De beslissingswedstrijd in het Ajax stadion zal bij spelers en alle aanwezigen nog lang in de herinnering blijven voortleven, In een wer kelijk grandioze wedstrijd werd Ajax 3 kansloos met 5-0 geklopt. Spelers en leider Jean Bollen van harte proficiat met dit schitterende resultaat. Wij moeten heel ver in de geschiedenis teruggaan voor een kampioenschap van A.F.C,2 in de reserve eerste klasse. In het seizoen 19E/13 werd A.F.C, 2 als enig reserveelftal van een 2e klasser kam pioen. Voor de ouderen onder U een aardige bijkomstigheid. De bekende bottertochten hebben in dit kampioenschap hun oorsprong gevonden. Het Bestuur bood de spelers als beloning voor hun prestatie een botter- tocht aan, die zo in de smaak viel, dat men lange tijd elk jaar een dergelijke tocht heeft georganiseerd. Het was bijzonder jammer dat ons 2e elftal in het kampioenschap van Nederland voor de reserve Ie klasse niet op oorlogsterkte kon aantreden en genoegen moest nemen met een gedeelde 4e plaats. Het derde elftal, twee seizoen geleden na beslissingswedstrijden ge degradeerd naar de reserve 3e klasse, vorig seizoen in de laatste wedstrijd het kampioenschap verspeeld, heeft na wekenlang stuivertje wisselen met Velsen 2 beslag kunnen leggen op het kampioenschap met de daaraan verbonden promotie naar de reserve 2e klasse, waarmee de ideale aansluiting van de K.NYB-elftallen weer een feit is. Ook het derde elftal rondde voor de winterstop de helft van de competitie af en verzamelde uit deze 11 wedstrijden 16 punten, hetgeen een tweede plaats opleverde met een achterstand van 1 punt op Velsen 2 Na de hervatting van de competitie stond als eerste wedstrijd de krachtmeting met Velsen op het programma, een wedstrijd, die met 3-0 werd gewonnen, waardoor de toppositie werd veroverd. Evenals bij het tweede zou ook hier de laatste 3 wedstrijden van doorslaggevende bete kenis worden, De stand na 19 wedstrijden A.F.C 3 met 29 punten op kop op 1 punt gevolgd door Velsen 2, werd de volgende speeldag door een nederlaag van onze derde en een gelijk spel van Velsen weer recht getrokken en gehandhaafd tot de laatste wedstrijd en een beslissings wedstrijd lag in het verschiet. Door het gelijke spel van Velsen in die laatste wedstrijd en de 1-0 overwinning van het derde in de uitwedstrijd tegen ADO '3ó 2, was het kampioenschap een feit. Onze hartelijke gelukwensen aan de spelers van het derde elftal en aan leider Karel Baarschers, Het vierde elftal met leider Jan van Schaik heeft zich met een totaal van 20 punten uitstekend in een wederom sterke afdeling kunnen hand haven en kan op een goed seizoen terugzien. Het vijfde elftal met leider Rob de Brmyn, uitkomende in de reserve 2e klasse van de afdeling Amsterdam zakt ieder seizoen meer weg. Enke le jaren geleden draaiden zij steeds in de top mee, vorig seizoen reik-

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 5