-7- Na een langdurig, moedig gedragen lijden Harry Scheepstra, voor zitter van onze jeugdcommissie en in vroeger jaren bestuurslid. Voorts het overlijden van de in hart en nieren A.F.C.-er zijnde Jacques KShler. De tragische dood van Wijnand Heijnen. Voorts de donateurs W. Verheggen, J. Kat, H. Tulleken, A. Romeijn en A. Houtman. Op 30 juni j.1. telde A.F.C. 1.404 leden, waarvan 501 werkende leden, 459 jeugdleden en 444 donateurs. O.m. gedwongen door gebrek aan velden moest het bestuur het besluit nemen om, zij het tijdelijk, een ledenstop af te kondigen. Na de echt wel bereikte kwantiteit, zal het streven het komende seizoen sterk gericht zijn op kwaliteit. Voor het a.s. seizoen geldt dan ook, zij het met uitzondering van de pupillen, dat men eerst, na de gebruikelijke enquête, óók een voetbalproef dient af te leggen alyorens als spelend lid tot onze vereniging te kunnen toetreden. Mede door een aantal leelftal-spelers vertoonde het aantal huwelijken in A.F.C, een "hausse". Liefst 17 leden beloofden trouw aan hopelijk even vele supportsters. De stijgende lijn werd ook voortgezet in het aantal verlovingen, n.1. 10 en 16 A.F.O. echtparen droegen bij tot de bevolkingsaanwas. De clubavonden werden over het algemeen zeer goed bezocht. Mede door de vele vergaderingen voor het komende jubileum, kon onvoldoen de deelname worden verkregen voor een niéuwe "vier-vijf" kamp. Erelid Arie Mets zorgde er voor, dat ook de biljartliefhebbers aan hun trekken kwamen. In deze immer geslaagde festijnen deelden o.a. dit jaar QUIOK (H), H.B.S., G.V.V., de A.K.B, en de Amsterdamse Sportpers. Helaas vond na afloop van één der wedstrijden een zeer ernstig auto-ongeval plaats, waarbij onze leden Jo Wijnand en Karel Swart betrokken waren. G-elukkig werd een dreigende schaduw over onze jubileumviering afgewend en mogen wij beide Heren weer in ons midden weten. Op 3 oktober wist, daartoe uitgenodigd door de "Club van 144", een A.F.C, team de 1e prijs te behalen in een quiz. Nu werkte de omge ving, zijnde de kelder van de Amstel-Brouwerijwel erg mee i Diegenen, die lid waren geworden in één van de donkerste oorlogs jaren, kregen de vererende uitnodiging om op 11 november toe te treden tot de "Zilveren Ploeg", daartoe uitgenodigd door Arie Waayer. Het werd niet zo verschrikkelijk laat, maar misschien komt dit, omdat de Heren een dagje ouder worden i Helaas kon Jan de Vries, daartoe verhinderd door een langdurige

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 8