Bij de Junioren C werd eveneens deelgenomen aan een aantal jeugdtournooyen, voor de bijzonderheden waarvan ik U verwijs naar de AFC-Schakels Op zaterdagmorgen werd enthousiast deelgenomen aan de competitie voor Jong Junioren. Indien U op de zaterdagmorgen eens geen afspraken hebt moet U beslist eens komen kijken naar deze jongere voetballers. 1/ De junioren D 1D 2 en D 3 eindigde UUVëTTaan de ranglijst. Al hoewel het volgens de normen van de KNVB, Afd.Amsterdam geen officiële competitie is heeft het bestuur van A.F.C, besloten deze jeugdspelers toch de kampioensdiploma's uit te reiken, het geen dan ook aan het begin van deze algemene vergadering is geschied. Even de cijfers. Junioren D 1 met 16 punten uit 10 wedstrijden, de Junioren D 2 met 21 punten uit 12 wedstrijden en de Junioren D 3 met 15 punten uit 10 wedstrijden. Vermeld dient te worden, dat na de start van deze competitie in september 1984 halverwege de rit een herindeling plaatsvindt. De junioren E eindigde op een 2e plaats met 16 punten uit 10 wedstrijden en de Juni oren E 2 met 8 punten uit 10 wedstrijden. De E/D-combinatie startte later en behaalde helaas geen overwinning. Ook de junioren F speelden in de competitie met wisselend succes. Dank dient ook te worden gebracht aan die AFCers (veelal jeugdspelers of jongere senioren) die elke zaterdagmorgen bereid waren om de jeugdwedtrijden te fluiten. Zonder deze mensen hadden er veel problemen gekomen. Vermelding verdient dat de E-junioren 1 en de D-junioren 2 zich plaatsten voor de halve finales van de van Wagtendonkbeker Wat betreft het jeugdgebeuren dient in deit verslag vermeld te worden, dat in ver band met het 90-jarig jubileum de eindronden (halve en hele finales) van de Van Wagtendonkbeker gespeeld mochten worden op Goed Genoeg. De jeugdcommissie had voor een perfecte organisatie gezorgd, waarvoor de AFC schriftelijke dank werd gebracht door de Afd.Amsterdam van de KNVB. Op zaterdag 18 mei 1985 werden in het kader van de 4-Stedentournooi een tweetal wed strijden verspeeld op Goed Genoeg. Dit Vierstedentournooi is een jaarlijks terugke rend evenement tussen de steden Bern, Wenen, Berlijn en Amsterdam. Ook dit evenement werd op Goed Genoeg gespeeld in het kader van het 90-jarig jubileum. Begin december 1984 werd de jaarlijkse traditionele Kiendag voor de Junioren de jongere leden in deze afdeling) gehouden. Deze dag was wederom geveldig qua opkomst met als hoogtepunt het optreden van Sint.Nicolaas, de goede Sint uit Spanje. Naast jeugdige voetballers moesten ook moeders bij de Sint komen. Zoals reeds eerder in dit verslag opgenomen loopt landelijk het aantal jeugdige voet ballers terug. Tot nu toe viel dit bij onze vereniging wel mee, toch een bepaalde waakzaamheid is geboden. Op korte termijn zullen jeugdcommissie en trainers tezamen met bestuur zich moeten bezinnen op wat voor manier wij de jeugd naar AFC kunnen krij- gan. AFC is toch een top amateurclub, die een bepaalde aantrekkingskracht moet hebben op de jeugd van 6 en 7 jaar, die willen gaan voetballen. Dat de AFC daarbij haar eigen identiteit dient te houden is een vast uitgangspunt in het beleid van de AFC. Zoals ook reeds elders in dit verslag opgenomen spelen een aantal jeugdige voetbal lers zaalvoetbal in andere verenigingen, waaronder ook de zaalvoetbalvereniging Goed Genoeg. Later ter vergadering zullen voorstellen worden gedaan inzake het onder brengen van dit zaalvoetbal onder de noemer A.F.C. Hierdoor zal een samenwerking worden verkregen, die van nut kan zijn voor de verdere ontwikkeling van het jeugd voetbal in onze vereniging. Ook werden er in het afgelopen seizoen weer de nodige jeugdspelers uitgedigd voor selectiewedstrijden van de KNVB te Zeist en de Afdeling Amsterdam van de KNVB. Het is prettig te constateren, dat AFC hieraan ook meedoet en dat er steeds weer jeugdspelers zijn in de AFC, die zich in de kijker van landelijke KNVB trainers en offcials spelen. Aan al ,deze geselcteerden onze gelukwensen. Tenslotte moetn wij toch wel als algemene vergadering bijeen wederom al die personen dabkzeggen, die zich in het afgelopen seizoen weer als jeugdleider hebben aangemeld en zich daardoor verdienstelijk hebben gemaakt voor onze vereniging. Dat wij uiteraard de leden van de jeugdcommissie, zoals reeds boven vermeld als gekozen op de algemene vergadering dankbaar zijn behoeft geen betoog. Het jeugdge beuren is een belangrijk deel van onze vereniging en verdient nu en in de toekomst alle aandacht. Alleen daardoor zal en moet het mogelijk zijn onze vereniging ook in de toekomst in de hoogste klasse van het amateurvoetbal te handhaven. Tenslotte wil ik daarbij betrekken de trainers Re.ne Stefels, Henny Kottmann, Patrick Bakker, Dick Bakker en Wfcia Verhagen, die met veel geduld de jeugdspelers hebben geleerd hoe zij zich in het voetbalveld moeten gedragen als voetballer. Hoe een voet baller zich buiten het veld moet gedragen blijft in eerste instantie een taak voor de ouders met wellicht daarbij de hulp van J.C.-lid en leider.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 10