tische receptie die nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. onmaal kwam Uw bestuur officieel bijeen, doch de trouwe bezoekers aan onze sociëteit zal het zeker niet ontgaan zijn dat dit colle^, zich meerdere malen terugtrok voor min of meer belangrijke besprekin gen. Uw bestuur had uiteraard weer haar representatieve verplichtingen te vervullen zoals het bezoeken van recepties van jubilerende vereni gingen, kampioensrecepties, het bijwonen van de diverse vergaderingen van de K.N.V.B.L.B.A. en van de vereniging van amsterdamse Ie en 2e klassers. Helaas is het in een zo grote vereniging als de onze onvermijdelijk dat wij ieder verslfg weer stil moeten staan ter herdenking van de leden, die ons in het afgelopen verenigingsjaar zijn ontvallen. Ik noem U in chronologische volgorde+ Erelid Charles Lungen, de heren G. Struys, II.A. Stumpf, J. v.d. Weide, W. Kottmann, A.J. Groenenboom, G.H. Eijlders, J. van Rijn, J.H. v.d. Velde en J.H. Mulder. Op 30 juni j.1. telde onze vereniging in totaal 1390 leden, waarvan 515 werkende leden, zi89 jeugdleden alsmede 386 donateurs. De aanmelding van pupillen nam weer een dermate grote omvang aan, dat wij al vrij snel in het nieuwe seizoen een pupillenstóp moesten instellen. Of de sterke daling van het geboortencijferhetgeen volgens deskundigen een verheugende zaak is, in de loop der jaren ook in A.F.C, voelbaar zal zijn zal de £cxkomst uitwijzen, zeker is dat in 15 AFC-gezinnen het afgelopen jaar een nieuwe wereldburger met bijzonder veel vreugde is begroet. Verder meendet» l'i AFC-eri er goed aan te doen hun ja-woord te geven aan de schone hunner keuze. De clubavonden gaven weer het bekende beeld te zien, vergaderende commissieleden, fervente kaarters en niet minder enthousiaste biljarters en enkele verdwaalde AFC-ers aan de bar met een gezicht van "hoor ik er nog bij vandaag", een kreet waaronder de nieuwjaarswens ten tonele werd gevoerd en die een artikel in ons aller Schakel als onderwerp had. Een kern van waarheid schuilt hier zeker in. Waarom de "praettafel" niet in ere hersteld? De heren biljarters kruisten hun keus met II.B.S. (2x) Amsterdamse Sportjournalisten, de Amsterdamse scheidsrechters en met B.V.C. Laat ik volstaan deze evenementen te karakteriseren door onze jonk heer te citeren: "Het zijn avonden, dat de lever geschud wordt, de dorst overmatig gelest, de honger gestild en de portemonnaie een

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 9