1 januari. - Voor de zevende maal alweer brachten het duo Pim Adriaansz en Bob Wildeboer een voortreffelijke nieuwjaarsshow, die de titel "Pieternel moet blijven" meekreeg. In deze show waren enkele reprises opgenomen, terwijl de aanwezigen.als voorproefje enige liedjes uit de musical kregen voorgeschoteld. Het werd weer een bijzonder fjne voor stelling, waarbij ik mij alleen maar verwonderd afvraag "hoe krijgen ze het ieder jaar toch maar weer voor elkaar". En dan te bedenken, dat dit maar een tussendoortje was, want uiteindelijk moest de musical het klapstuk worden. De maand januari stond geheel in het teken van onze jubileum-viering, een viering, die intern en op bescheiden wijze zou worden afgewerkt. Nou vergeet het maar! Het geheel is uitgegroeid tot een grandioos feest. Hoewel een 80-jarig bestaan geen door de K.N.V.B. erkend jubileum is, heeft de pers en radio er toch ruim de aandacht aanbesteed. Weer eens een bewijs van de belangrijke plaets die AFC in de voetbalwereld inneemt. Voor de jeugd had de jubileum commissie Theo Koomen naar Goed Genoeg gehaald voor een lezing. Op zijn bekende wijze vertelde "spraakwaterval" KooHraen een aantal anekdotes en voorvallen, die hij in zijn loopbaan als verslaggevei/had meegemaakt. De voetbalfilms over de successen van Ajax en Feijenoord vielen bij onze jeugd bijzonder in de smaak. Een 100-tal jongens togen dan ook tevreden huiswaarts. 18 januari. - AFC 80 jaar. Het jaardiner met een record aantal van 140 aanzittenden met als eregasten de heren van Marie en Huberts en onder de bekwame leiding van Ton Glas werd gekenmerkt door een voor treffelijke sfeer. Enkele hoogtepunten wil ik U niet onthouden. De Nobelprijs werd dit jaar toegekend aan Frans Haubrich, ge grote man van de Toto-commissie. Nog meer onderscheidingen werden uitgereikt. Het lidmaatschap van Verdienste werd toegekend; aan Pim Adriaansz, Bob Wildeboer, Tieme ten Oosten, Cor Quint en Rob Duis, terwijl Arie Waayer en Jan van Dijk benoemd werden tot ere-lid, een onderscheiding, die ook aan mij werd toegekend. Hoewel voor dergelijke benoemingen formeel de toestemming van de algemene verg^deringnodig,shad het bestuur er de voorkeur aan gegeven dit tijdens het jaardiner te doen plaatsvinden. Het optreden van Cor van Peperzeel en AdgGehring met AFC-liedjes van weleer bijgestaan door Ton Glas viel bijzonder in de smaak. Tijdens het diner bood de heer Brusse namens de ere-leden en leden van verdienste het door Willem Staats vervaardigde drieluik aan. Al met al een bijzonder fijn jaardiner, dat bij velen nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Ook de dames van A.F.C, lieten zich op onze verjaardag nietonbetuigd en hielden hun tweede jaardiner waaraan 128 dames deelnamen. Het was van horen zeggen weer erg gezellig.

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 9