1978-1979 JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB. Mijne Heren, Hiermede heb iS het genoegen U het jaarverslag te geven over het verenigingsjaar 1978 - 1979. Wanneer wij ons eerst beperken tot de resultaten van onze elftallen kunnen wij hierover uiteindelijk zeer te-vreden zijn. Het eerste elftal bleef behouden voor de Hoofdklasse, het tweede, derde en achtste elftal werden kampioen. Als wij echter de omstandigheden in aanmerking nemen waaronder deze resultaten tot stand zijjn gekomen moeten wij toch spreken van een moeilijk seizoen, want met een beet - je tegenslag had het wel eens anders kunnen uitpakken. Ik kom hierop bij de bespreking van de elftallen nader terug. Inderdaad is het moeilijk geweest. In de eerste plaats was het tot begin oktober in verband met de aanleg van het halfverhard trainingsveld niet mogelijk op A.F.C, te trainen en moest hiervoor worden uitgeweken naar het Amsterdamse Bos en de halfverharde trainingsvelden van de korfbal vereniging B.F.C, en Het Loopveld. Bovendien is zo'n verhard trainings veld verre van ideaal voor een optimale conditietraining voetbal wedstrijden worden per slot van rekening op gras gespeeld). En dan de grootste spelbreker, de barre en boze winter, die zich in alle grilligheid manifesteerde. Vorst en neerslag in alle denk bare vormen teisterden stad en land en legden het competitiegebeuren voor meer dan 3 maanden stil. Het heeft de elftalcommissies en tra$- ners heel wat hoofdbrekens gekost om de trainingen gedurende deze gedwongen en vaak uitzichtloze winterstop doorgang te laten vinden. Onder vaak barre weersomstandigheden werd er door de senioren- en jeugdselecties getraind in het Amsterdamse Bos en op het Zandvoortse strand, terwijl een enkele maal werd uitgeweken naar de zaal. Maar ook aan deze ongekend strengde en lange winter kwam een eind en medio maart werd het competitievoetbal hervat, zij het dat extra speeldagen moesten worden ingelast om de competitie nog op een beetje redelijk tijdstip te doen eindigen. Een laat, maar voor A.F.C, verheugend einde. Het eerste elftal heeft een zwaar seizoen achter de rug, hoewel de start veelbelovend was. Zo werd in de openingswedstrijd tegen D.W.V. uit met 1-0 gewonnen, onze eerste overwinning op de noordamsterdam mers in de hoofdklasse. De thuiswedstrijden tegen R.V.C. (1-3) en E.D.0. (1-2) gingen verloren, zij het die tegen E.D.0. wel erg on gelukkig. Door een 3-2 overwinning in de uitwedstrijd tegen hst zwak ke D.H.S., speelden wij na k wedstrijden met een gemiddelde van 1, geen opzienbarende prestatie, maar ook geen rede tot pessimisme, In de maanden oktober en november konden onze jongens in 7 wedstrij-

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 2