- 3 - U heeft ongetwijfeld het sublieme artikel van onze trainer in de Schakel gelezen, waarin hij een opsomming van factèen over het voet bal spel geeft en bovendien uitlegt waarom een trainer tot een be paalde opstelling en wissel komt. Juist hij die met een enorme werk lust heeft getracht tot een uitgebalanceerd team te koHuan moest deze tegenslag incasseren. Om op het verloop van de competitie terug te Robbii, na het gelijke spel tegen U.V.S. kregen wij 5 nderlagen op rij te slikken. Aller eerst werd de thuiswedstrijd tegen E.D.0. met 3-2 verloren, terwijl wij in de uitwedstrijd tegen D.H.C, meedogeloos met 6-1- werden afgestraft. Door de afgelasting van de wedstrijd tegen Xerxes en een vrije zon dag kregen wij even tijd om de wonden te likken. Het is bij ïifcken gebleven, want na drie weken waren de wonden van onze gebleseerde spelers nog niet volkomen genezen. Unitas trok zich hier weinig van aan en stuurde ons met een 5-1 nederlaag terug naar Amsterdam. In de daarop volgende thuiswedstrijd tegen V.U.C, waren liefst zeven A-selectie spelers niet beschikbaar en tot overmaat van ramp moest Bas Rachman zich al na 10 minuten laten vervangen. Met veel strijdlust hielden onze jongens tot 8 minuten voor tijd stand, maar een slordigheidje in de defensie werd ons noodlottig - 0-1 - Daarna gingen wij massaal in de aanval maar deze taktiek kostte een tweede tegengoal en wederom verliet ons eerste met lege handen het veld. Nog eenmaal moesten wij in I980 in het veld verschijnen alvorens wijenigecrust kregen om ons te herstellen.Ondanks het feit dat enigecspelers weer beschikbaar waren en er weer beter werd ge voetbald ging de uitwedstrijd tegen Hilversum met 2-1 verloren. Dan eindelijk rust. De situatie op de ranglijst was allesbehalve rooékleurig. Ons eerste bezette met 7 punten uit 11 wedstrijden de voorlaatste plaats. 1981 begon met een wel zeer merkwaardig competitieverloop. Door een aantal afgelastingen stonden er voor A.F.C. 6 thuiswedstrij den op het programma. De start was bijzonder succesvol. Als verjaar dagscadeau bood ons eerste ons een uiterst belangrijke 3-0 overwin ning op D.W.V. aan, gevolgd door drie gelijke spelentegen respec tievelijk Xerxes (2-2), Elinkwijk (0J-0) en Hilversum (0-0). Door een drietal afgelastingen werd pas een maand later tegen U.V.S. aangetreden, dat met 1-0 werd geklopt. De reeks van thuiswedstrij den werd afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen C.V.V. Eén en ander had tot gevolg dat onze positie op de ranglijst aanmerkelijk was verbeterd. A.F.C, had zich met 15 punten uit 17 wedstrijden 5 punten gedistanciëerd van de voorlaatste plaats. Maar ja, de consequentie van 6 thuiswedstrijden hield wel in - k -

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 4