-4- De elftalcommissie G, de Heren Stokvis, Spoel en Koster, kunnen van een ietwat gemakkelijker seizoen spreken, waarmede ik beslist niet wil zeggen, dat de prestaties van hun elftallen 'gewoontjes' zouden zijn. Vergeet u niet, dat vorig seizoen liefst vier elftallen 'hogerop' gingen. Wel nu, met uitzondering van 12 en 13 eindigden, alle teams in de bovenste helft van hun afdeling. Vergeeft u mij, als ik nog even inga op het dertiende elftal en dat niet, omdat ik zelf het buitengewone genoegen mag hebben voor dit elftal uit te komen. Gemiddelde leeftijd van dit team: 39è jaar. Gemiddeld gewicht: circa 90 kg. Enige roemruchte namen, ook uit het verleden: Galavazi, de Groot, Brand, Ab de Jong (52 jaar!) en uit het heden o.m. de bekende scribent Ad Onderdelat. Dank zij Gas Tromp, die uitkwam in de T.V. Quiz 'tel uit je winst', kreeg dit team het afgelopen seizoen een ongekende publiciteit. Deze publiciteit had een bijzonder gunstig effect op de prestaties van dit elftal. Gedurende deze, campagne, mag ik wel zeggen, werden 9 punten uit 5 wedstrijden behaald. U ziet wat reclame vermag! Voorts mag zeker niet -onvermeld blijven, dat op 8 mei Hans Galavazi met dit elftal zijn laatste wedstrijd speelde. Hans heeft vele verdiensten voor de A.F.C, gehad. Enige tijd bestuurslid, steunpilaar voor vele A.F.C, elftallen en voor iedereen een bij zonder genoegen om met heiq in één elftal te voetballen. Denkt u zich eens in: elke Zondag 'even' uit Schiedam komen om voor A.F.C. 13 te voetballen! En nooit 'afgeschreven'. Ik geloof, dat menig jong A.F.C.-er hier een voorbeeld aan kan nemen. Maar al te vaak zijn de de jongelui tegenwoordig geneigd om af te schrijven omdat ze zonodig iets anders te doen hebben. Ons standaard elftal in de zaterdag-competitie had een bijzonder moeilijk seizoen. Eerst in de laatste wedstrijden wist dit elftal mede dank zij de steun van enkele oud-gedienden, zich in de K.N.V.F. te handhaven. A.F.C, is hier natuurlijk altijd in het nadeel. In deze competitie spelen vrijwel uitsluitend specifieke 'Zaterdag verenigingen', die het voordeel hebben, dat zij een veel groter reservoir van spelers hebben en meestentijds ook een bloeiende jeugdafdeling, terwijl A.F.C, het zaterdagvoetbal als het ware 'er bijdoet.

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 5