JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB, I983 - 1984. Mijne Heren, Het is deze keer voor de twaalfde en tevens de laatste maal, dat ik U een jaarverslag mag presenteren, waarin het wel en wee van onze goede A.F.C, is vastgelegd. Alvorens met mijn verslag aan te vangen wil ik gaarne benadrukken dat een dergelijk verslag de visie van één persoon is» Weliswaar werd deze met Uw goedvinden voor deze funktie gekozen maar toch Laat deze opmerking meetellen als U tot het aanhoren van dit verslag overgaat. "ok dit seizoen heeft er weer heel wat in ons voetbalwereldje afgespeeld. De schlemielige uitschakeling van het nederlands elftal voor de europese kampioenschappen, 80 jaar schoolvoetbal in Amsterdam, het 90-jarig bestaan van de K.N.V.B. - Ardeling Amsterdam, het heien van de eerste paal voor het nieuwe bonds gebouw van onze afdeling om er maar enkele te noemen. Eu dan in ons eigen cluppie. °ns eerste elftal voor het eerst in de historie uitgekomen in de strijd om de "grote" K.x\ .V.B.-bekerperiode kampioen en een fraaie 2e plaats xn de exndrangschikking in de Hoofdklasse A en de kampioenschappen van het 5© en 10de elftal en de C-5 junioren. Ik geloonf te mogen stellen, dat wij sportief gezien uitermate tevreden mogen zijn. Laat ik thans overgaan U een overzicht te geven van de verrichtin gen van het groot aantal elftallen, dat A.F.*-', het afgelopen sei zoen binnen de lijnen bracht. Op 1 augustus startten de trainingen in het Amsterdamse Bos met wederom een aantal nieuwe gezichten in de A-selectie, Na twee we ken intensieve training werd het oefenprogramma geopend met het zo langzamerhand traditionele weekendje Limburg, altijd weer een uitstekende gelegenheid de homogeniteLet te versterken en bovendien de nieuwe spelers al vast iets te laten proeven van de A.F.C.- sfeer. Zaterdag werd met 1-0 van M.K.C gewonnen, maar op de zon dag werd na een avondje gezellig stappen met <s-l van Scharn ver loren. Al met al een geslaagde ouverture. Vervolgens was Rivalen onze tegenstander in hun nederlagentoernooi ter gelegenheid van het 00-jarig bestaan tegen de Amsterdamse Hoofdklassers. Een klinkende 9-0 overwinnxng was achteraf voldoende om dit toernooi winnen, af te sluiten.

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 2