- met in het achterhoofd dat wij het uiteindelijk toch gered hebben de competitie op de voet te volgen. Om op de competitie terug te komen, na denaderlaag thuis tegen D.H. C, (1-0),kh de overwinning van R.V.C. en het gelijke spel van Zeeburgia was R.V.C, ons gepasseerd, terwijl Zeeburgia ons tot op 2 punten genaderd was, stond uitgerekend Zeeburgia - A.F.C, als volgende wed strijd op het programma. Wij kregen onze tweede kans om in ieder ge val afstand te nemen van Zeeburgia. Ja, U weet het, ook deze kans lieten wij liggen. Wij werden verdiend met 2-0 geklopt, met als resultaat dat wij na 16 wedstrijden samen met Zeeburgia, ieder met 10 punten, 2 punten achter stonden op R.V.C, Ondanks de gelijke spelen tegen Elinkwijk thuis (2-2) en VïU.C. uit (l-l) en de thuisoverwinning tegen Neptunus (l-O) - geen on verdienstelijk resultaat k punten uit drie wedstrijden - kregen wij toch weinig lucht en nog steeds stonden wij voorlaatste zij het gelijk met Neptunus. Een en ander had echter wel tot gevolg dat nu liefst 8 clubs in degradatiegevaar waren. Nederlagen tegen R.C.H, 6it (3-l) en Xerxes thuis (5-4) in de volgen de wedstrijden bracht A.F.C, weer onder de rode lijn thans samen met Neptunus, Onze vlaggedragers herstelden zich saj versloegen in een uitstekende wedstrijd Hilversum uit met 3-2 en speelden tegen kam- pioenscandidaat D.W.V. met 1-1 gelijk, een gelijkspel waarmee D.W.V. zijn handen dicht mocht knijpen. Daar ook de concurrentie punten verzamelde stond A.F.C, met Nep tunus nog steeds op de degradatieplaatsen, een_punt achter De Mus- SKhen en R.V.C, en twwe op E.D.0, en Zeeburgia. Voor de derde maal stond een zeer belaagrijke sleutelwedstrijd op het programma namelijk de uitwedstrijd tegen R.V.C, Deze wedstrijd, waarin wij binnen 20 minuten met 3-0 achter stonden, werd uiteindelijk verdiend met 3-1 verloren. Donkere wolken pakten zich samen boven Hoed Genoeg, het hoofdklasser schap hong aan een zijden draad. Met nog twee wedstrijden te spelen alleen onderaan, terwijl wij de kans niet meer in eigen handen had den. De sportpers schreef terecht "Een wonder kan A.F.C, nog redden," Alleen bij volle winst uit de resterende twee wedstrijden was er nog een kans, Zeeburgia zelf nog één punt nodig om definitief veilig te zijn werd na een spannende wedstrijd met 1-0 geklopt. Door deze overwinning en de gelijke spelen van Neptunus en De Musschen hadden wij de kans weer in eigen hand. Met de laatste compftitiedag voorde boeg waren er liefst 6 clubs in degradatiegevaar, waarvan er vier tegen elkaar moesten aantreden wij tegen E.D.0, en De Musschen tegen Neptunus. Er werd weer eens

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 4