s Het tweede elftal onder leiding van Karel Baarschers had een prima start en scheen regelrecht op het kampioenschap af te gaan. Na 15 wedstrijden stonden zij met 26 pinten florisant op kop. Door twee nederlagen op rij, in de thuis- en uitwedstrijd tegen de uiteindelijke degradant Volendam 2, kwam de Spartaan 2 op gelijke hoogte. Daar de Spaartaan de volgende 3 wedstrijden won en ons tweede 1 punt moest afstaan startte zij de uitwedstrijd tegen hun naaste concurrent met 1 punt achterstand, een achter stand die na het gelijke spel gehandhaafd bleef, maar die in de resterende 3 wedstrijden zelfs uitgroeide tot 6 punten, daar het tweede elftal na deze wedstrijden slechts 1 punt aan hun totaal kon toevoegen. Toch was het puntentotaal van 27 nog goed voor een tweede plaats. Het derde elftal van Roy van Dijk heeft een moeilijk seizoen achter de rug. De start was voorbeeldig en met 11 punten uit 9 wedstrijden scheen er geen vuiltje aan de lichtDaarna echter maakten een moeilijke periode door en konden in 6 wedstrijden slechts 2 punten aan het totaal toevoegen, waardoor zij in de degradatiezone geraakten. Gelukkig konden onze jongens zich tij dig van hun inzinking herstellen, behaal den uit de volgende k wedstrijden 6 puften, waardoor zij zich definitief veilig stelden en de competitie zorgeloos uit konden spelen. Met 21 punten finischten zij tenslotte nog op een verdienstelijke 6e plaats. Het vierde elftal met leider Peter v.d. Heijdt kan op een rede lijk seizoen terugzien, al was de start niet om over naar huis te scliijjven. Pas in hun ach\se wedstrijd boekte zij hun eerste overwinning. Daarna werden, met een kleine terugval na de win terstop, regelmatig de punten binnengehaald en eindigden op een 7de plaats in de eindrangschikking. Sal van Gelder, Bert Overdiek, Karel Baarschers met hun leiders hartelijk voor het werk in het belang van A.F.C, verricht. De B-commissie bestaaxie uit Hans de Wijs, Peter Roosenschoon en Rik de Boer regelden de zaken rond de elftallen 5 tot en met 1'i. Nadat vorig seizoen het zesde elftal uit de reserve 1ste klasse gedegradeerd was, moesten zij met lede ogen aanzien dat nu ook het vijfde elftal zich niet heeft kunnen handhaven in de hoogste klasse van de afdeling, al was tot op de laatste competitiedag de kans op behoud ruimschoots aanwezig. Door deze degradatie is het gat tussen het vierde en vijfde elftal erg groot geworden en wanneer niet op korte termijn het verloren terrein herwonnen wordt, kan dit wel eens minder prettige gevol gen hebben voor het vierde elftal.

Jaarverslagen | 1983 | | pagina 6