aan het nodige te verrichten. Zij zijn hierbij voortreffelijk ge steund door Janni RiminiOtto van Rijn en Marcel Koster. Vandaar dat de actie wedstrijdballen, in de meeste gevallen de loterij bij de thuiswedstrijden en de uitgave van het programmablad "Welkom bij A.F.C, thuis" normaal verlopen zijn. Toch blijft een goed functionerende P.&P.C. voor een zo grote vereniging als de onze een dringende noodzaak. Afgelopen seizoen is dat dan ook duidelijk gebleken, daar door gebrek aan publiciteit de opkomst bij het kienen en het feest ter afsluiting van het seizoen beneden de verwachting is gebleven. Verder zijn er nog vele activiteiten, die ontwikkeld of uitgebreid kunnen worden. Ik denk hierbij aan de clubavonden, zoals ieder jaar slechts bezocht door functionaKrissenen;de vaste kaarters en biljarters, de bil jartsrlubdie na het overlijden van Arie Mets en Willem Staats, zeker nieuwe impulsen kan gebruiken,e« het organiseren van een wervingsactie voor donateurs. Dat met enthousiasme en goed teamwork schitterende resultaten kun nen worden geboekt toonden Peter Roosenschoon, Ab van Raalte en Hans Mienstra met hun medewerkers. De toto-commissie kan een opbrengst van meer dan 21.000,aan onze penningmeester over maken. Heren hartelijk dank voor het vele en uiterst, nuttige werk verricht. A.F.C. is jullie veel dankbaarheid verschuldigd. Een commissie, die nooit in een jaarverslag van de secretaris vermeld wordt is de kascommissie. Dit vindt ongetwijfeld zijn oorzaak in het feit, dat over dit college uitgebreid de loftrompet wordt gestoken door de penningmeester. Niet dat het werk van deze commissie mijn waardering niet verdiend, maar daar deze commissie volgens het huishoudelijk reglement officieel Kas- en Archiefcommissie heet, heeft mij er toegebracht deze te vermelden. Juist het archief reeds vele jaren voortreffelijk beheerd door Hans Rooze was de rede. Hans, hartelijk dank voor het verrichte werk en mijh excuses dat pas na zoveel jaren je werkzaam-heden onder de aandacht van de leden wordtn gebracht. De bridge liefhebbers onder de A.F.C.-ers hebben zich iedere eerste donderdag van de maand naar hartelust kunnen wijden aan dit edele kaartspel. De organisatie van dit gebeuren was weer in de vertrouw de handen van Jan Pelsma, die voor het volgend seizoen nog meer kaarters hierbij wil betrekken. Een aantal memorabele feiten wil ik gaarne nog ander Uw aandacht bregen. De heer J. Börneman vierde zijn 85e, de heren A. Waayer en J. de Boer hun 80e verjaardag, terwijl de heren M.C. van Trigt, J. de Bie Sr., Baggen, T. ten Oosten en G. van Nigtevegt de drie kwart eeuw bereikten. Voor de heer van Nigtevegt een bijzonder gedenkwaardig jaar, want hij vierde ook nog zijn 50-jarig

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 14