wedstrijden waren achtergeraakthetgeen inhield dat er een aantal in haalprogramma's werd vastgesteld. Eerst op 8 januari, toen ons eerste elftal een verbroederingswedstrijd tegen S.D.W. met 2-1 won, was de competitie rechtgetrokken, zodat op 15 januari een start kon worden ge maakt met de resterende 10 wedstrijden. Behoudens een drietal algehele afgelastingen in februari werd de competitie toch nog vlot afgewerkt. Voor A.F.C, waren de resultaten wel enigszins tegenvallend en het ver toonde spel teleurstellend, een enkele uitzondering - o.a. het 2-2 gelijke spel tegen Aalsmeer uit na een 2-0 achterstand bij de rust - daargelaten. Zo moesten wij vanaf 15 januari toen uit met 1-0 van Unitas werd gewonnen tot 16 april wachten op de volgende winstpartij, die gerealiseerd werd in de laatste wedstrijd tegen U.V.S, uit, In de eindrangschikking leverdeMO gewonnen wedstrijden, 8 gelijke spelen en 8 nederlagen met de doelcijfers van 48 voor en 39 tegen 28 punten jsjb en een vijfde plaats op. De kampioen van de Hoofdklasse A werd zeer verdiend onze Haagse vrienden van VUC, terwijl Unitas en De Spartaan degradeerden. Al met al een goed resultaat voor A.F.C,, zeker wanneer daarbij in aanmerking wordt genomen dat een tweetal vaste eerste elftalspelers t.w. Thomas Rongen en Richard Schemmekes voor lange tijd uitgeschakeld werden, Thomas door een ernstige liesblessure en Richard door een U allen bekend onevenredig zware schorsing. Wanneer wij een terugblik werpen op de vier seizoenen Hoofdklasse kunnen wij bijzonder tevreden zijn. Na twee uiterst moeilijke jaren hebben wij ons in de laatste twee seizoenen duidelijk als één van de sterkere Hoofdklassers gemanifesteerd. Een compliment aan spelers, elftalleider Sal van Gelder, trainer Gé van Dijk en verzorger Joop Huybens, die halverwege het seizoen wegens veranderde werkzaamheden moest afhaken, maar voortreffelijk door Tibor Stroker is opgevolgd, is hier zeker op zijn plaats. Toch lijkt het mij verstandig de realiteit niet uit het oo g te verlie zen en attent te blijven op de ontwikkeling in ons amateurvoetbal. Vier jaar geleden promoveerden uit de eerste klasse West I en II ieder 7 verenigingen. Van deze Ik clubs die de Hoofdklasse vormden zijn inmiddels 8 verenigingen gedegradeerd. Om U het nog duidelijker te stellen van de 7 verenigingen uit West I, zijn buiten A.F.C, alleen nog Elinkwijk en E.D.o. overeind gebleven. Wanneer men daarbij in aanmerking neemt dat de new-comers in de Hoofdklasse zich bijzonder goed weren zou ik een waarschuwende vinger willen opsteken en zeggen: "A.F.C, let op Uw zaak". Het bijzonder jeugdige tweede elftal kan op een zeer goed seizoen terugzien. Frans v.d. Bor, jarenlang steunpilaar van het eerste elftal heeft zich als een voortreffelijk aanvoerder ontpopt en was een

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 3