van S.D.W, in de laatste minuut tegen UVS kwam het eerste één punt voor op de fatale degradatieplaats. De overwinningen in de thuiswed strijd tegen Zilvermeeuwen (4-3) en de uitwedstrijd tegen U.V.S.(l-4) stelden tenslotte het hoofiklasserschap van A.F.C, veilig. Een compli ment aan spelers, elftalcommissie, trainer Gé van Dijk en verzorger Joop Huybens is hier zeker op zijn plaats. Zij het zeer moeizaam nwwr ze hebben het dan toch maar weer gefikst. Het is bijzonder jammer dat het tweede elftal het kampioenschap van de reserve eerste klasse niet heeft weten te behalen, hoewel het er lange tijd naar heeft uit gezien, dat het regelrecht op het kampioenschap zou afstevenen. Na zestien wedstrijden hadden onze jongens met 27 punten en een wedstrijd meer gespeeld een riante voorsprong van 6 punten en zelfs na een geweldige inzinking (vijf nederlagen op een rij) had een overwinning in de laatste uitwedstrijd tegen Volendam 3 nog een be slissingswedstrijd tegen D.O.S. 2 de uiteindelijke kampioen moeten aan wijzen. Het tweede elftal kwam echter niet verder dan een gelijk spel, hetgeen een derde plaats in de rangschikking opleverde. Het is niet moeilijk de oefzaak van deze terugval aan te wijzen. Door de slechte resultaten van zowel het eerste als het derde elftal heeft het tweede in de loop van het seizoen diverse spelers aan deze elftallen moeten afstaan. Uit het bovenstaande heeft U begrepen, dat ook het derde elftal het verre van gemakkelijk heeft gehad. Lange tijd heeft het er beroerd voorgestaan, maar dank zij een goede eindspurt (8 punten uit 5 wedstrij den) werd uiteindelijk de degradatiedans nog ruim ontsprongen. Het vierde elftal, het vorige seizoen met moeite aan degradatie ont snapt, heeft er van meet af aan geen twijfels over laten bestaan wat het uiteindelijke doel was. Reeds in de eerste fase van de competitie (na negen wedstrijden 17 punten - 6 punten voor op nummer twee) werd beslissend toegeslagen. Met nog twee wedstrijden te spelen was het kampioenschap en de promotie naar de reserve 3e klasse een feit. Hulde aan de spelers en leider Martin Duinker voor deze prachtige prestatie. Het vijfde en zesde elftal, die dit seizoen in een klasse lager uit kwamen hebben geen bijzondere wapenfeiten kunnen leveren. De elftalcommissie B verantwoordelijk voor de samenstelling van het 7e tot en met het 12e elftal heeft het het afgelopen seizoen verre van gemakkelijk gehad. Het heeft iedere week weer heel wat hoofdbrekens gekost de elftallaa volledig in het veld te krijgen, hetgeen dan ook niet altijd gelukt is, omdat er nog altijd spelers zijn die of te laat afschrijven of domweg wegblijven. De commissie heeft het er niet bij laten zitten en nu reeds voor het aanstaande seizoen orde op zaken gesteld door een enquête te houden onder de spelers teneinde een

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 3