3, Een week na deze kansloze nederlaag herstelde A.F.C. zich in de thuiswedstrijd tegen Zeeburgia uitstekend. Tegen Emmen hadden wij ons lesje geleerd, want iru toonde A.F.C, tegen het toch altijd hardspelende Zeeburgia zich fysiek niet de mindere. Met K> werd verdiend gewonnen. De uitwedstrijd tegen R.C.H, werd een grote deceptie. A.F.C, kreeg via beter spel in de eerste helft veel kansen, die onbenut bleven. R.C.H, counterde met succes en met de rust keken wij tegen een 2-0 achterstand aan. Ondaks het ster ke aandringen van A.F.C. in de tweede helft slaagden zij er niet in het R.C.H, doel te doorboren, hetgeen R.C.H, wel tweemaal gelukte. Met een zware 4-0 nederlaag werden onze jongens rich ting de Boelelaan gestuurd. Daar de concurrentie ook punten ver speelde bleef de schade in de competitiestand beperkt en bleven wij in de race voor het periodekampioenschap, zeker na de 5-1 zege in de uitwedstrijd tegen V.U.C, en het moeizaam bevochten 2-2 gelijke spel - weer in de laatste minuut - thuis tegen D.W.V. Ohk nu weer puntenverlies van onze concurrenten voor de periode- titel A.F.C. '34, Elinkwijk en Wilhelmus. Na een inhaalzondag waarbij de competitie gedeeltelijk werd recht getroskken bleef A.F.C. '3% als enige medecandidaat over. In Alkmaar moest een rechtstreekse confrontatie met de 34-ers de beslissing brengen, waarfeij wij aan een gelijkspel genoeg hadden. In een spannende wedstrijd werden wij vlak voor rust op een 1-0 achterstand gezet, een achterstand, die pas in de ÖOste minuut kon worden weggewerkt in deze stand kwam geen verandering meer, zodat na het periode kampioenschap van 19/6//7t een 2e titel in de annalen van A.F.C, kon worden bijgeschreven. Nog eenmaal zouden onze vlaggedragers voor de winterstop in het veld verschijnen. Op 4 december werd in Delft de regerende kam pioen D.H.C, met een 3-1 nederlaag teruggewezen. De balans van 19Ö3 kon worden opgemaakt. A.F.C. na 10 wedstrijden met 15 pun ten aan kop, op 1 punt gevolgd door A.F.C.'34, Wilhelmus op 4 punten met 1 wedstrijd minder gespeeld en Elinkwijk gewoon op 4 punten. Het einde van de winterstop kwam dit jaar wel erg vroeg, voor A.F.C. in ieder geval. De uitwedstrijden tegen Elinkwijk en Wil helmus gingen beide met 2-1 verloren, zo ook de toppositie, die door Wilhelmus werd overgenomen. Twee vrije zondagen waren voldoende om deze tegenslag te verwer ken, want nadat de thuiswedstrijd tegen Xerxes - met een emotio neel slot en een schandalig optreden van een aantal Xerxes toe schouwers na afloop - op de val-reep met 1-0 werd gewonnen, werden thuis Blauw Wit en uit C.V.V. met respectievelijk 3-0 en 2-0 verslagen. A.F.o. had zich door deze overwinning wederom

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 4