- k - gerekend, als wij winnen en de andere spelen gelijk dan zijn wij er» Je kon rekenen wat je wilde maar een ding was duidelijk, wij moesten winnen. Het EDO-terrein omringd door een grote schare AFC-ers was het strijd toneel. Na een eerste helft waarin wijïwel sterker waren maar toch geen uitgespeelde kansen kregen, werd E.D.0. onder zware druk gezet, hetgeen 10 minuten voor tijd tot het verlossende doelpunt van Lloyd Headly leidde. Zenuwslopend waren de laatste minuten, waarin E.D.0, een furieus slotoffensief inzette. Door de overwinning van Neptunus tegen De Musschen, viel het doek definitief voor de Musschen en moesten beslissingswedstrijden tussen A.F.C,, E.D.0, eii Neptunus uitmaken, wie hen naar de eerste klasse zou vergezellen. Daar het doelsaldo uit de kompetitie van ons beter was dan dat van Neptunus hadden wij aan twee punten genoeg om ons te handhaven in de hoofdklasse. Met deze wetenschap in het achterhoofd trok een a.f.c. delegatie naar Zeist, waar de loting niet ongusntig uitpakte, Een thuiswedstrijd tegen Neptunus, Twee punten pakken en wij waren uit de zorgen. Lange tijd zag het er naar uit dat dit met een l-OOvoorsprong tot ver in de tweede helft zou lukken, maar Neptunus greep de laatste strohalm en scoorde de gelijkmaker En dan de alles beslissisende wedstrijd tegen E.D.0, uit op zondag 6 juni, een dag, die wij allen niet licht zullen vergeten, In deze wedstrijd hebben wij alles meegemaakt, vrat het voetbalspel zo aantrekkelijk maakt, nou ja voor de neutrale toeschouwer dan wel te verstaan; voor ons zenuwslopend. Met de rust een 1-0 achter stand, een kwartier voor tijd een gemiste penalty, drie minuten later een snoeiharde kopbal van Pim van Dord, die via de onderkant van de lat terugsprong in het veld en dan enkele voorlifet verstrij ken van de officiële speeltijd het beslissende doelpunt van Henny Kottmann, De taferelen, die zich na het laatste fluitsignaal op en rond het veld afspeelden, laten zich moeilijk navertellen. Laat ik volstaan met te zeggen, dat ieder op zijn eigen wijze uitdruk ing gaf aan zijn vreugde over het behoud van het hoofdklasserschap. Een eresaluut aan onze spelers, die op kritieke momenien de juiste mentaliteit en inzet hebben getoond en dank aan Doby Peters, Ko Grosze Nipper en elftalleider Sal van Gelder voor de enorme werk lust lu&tdie zij het afgelopen seizoen aan de dag hebben gelegd. Het was een zenuwen seizoen, maar het geeft toch een enorm gevoel van voldoening dat het weer gelukt is. Kampioen van de Hoofdklasse A werd Elinkwijk, terwijl met De Musschen Beptunus na een 2-0 verlies tegen E.D.0, naar de eerste klasse degradeerde. Naar de hoofdklasse promoveerden Blauw Wit en CW. - R - HlixiUL*fc ©ïl

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 5