- 4 - dat wij nu moesten proberen in 6 uitwedstrijden onze positie op zijn minst te consolideren. De start was niet florisant, want in een wedstrijd, die wij maar zo snel mogelijk moesten vergeten, werden wij met 2-0-door Neptunus geklopt en tuimelden meteen 2 plaatsen» Met nog 5 wedstrijden op rij te gaan, stonden onze jongens voor een uiterst moeilijke opgave, maar dank zij een gelijk spel tegen C.V.V. (1-1), een overwinning op R.V.C. (0-1) en wederom een gelijkspel tegen V.U.C., hadden wij een voorsprong van zes punten op nummer voorlaatst opgebouwd, zij het dan wel met één wedstrijd meer ge speeld, maar ja die moesten de anderen nog maar winnen. Voor het echter zover was moesten wij aantreden tegen Zeeburgia, dat zelf ook in ernstige moeilijkheden verkeerde. Deze wedstrijd werd verdiend met 1-0 door Zeeburgia gewonnen. Ik zal die zondagmiddag in de be stuurskamer van Zeeburgia niet licht vergeten. De zeeburgianen in een opperbeste stemming en wij in anstige spanning wachtende op de andere uitslagen, die druppelsgewijs binnenkwamen en wat denkt U de ene jobstijding na de andere; U.V.S. wint van E.D.0», Neptunus van Unitas, C.V.V. van Hilversum en als klap op de vtaurpijl D.W.V. wint met liefst 5-0 van V.U.C. Slechter konden de uitslagen niet zijn. Toen de week daarop de laatste van de serie uitwedstrijden met 2-0 werd verloren van E.D.0», was de situatie, met 3 punten voorsprong en 3 zware wedstrijden voor de boeg, uiterst précair geworden. Allereerst moesten wij het opnemen tegen de kampioenen inspé' D.H.C. De openingstreffer na de aftrap gescoord zonder dat een D.H.C.er de bal kon beroeren, gaf een extra impuls en dankzij een enorme inzet gedurende de gehele wedstrijd kon de score zelfs tot 3-0 worden uit gebouwd. Na afloop vreugde alom! Nog één. punt hadden wij nodig om het hoofdklassersschap veilig te stellen, hetgeen in de uitwedstrijd tegen Xerxes (0-0) werd bewerkstelligd.. Dankzij een 1-1 gelijkspel in de laatste wedstrijd tegen Unitas eindigde A.P.C» op een 8ste plaats in de eindrangschikking. Voor de aanvang van deze wedstrijd werd Willem de Ridder uitgeroe pen tot "speler van het seizoen", een uiterst verdiende onderschei ding voor de man, die door zijn geweldige inzet een voorbeeld voor onze jeugdige spelers is geweest en zelf in niet geringe mate er toe heeft bijgedragen ons 1e en 2e elftal voor degradatie te behoe den. Een compliment aan onze spelers, die op de kritieke momenten de juiste mentaliteit en inzet hebben getoond en dank aan Doby Peters, Ko Grosze Nipper en elftalleider Sal van Gelder voor de enorme werklust die zij het afgelopen seizoen aan de dag hebben gelegd» Kampioen van de Hoofdklasse A werd D.H.C., dat in de kampioenscom petitie voor zondagamateurs de titel aan R.K.C, moest laten. - 5 -

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 5