P 1977 - 1978 JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUBJ I Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te geven over het verenigingsjaar 1977/78. Nu de WK, die ongetwijfeld veel van Uw zenuwen heeft gevergd en waarbij het nederlands elftal wederom voor fraaie prestatiesheeft ons gezorgd, al weer zo'n dag of 10 achter^ligt, kunnen wij ons in alle rust bepalen tot ons eigen A.F.C, en U verslag doen over het vreugd en leed, dat het afgelopen verenigingsjaar ons heeft gebracht. Zoals gebruikelijk wil ik U allereerst een overzicht geven van de prestaties op de groene velden. Als wij de resultaten in hun geheel bekijken, kunnen wij alleszins met tredenheid op dit seizoen terug blikken, al moet mij van het hart, dat er in bepaalde gevallen meer heeft ingezeten dan er is uitgekomen. Het eerste elftal eindigde op een 5e plaats, het jeugdige tweede elftal behaalde een eervolle 2e plaats, het derde miste op het nippertje het kampioenschap, terwijl het vierde elftal na lange tijd in moeilijk heden te hebben verkeerd, zich ruimschoots aan de fatale^ïaalien kon onttrekken. Het zesde elftal eindigde op de voorlaatste plaats, hetgeen degradatie had ingehouden, ware het niet dat door het kampioen schap van het zevende elftal een plaats in de reserve 2e klasse van de afdeling Amsterdam gehandhaafd bleef. In vergelijking met het vorige seizoen, toen ons eerste een werkelijk formidabele start had, was deze nu minder spectaculair, al werd juist in de eerste fase van de competitie de basis gelegd voor een uiteinde lijk goede klassering. Na een verdienstelijk gelijkspel in de openings wedstrijd tegen D.W.V. uit, werd in de eerste periode met wisselend succes gespeeld. Bleven wij in de thuiswedstrijden door overwinningen op De Spartaan (2-0), Xerxes (3-D, Elinkwijk (4-0), Aalsmeer (2-1) en R.V.C. (1-0) ongeslagen, de uitwedstrijden tegen Blauw Wit (2-1), E.D.0. (7-3) en V.U.C. (3-1) leverden ons geen enkel punt op. Na 9 wedstrijden bezette het eerste elftal met 11 punten de 5e plaats op ruime afstand van kcfLoper V.U.C., maar eveneens ver verwijderd van de laatate plaatsen. In de volgende k wedstrijden werden maar liefst 7 punten aan ons totaal toegevoegd, zodat de helft van de competièie met 18 punten comfortabel werd afgesloten. In 1977 zouden onze vlagge - dragers nog driemail in het veld verschijnen, hetgeen resulteerde in gelijke spelen tegen R.V.C. (2-2) en V.U.C. (1-1) en op 18 december de eerste thuisnederlaag tegen D.W.V. (0-1). Wat betreft de afgelas tingen in 1977 had de competitie voor A.F.C, een voorspoedig verloop, dit in tegenstelling met de andere verenigingen, die reedseo? meer

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 2