- 7 - In de onderlinge competitie van de Veteranen werden de onzen op grootse wijze kampioen. In dit verband moge ik U verwijzen naar het uitgebreide artikel aan de hand van Joep Hesseling, hetgeen in de AFC-Schakel werd opgenomen. De Veteranencomissie is thans druk doende met de organisatie van het Jubileum-vete- ranentournooi, dat op zaterdag 14 september a.s. zal worden verspeeld. Volgens offi- cieuse berichten wordt het een grootse happening, mogelijk gemaakt door meerdere sponsors, hoewel Uw sekretaris als advies mee kan geven dat de realiteit niet ver-loren di dient te gaan. In ieder geval wensen wij de heren van de veteranencommissie veel succes. Luuk van Mierloo heeft de wens te kennen gegeven af te treden en zal worden vervangen door Paul Meijer. Aan allen die aan de successen van het veteranenvoetbal hebben meegewerkthartelijk dank. In memoriam. Het is te verwachten, dat je in een club die ouder wordt, leden gaat verliezen door de dood. Ook in het afgelopen seizoen moesten wij afscheid nemen en wel van Mevr. Lotte Nesenberend, J.Immig, Ja Cohen, T.Janus, D.Steensma. A.J.Bakker, W. van Dijk huizen en P. de Lange. Allen leden, die de club, de een wat actiever dan de ander, hebben gediend. Jaap a Cohen, lid van verdienste van de AFC, begeleidde, schreef en regisseerde een reeks van revues en musical voor de AFC in een lange reeks van jaren. - Mevr.Lotte van Nese nberend kreeg algemene bekendheid door haar artikelen in de AFC- Schakel onder de naam aangetrouwde. Dat alle bovengenoemde AFC vrienden en vriendin moge rusten in vrede. Jubilea en verjaardagen. Naast de verdrietige zaken vragen ook prettige zaken onze aandacht. In januari j.1. vierden ons erelid, tezamen met zijn vrouw Conny hun 50-jarig huwelijksfeest. Onze leden Ton van der Valk, C.Stahl en Ben Bonkink vierden hun 75 verjaardag ter wijl Tiemen ten Oosten de leeftijd van 80 jaar bereikten. Allen alsnog van harte gefeliciteerd. Lid v.Verdienste Joop v.d.Voort alvast onze feli- citaties met de komende verjaardag. Ereleden en leden van verdienste. -------------------------------- (70 jaar) Van deze leden mochten wij ook in het afgelopen jaar veel advies ontvangen. Van de een wat meer dan van de ander, doch van allen met goede bedoelingen. Ons erelid Dick Bessem was begin juni 50 jaar erelid. Zijn gezondheid laat te wensen over doch wij zien hem nog vaak bij wedstrijden van AFC 1 en bij het kaarten. Ook erelid Gerard van Nigtevegt verbleef lange tijd in het ziekenhuis, doch volgens de laatste mededelingen is weer in de AFC geintresseerd. Beide ereleden wensen wij nog veel genoegen bij hun club de AFC. Ons erelid Jaap van Nek verblijft momenteel weer in het ziekenhuis en heeft een ope ratie ondergaan. Wij wensen hem van harte beterschap. Ere-voorzitter Henk Kappelhoff liet ons schrikken door een plotselinge opname in het ziekenhuis. Gelukkig bleek alles mee te vallen. Statistieke gegevens. Ons lid van verdienste en statisticus verzorgde evenals vele voorgaande jaren wederom een overzicht van de eindstanden van de competitie van alle A.F.C.-elftallen. Bij de behandeling van de voetbaloverzichten heeft U kunnen constateren, dat ik als sekretaris daarvan dankbaar gebruik heb kunnen maken. Aanvullend een aantal verdere bijzondere gegevens. AFC 1 speelde in 11 Hoofdklasse seizoenen 286 wedstrijden, waarvan er 103 werden gewonnen, 89 werden gelijk gespeeld en 94 wedstrijden verloren. Het doelsaldo is 425 voor en 392 tegen. AFC neemt daarbij de 10e plaats in het land in. Vergeten wij de boven ons staande verenigingen RKC en Emmen, die naar het betaalde voetbal overgingen, dan komen wij zelfs op de 8e plaats. Voorts werden door AFC 1 sinds de oprichting van de vereniging 1701 wedstrijden gespeeld, waarvan er 748 werden gewonnen, 344 werden gelijk gespeeld en 609 werden verloren. Totaal 1840 punten met een doelsaldo van 3403 voor en 3029 tegen. Volledigheidshalve verwijs ik naar het overzicht van Chris Schröder hetwelk in de laatste uitgave van de AFC-Schakel werd opgenomen. Chris Schröder enorm bedankt voor al het werk om ons hierover in te lichten.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 8