijge woond, het dankwoord aan het einde van de rondvraag wordt uitgesproken door één van de afgevaardigden van de oudste Amsterdamse voetbalclub, dus onze eigen AFC. VBC ledere donderdag kwam de vrienden biljartclub, bestaande uit AFC-ers die heel lang lid zijn, bijeen om de biljartsport te beoefenen. Ook werd gedurende het afgelopen seizoen weei de traditionele wedstrijd tegen HBS uit Den Haag georga niseerd. Bridge-avonden Reeds een aantal jaren komt een aantal AFC-ers op dinsdag avond bij elkaar in de Sociëteit om met elkaar te bridgen. Hoe

Jaarverslagen | 1990 | | pagina 6