Jaarverslag van de AW5TERDANSCHE FOOTBALL CLUB 1970/1971, Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te mogen geven over het seizoen 1970/1971. Om met de Heer Wijnand te spreken "een senuwe seisoen". Onmiskenbaar was de voortzetting van de neergaande lijn van het vorige seizoen. üJas het vorig jaar het derde elftal dat degradeerde, thans was het vierde "het kind van de rekening". Ook zeven en elf moesten een trapje lager. Ook thans werd weer het bewijs geleverd, dat het zich handhaven aan de top veel en veel moeilijker is dan het streven om hogerop te komen. Stel U voor na 13 wedstrijden waren er zegge en schrijve 8 puntsn behaald, met als dieptepunt op 20 december de 4-0 nederlaag tegen O.V.V.0. Maar ziet, op de eerste competitiedag na de winter, t.w. op 31 januari begon de victo rie. De "hamvraag" was natuurlijk hoe komt het, dat het nu opeens wel gaat Wel nu, een zeker aantal faktoren is aan te wijzen trainerswisseling "good old" Gé van Dijk neemt nè het ontslag van de Heer Hoeben weer de leiding van de training op zich. Sommige spelers hervonden hun vorm en de achterhoede ging met groter vertrouwen spelen. En natuurlijk "Vrouwe Fortuna", die ons weer scheen toe te lachen. Overigens moet gezegd worden, dat de geest in het eerste elftal dit seizoen nooit beter geweest is l Het "régime" Gé" van Dijk begon met de wedstrijd op 21 maart en wel de belang rijke ontmoeting tegen mede-degradatie candidaat ST0RMV0GELS. De week daarop, tegen Z.V.V. uit, demonstreerde het eerste weer haar oude vorm. Ook de ban van het niet benutten van penalties werd doorbroken. Zo kwam voor ons op 18 april, n.b. tegen UITHOORN uit, de definitieve veiligstelling. Nog een merkwaardigheid indien de laatste wedstrijd gewonnen zou worden, was een gedeelde tweede plaats in de eindrangschikking binnen het bereik l De vereniging was dit jaar nooit groter dank verschuldigd aan elftalcommissie, trainer en spelers voor het behoud van Amsterdams oudste in de hoogste amateur- regionen. Overigens was het qua afgelastingen een vlot seizoen. Slechts vijf keer, tegen vorig jaar twaalf maal. Voorts werd er vier keer geen programma vast gesteld wegens interland voetbal, bekercompetitie, inhaalprogramma en tijdens de Wereldkampioenschappen op de schaats. In S.D.W. konden wij een waardig kampioen van onze afdeling begroeten. Na reeds drie seizoenen als tweede te zijn geëindigd, konden de jongens van

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 2