den niet tot winst komen en kregen zij nederlagen te slikken van C.V.V. (3-2), BlauwWit (2-0), V.U.C. (2-1) en U.V.S. (0-1). Door de gelijke spelen tegen Aalsmeer, Xerxes en Elinkwijk konden 3 punten aan het totaal toegevoegd worden, hetgeen betekende dat ons eerste na 11 wedstrijden 7 punten had verzameld, 2 punten en een wedstrijd meer gespeeld dan Neptunusdat op de 13e plaats stond. Een allesbehalve benijdenswaardige positie en hoewel er nog 15 wed strijden te gaan waren atokten donkere wolken zich boven A.F.C, samen. Moeder natuur voegde de daad bij het woord en bedekte onze velden met regen, sneeuw, hagel en ijzel in wisselende hoeveelheden, Het werd het begin van een strenge, eindeloos lijkende winter en een voor de elftalcommissie en trainer uiterst moeilijke periode om de zaak draaiende te houden, waarbij steeds weer de positie op de rang lijst en de 7 punten centraal stonden. 7 in de bijbel een heilig ge tal, voor A.F.C, in 197^ een plaats in de competitie, die ons zou verzekeren van eenplaats in de hoofdklasse, dit seizoen een getal dat een ware obsessie voor ons is geweest. Op 26 november gingen wij de winterstop in met 7 punten, december ging voorbij, januari, februari en nog steeds die 7 punten. Een periode met veel spanningen en irritaties, waarbij steeds weer de vraag rees* wanneer gaan we weer voetballen en hoe zullen wij overwinterd hebben Gedurende de winterperiode heeft onze eerste slechts een drietal wedstrijden kunnen spelen t.*-. tegen K.H.F.C. (6-1), op een zwaar besneeuwd veld tegen Argon, terwijl begin maart zelfsna^rZuid-Limburg werd gereisd, waar tegen de hoofdklasser Heer met 2-2 gelijk werd ge speeld. eindelijk was het dan zover, op 18 maart werd thuis de strijd hervat tegen D.W.V.dat voor de tweede keer werd versoen (3-1), een overwinning die een geweldige opkikker gaf, zo zelfs dat wij in de uitwedstrijd R.V.C, met aanvallend voetbal hautain gingen bestrij den. Dit werkte averechts uit en in een mum van tijd keken wij tegen een 2-0 achterstand aan. Uiteindelijk werden wij kansloos met 4-0 verslagen. Gelukkig werd uit deze ifderlaag lering getrokken, want tegen Aalsmeer uit werd de counter effectief gehanteerd, hetgeen twee doelpunten en de overwinning opleverde. Voor het paasweekend stonden twee wedstrijden op het programma t.w. de belangrijke thuiswedstrijd tegen degradatiekandiaat D.H.S., die met 2-0 werd gewonnen en de altijd zware uitwedstrijd tegen Blauw Wit, die kort voor tijd nog in het voordeel van Blauw Wit (2-1) werd beslist. In de volgende 5 wedstrijden werd het hoofdklasserssxhap theore tisch veilig gesteld door overwinningen op de directe concurrenten Ilpendam (l-O) en Neptunus (2-0) en op E.D.0. (2-0), een wedstrijd gespeeld op donderdagavond 3 mei, die wel eens doorslaggevend kan zijn geweest, iets wat uiteraard niet te bewijzen valt. Het 0-0- gelijke spel in de uitwedstrijd tegen Elinkwijk leverden ons

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 3