-6- Mocht ik reeds het vele werk van de verschillende elftal- commissies memoreren, het aandeel van de Jeugdcommissie is zeker zo groot. Eindigden wij het vorig seizoen met 8A Junioren teams en 6B Junioren teams, thans hadden wij het gehele seizoen 8A en 8B elftallen in de baan. Niet te vergeten, ookfu wederom 6 pupillen teams. Onze A Junioren waren bizonder succesvol, al hoewel men niet dient te vergeten, dat zij thans iets lager in gedeeld waren dan het vorig seizoen. Over de B afdeling kan ik helaas minder enthousiaste geluiden laten horen. Zoals onge twijfeld in de meeste verenigingen kent ook de onze tijdelijke •up' en tijdelijke 'down' periode's wat het jeugdvoetbal betreft. De kwantiteit is niet altijd evenredig met de kwaliteit. Toch zijn er inmiddels maatregelen genomen teneinde tot beter spel bij de jeugd te komen. Dit jaar werden n.1. weer de z.g. 'voetbalproeven* ingesteld, waarbij een adspirant lid eerst zijn kunnen op het groene veld dient te tonen. Hierbij dient men in aanmerking te nemen, dat de A.F.C, thans tot de grootste drie verenigingen in Amsterdam wat ledenaantal betreft behoort. Men kan uiteindelijk niet eindeloos doorgaan met het aannemen van nieuwe leden. Voor de derde keer in successie slaagden onze A-1 erin de regionale jeugdcompetitie te bereiken, hetgeen een bizondere prestatie genoemd mag worden. Na een ietwat zwakke start zijn deze jongens toch zeer behoorlijk geëindigd en er zijn bepaald wel spelers bij voor de hogere senioren elftallen. Gezien het verloop wat spel betreft bij de B-junioren, mogen wij thans aannemen, dat het helaas voorlopig de laatste keer is geweest, dat onze A-1 regionaal heeft gespeeld. Speciale dank zij ge bracht aan hun leider, de Heer Gerrits, alsmede aan het trouwe corps chauffeurs/supporters, die de jongens veilig en wel naar en van uitwedstrijden gebracht heeft. Wonderlijk genoeg is ten tijde van dit verslag onze eventuele negende en tiende kampioen nog niet bekend. Het betreft hier de A-2 en de A-6, waarvan de competities nog niet geheel uitge speeld zijn. Dat neemt niet weg, dat de prestaties van deze jongens van kwaliteit zijn geweest. Onze allereerste kampioen viel natuurlijk bij de jeugd en wel onze A-3, die reeds op 30 maart kampioen werden. Een bizonder vlot behaald kampioenschap mogen wij wel zeggen. De A-4 geeft ons even adem tussen deze kampioenen door, want het volgende kampioensalftal dient zich reeds aan in de gedaante van deA-5. Ook hier natuurlijk een fraaie prestatie, waarmede leider en spelers van harte gecomplimenteerd dienen te worden Uiteindelijk kunnen natuurlijk niet alle teams kampioen worden, en in de meeste gevallen zeker de lagere elftallen niet. Toch hebben onze A-7 en 8 redelijke prestaties geleverd. De gang van zaken bij de B-tjes memoreerde ik U reeds aan het begin van dit jeugd-overzicht. Een uitzondering zou men kunnen maken voor de B-6, die van alle teams nog de beste prestaties leverde. Zoals gezegd, aan verbetering van spelpeil wordt ge werkt. Welke club kan bovendien bogen op een speciale jeugd trainer. Er dient dan echter ook wel degelijk gebruik van te worden gemaakt!

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 7