Ook dit jaar werden een aantal AFC-ers gekozen in vertegenwoordigende elftallen of werden uitgenodigd voordeelname aan trainingen of voor het spelen van selectiewedstrijden voor deze elftallen t.w. Simon Cohen en Henny Kottmann voorhet Jong Amateur Elftal, disxtrict WEst I. Simon Cohen voor het Nederlands Elftal Jong Amateur. In het kader van het Jeugdplan Nederland voor 13- en l4-jarigen werd Frans Stefels opgenomen in de definitieve selectie, terwijl Jean Paul Krak en Ticho Sulster deel uitmaakten van de selectie voor 15- en 16- jarigen. Ticho Sulster werd uiteindelijk in de definitieve selectie opgenomen. Tot slot werd Robbie Ketellapper uitgenodigd voorhet spelen van een selectiewedstrijd voor het Nederlands Jeugdelftal 14/15-jarigem. Een fraai succes boekte het nederlands elftal op de 10e Maccabiah Spelen door beslag te leggen op het zilver. A.F.C, was hier bijzonder sterk vertegenwoordigd met de spelers Micha Bloemendal, Simon Cohen, Guy en Benno Leeser, Rob Mathyse, Rudi de Vries, Eddy Meijer, Eddy Swaab, Ronald Gans en John Parsser en last but not least met trainer Gé van Dijk en elftalleider Sal van Gelder. Ter voorbereiding van de competitie speelde het eerste elftal een aantal oefenwedstrijden, waaronder een erewedstrijd tegen de winnaar van de Amstellandcup N.F.C., die met 3-0 werd gewonnen, en nams het deel nu al weer voor de tiende maal aan het Twentse Ros toernooi, waar een 11e plaats werd bereikt.Onze vriend Henk Bakker zorgde voor onderdak en de organisatie van het traditionele etentje op zaterdag avond. Al met al een geslaagd weekend, dat meer gezien moet worden als een sfeermakertje dan een werkelijke wapenschouw. Daar de K.N.V.B, halsstarrig volhoudt de deelname aan de districts beker wedstrijden verplicht te stellen moesten onze jongens aantrede n tegen R.C.H., een wedstrijd die na verlenging (1-3) met strafschoppen werd gewonnen en vervolgens tegen W.F.C., welke wedstrijd bij een 0-0-stand na verleiaging tenslotte door W.F.C, met straf schoppen werd gewonnen. Men kan uiteraard twisten of dergelijke wedstrijden wel zin vol zijn, maar het doet mij iedere keer weer pijn breed uitgemeten in de kranten te moeten lezen dat A.F.C, gewipt; is door een club, die klassen lager speelt dan A.F.C. Hetzelfde kan gezegd worden van de Amstelland Cup, waar wij zelfs uitgeschakeld werden door een derde klasse zaterdagclub. Wanneer wij echter zelf onze tegenstanders moge n uitzoeken liggen de zaken ineens heel anders getuige de 4-1 en 1-0 overwinningen op respectievelijk Spakenburg en de Graafschap. Als afsluiting van het seizoen maakte ons eerste elftal, voor het eerst weer na 8 jaar een bijzonder geslaagde trip naar London, waar een twee tal wedstrijden werd gespeeld namelijk tegen Walthamstow en Leather- head. De eerste wedstrijd eindigde in een 2-2- gelijkspel terwijl

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 6