z een goede leerschool voor A.F.C. Nog een man, die op velerlei gebied in A.F.C, zijn sporen verdiend heeft nam afscheid van het eerste elftal namelijk Sal van Gelder. Hij droeg zijn taak van elftalleider over aan Rob Duis. Sal onze oprechte dank voor je enthousiasme en ijver, waarmee je je jarenlang voor het eerste hebt ingezet. Na een paar intensieve trainingsweken startte het oefenprogramma met een geslaagd weekend naar Limburg, waar van Limburgia en Meerssen met respectievelijk 2-1 en 2-0 werd verloren. Ket bleek dat de samenhang er nog niet helemaal was. In de volgende wed strijden was een opgaande lijn duidelijk waarneembaar. Zij wonnen de wedstrijd tegen N.F.C, met 4-1, werden winnaars van het Al phen toernooi door overwinningen op De Musschen 1-0 en Alphen 2-0, klopten Wilhelmus in het Blauw Wit toernooi met 7-0 en behaalden gelijke spelen tegen D.C.G. (l-l) en Jong Ajax (l-l). Als afsluiting van het oefenprogramma speelden zij met 1-1 gelijk in de jubileumwedstrijd van W.F.C. Vol spanning zag een ieder uit naar de start van de competitie. De eerste wedstrijd, die op het programma stond was die tegen R.C.H. Het werd in Heemstede een pittige en hoopvolle opening van het seizoeai. Het werd een 1-1 gelijk spel, waarbij onze jongens iets minder kregen dan zij verdienden. De goal gescoord door Henk Bijlsma betekende zijn 100ste competitiedoelpunt voor A.F.C. 1. Een domper was de 1-0 thuisnederlaag tegen E.D.0. door een wel erg schlemielige goal, echter weer gevolgd door een klinkende 3-0 zege op R.V.C. De week daarna moesten onze jongens aantreden tegen V.U.C, de koploper na 3 speeldagen. In een uitstekende wedstrijd werden de pinguïns met 2-0 geklopt en wij mochten gezien het vertoonde spel een gematigd optimisme over een redelijke klassering koesteren. Toen volgde die merk waardige, spektaculaire wedstrijd tegen Elinkwijk uit. k doelpun ten van Elinkwijk, waarvan twee eigen inzetten. De eerste bete de wel het 300ste doelpunt van A.F.C, in de hoofdklasse. In de tweede helft werden enkele levensgrote kansen gemist en als klap op de vuurpijl een volkomen ten onrechte toegekende strafschop voor Elinkwijk enkele minuten voor tijd, die zelfs de anders zo rustige Doby Peters tot razernij bracht. Door dit gelijke spel duikelden wij een paar plaatsen op de ranglijst, doch dit werd door een 2-1 overwinning op C.V.V. gecorrigeerd. Wij stonden op een tweede plaats. Het was dan ook niet ten ontechte dat ons eerste vol vertrouwen naar het laaggeplaatste Hilversum toog. Maar hoe anders pakte het uit. Kansloos w rden wij met 3-0 ge klopt

Jaarverslagen | 1983 | | pagina 3